Dátum: Sobota 01.10.2016 Dnes oslavuje: Arnold Zajtra: Levoslav

Práve číta: 12931

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Žilky na nohách: Ako ich zamaskovať alebo odstrániť?

Zdroj: Báječná žena 29. marec 2014, 10:00
Foto: Profimedia.sk S teplým počasím máte chuť ukázať pekné nôžky, ale trápia vás viditeľné žilky? Ako ich odstrániť alebo zamaskovať? Poradíme vám.

Mojím problémom sú žilky nad kolenom. Nachádzajú sa na pravej nohe z vonkajšej strany a tvoria klbko s priemerom jeden centimeter. Inak mi nevadia, len pri zmene počasia cítim také zvláštne pichanie. Čo to je a ako sa to dá odstrániť alebo zamaskovať? Zdena

Ako to vidí dermatologička Adriana Tomeková

Podľa toho, čo opisujete ide pravdepodobne o drobné kŕčové žily dolných končatín takzvané mikrovarixy. Tieto cievky sú veľmi častým estetickým problémom. Až 60 percent žien stredného a vyššieho veku má rovnaké ťažkosti ako vy, v menšom či väčšom rozsahu.

Ako ich spoznáte?

Mikrovarixy majú zvyčajne priemer do 1 milimetra, červenú farbu, tie väčšie aj modrú. Môžu byť jednoduché alebo v rozvetvených štruktúrach. Pacienti pri nich niekedy pociťujú pichanie až kŕče, väčšina však žiadne ťažkosti okrem estetického problému neopisujú.

Takto sa ich zbavíte!

Jednou z metód pri ich odstraňovaní na dolných končatinách je skleroterapia. Lekár vám pri nej do cievy injekčne podá špeciálnu sklerotizačnú látku. Pri tenkých cievkach, aké opisujete vy, je však takáto aplikácia zložitá a ak sa vykoná nesprávne, nesie možné riziká. Preto by som vám skôr odporučila laser. Pre vás je vhodnejší. Ale pozor, najlepšie zaberá na svetlej koži, ktorá nie je opuchnutá, zapálená ani nijako inak zranená. Preto by vás mal najskôr dôkladne prezrieť lekár, skontrolovať váš celkový zdravotný stav, rozsah poškodenia cievok a až potom rozhodnúť o metóde, ktorá je pre vás najideálnejšia. Iba tak zminimalizujete možné komplikácie.

Foto: Profimedia.sk

Maskujte samoopaľovacím krémom

Bojíte sa akýchkoľvek zákrokov alebo váš lekár rozhodol, že ho zatiaľ nepotrebujete? Zoberte si na pomoc kozmetiku z poličky. Samoopaľovací prípravok je skvelý nielen na dodanie bronzu, ale aj na maskovanie cievok. Typické červené či modré klbká na bielej pleti okamžite udrú do očí, na hnedej sú však oveľa nenápadnejšie. A keďže klasické opaľovanie a nadmerné slnenie je pre vás nevhodné, pomôžte si bronzom z téglika. Výsledný efekt ešte dolaďte kvalitným korektorom a troškou tekutého mejkapu.

Pohyb + voda

Cievy potrebujú pohyb a dostatok tekutín. Vždy keď môžete, prechádzajte sa. Vyhnite sa silovým športom, soláriu aj saune a pite aspoň 2 litre vody denne.


 

Naj z glancu

Pluska video

Koniec nudy v saune!

Najnovšie z módy

Jesenná gombíková vojna: Zlatý doplnok, ktorý dodá šmrnc každému outfitu

Jeden z najlepších jesenných trendov už máte v skrini. Ihlu, niť a zlaté...
 

Nad členky! Inšpirujte sa celebritami, ktoré odhalili sexy nôžky

Babie leto hlási príchod a pomaly sa začneme viac zahaľovať. Kým však príde...
 

Štýlový denim: Jeseň je ideálnym obdobím na prevetranie všetkých kúskov

Kúpou denimového kúska nikdy netrafíte vedľa.
 

Dohodli sa? Andrea Verešová aj Dara Rolins stavili na čiernu klasiku

Praha má za sebou týždeň módy, na ktorom nechýbali celebrity, ktoré udávajú...
 

Dve trendy a jednoduché kombinácie: Oblečte sa ako Leona Lewis

Britská speváčka s nádherným hlasom Leona Lewis (31) preferuje pohodlný,...