Tip redakcii
 

V šatníku Patrície Vittekovej: Rada nosím to, čo mám len ja

Speváčka Patrícia Vittek sa hrabala medzi kabelkami a topánkami už ako dieťa. Pochádza z kožiarskej rodiny. A jej starý otec jej prezradil múdre tajomstvo. Tak dávajte bacha!

16. januára 2013, 06:00
Patrícia Vittek

Patrícia Vittek

Autor: Lukáš Kimlička

Kde najradšej nakupujete?

Na cestách, letiskách, v čase, ktorý sa snažím ukradnúť iba pre seba. Nakupovanie je jediná činnosť, pri ktorej chcem byť sama. Aj keď sú to len potraviny, kníhkupectvo a drogéria. Lebo keď sa už do obchodu dostanem, zdá sa mi to také vzácne, že si porovnávam aj obrázky na kuchynských kotúčoch. Dokážem vyberať aj desať minút. Tak, a je to vonku.

Prezradíte adresy?

Prvou sú uličky nášho mestečka Lille vo Francúzsku. Milujem ich viac ako Paríž. Zbožňujem tú atmosféru, rozmanitosť, intimitu a originálnosť zastrčených minibutikov, obchodíkov s pralinkami, ktoré sú občas väčšími umeleckými dielami ako šaty. Mám rada aj Londýn a jeho letisko, kde dostanem všetko. No a tretím miestom je istanbulský Istinia Park.

Nakupujete aj na Slovensku?

Mám teraz obľúbené poschodie nového obchodného domu Cubicon v Bratislave, kde majitelia stavili na originálnosť a kvalitu značiek. Mám rada La Femme na Laurinskej, Alizé a, samozrejme, Art Fashion, kde chodím už od svojich osemnástich rokov. Práve som s úctou prijala ponuku stať sa tvárou tejto predajne.

Čo je vaša absolútna módna vášeň?

Už v šiestej triede na základnej som mala nohu číslo 40 - 41, v tom čase bolo ťažké nájsť topánky, ktoré by nepripomínali loď. Spolužiačkam som závidela tridsaťsedmičky s Mickey Mousom. Takže mojou vášňou sú prirodzene topánky. Som z kožiarskej rodiny, už ako malá som sa vo fabrike hrabala medzi kabelkami, opaskami a kúskami kože. Tú vôňu milujem, pripomína mi veľké sny a môjho dedka. Potrpel si na topánky a tašky. Vždy vravel: Podľa toho spoznáš, či je to žena alebo dáma. Bol to vtipný a múdry človek.

Ako by ste charakterizovali svoj štýl?

Farebné, milé, športové, výstredné – to je moje. A keď treba, kabelka pre dámy a malé čierne, do ktorých treba pár dní nejesť, stiahnuť brucho a vypnúť prsia. A keď prší, pokojne si k nim dám gumáky.

Čo je podľa vás módne faux pas?

Slovo, ktoré sa k móde nehodí. Je to každého osobná vec, nech si oblečie to, v čom sa cíti dobre a je sám sebou. Čítala som, že muži neznášajú na ženách balerínky, no vidíte a ten môj ich na mne miluje. Skôr si všimne umyté vlasy, manikúru, vôňu.

Aké sú vaše obľúbené značky?

Dnes je taký veľký výber, že je to naozaj ťažké. Spomeniem Zadige & Voltaire, Maje, H & M, Zara, Bray, Alexander McQueen, Christian Louboutine, Joseph, Sandro, Ikekyol, Gucci, Aidan Mattox...

Čo vám nesmie túto sezónu chýbať v šatníku?

Cvoky, vybíjané veci, kožušinová vesta a keďže má byť tuhá zima, tak snehule, rukavice a šál s lebkami. Nech sa zubatá bojí!

Nakupujete cez internet?

Nie. Párkrát som to skúšala, no skutočne na to nemám čas ani trpezlivosť. Jediné, čo sa mi kedy podarilo objednať, boli balóny s futbalovou potlačou.

Podliehate najhorúcejším módnym trendom?

Mám rada módu, ale nie všetko, čo je módne, ma aj zaujme. Sú veci, ktoré by som si na seba nedala, ani keby boli vyhlásené za megahit roka.

Boli ste už oblečená nevhodne?

Našťastie nie, alebo možno... Nech to bolo už akokoľvek, určite som mala umyté vlasy a aspoň kvapku parfumu.

Autor: EMMA/ Monika Blahová

video

 


 

 
 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...