Tip redakcii
 

Kráľovnou plesov je návrhárka Jana Pištejová

Jana Pištejová ušila na Ples v opere neuveriteľných 13 rób! Ako to najobľúbenejšia návrhárka našich hviezd stíhala a kedy sa chystá preraziť v New Yorku, zisťovala módna redaktorka Monika Blahová.

28. februára 2014, 06:00
Jana Pištejová ušila na Ples v opere neuveriteľných 13 rób! Ako to najobľúbenejšia návrhárka našich hviezd stíhala a kedy sa chystá preraziť v New Yorku, zisťovala módna redaktorka Monika Blahová.

Jana Pištejová ušila na Ples v opere neuveriteľných 13 rób! Ako to najobľúbenejšia návrhárka našich hviezd stíhala a kedy sa chystá preraziť v New Yorku, zisťovala módna redaktorka Monika Blahová.

Autor: Vlado Anjel

Zlatica Puškárová, Silvia Šarköziová, Sisa Sklovska, Silvia Lančaričová či Jana Prágerová. To je iba časť slávnych žien, ktoré si šaty s visačkou Jana Pištejová obliekli na najprestížnejšiu plesovú udalosť roka. „Veru, tento rok ich bolo trinásť,“ teší sa Jana, ktorá to, čo sa u nej dva týždne pred plesom deje, pomenúva výstižným menom psychiatria. „Noc pred plesom nešiel nikto z môjho tímu spať. Inak by sme všetko nedokončili.“

Mačací faktor

O Pištejovej róbach sa hovorí, že sú mimoriadne sexi a Jana si zvyká aj na prezývku Čipková kráľovná. „Moje klientky chcú byť zvodné, no zároveň elegantné. A tak sa snažím vniesť do ich šiat istú dávku sexepílu a ľahkosti. Hovorím tomu mačací faktor,“ prezrádza umelkyňa.

„Mačky milujem, lebo predstavujú silný symbol ženskosti. Sú krásne, majú nádhernú reč tela, dokážu byť prítulné, ale zároveň sú to šelmy, ktoré vedia vystrčiť pazúriky, ak sa im niečo nepáči. Navyše sú po celý svoj život nesmierne hravé, ale i sebestačné a slobodné. No a taký je môj ideál ženy, ktorý inštinktívne komponujem do svojich šiat,“ vysvetľuje majiteľka dvoch mačiek a kocúra, ktorý si pohodlne lebedí na trblietavej róbe Sisy Sklovskej.

Trendy neštudujem

Čím to je, že práve Pištejovej šaty idú na dračku? „Pre mňa je dôležité pohodlie klientky. Máloktorá dáma je ochotná vláčiť s gráciou nepohodlné, aj keď nádherné šaty. Tie moje sa nosia ľahko, čo dodáva ženám slobodu a istotu. Môžu byť samy sebou a baviť sa.“ Jana pracuje prevažne s hodvábnou organzou, tylom, mušelínom a inými vzdušnými látkami. „Mojím najobľúbenejším materiálom je však čipka. Je zvodná, romantická, luxusná a ľahká.“

Dáma musí podľa Pištejovej pôsobiť ako oblečená do rozprávkovej hmly. Žeby sa rozprávkou inšpirovala aj samotná návrhárka? „Kdeže! Najviac ma dokáže ovplyvniť hudba. Pustím si indie rock a tvorím.“ A čo najnovšie módne trendy? „Neštudujem ich. Zistila som, že to vôbec nepotrebujem. Každý dizajnér by mal ísť svojou vlastnou cestou inšpirácie, ktorú čerpá zo svojho vnútra.“

New York, tras sa!

Verte či nie, Jana sa vraj za úspechom neženie. „Nestaviam na tom, že musím byť najlepšia. Možno aj preto sa vždy teším, keď sa moje veci ľuďom páčia. Robím to, čo milujem, a úspech doprajem každému.“ Nie každý však dostane šancu ukázať svoju tvorbu na svetových mólach. Slovenská návrhárka však už v septembri predstaví svoju kolekciu na jednej z top módnych udalostí roka – na newyorskom Fashion Weeku. „Módny týždeň v New Yorku bol mojou najvyššou métou. Teším sa, ako to tam rozbalíme.“ A my sa zasa tešíme, ako si onedlho budeme listovať americké módne biblie s herečkami v šatách od Jany Pištejovej.

Foto: Vlado Anjel

Autor: EMMA/Monika Blahová
 
 

 

 
 

Vaše diétne tipy

Ivane Christovej sa podarilo schudnúť. Máme pre vás tip, ako to môžete dokázať aj vy!

Bývalá misska nikdy nepatrila medzi vychudnuté krásky a aj za čias najväčšej...
 

Zbavte sa prebytočných kíl správnou vôňou

Už zopár kvapiek oleja vám pomôže odbúrať tuk.
 

V 30tke nosila Petra veľkosť 3XL: Ako sa jej podarilo schudnúť neuveriteľných 60 kíl?

Jedlo víťazilo nad všetkým – prezrádza sesternica herca Mariána Mitaša...
 

Chudnite s prehľadom: 4 diétne omyly, ktorým raz a navždy prestaňte veriť!

Uverili ste niektorým tvrdeniam, čo kedy jesť, aby ste rýchlo schudli?...
 

Obrovská pomoc pre Slovákov na diéte: Táto tabuľka vám výrazne uľahčí život!

Neovládli ste sa a zhltli ste ku káve nugátový croissant? Vychodíte ho za...