Dátum: Streda 18.01.2017 Dnes oslavuje:

Bohdana Zajtra: Drahomíra

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Prekážajú mi jej babské jazdy: Ako jej to mám povedať?

Zdroj: Báječná žena 11. januára 2013, 12:00
Foto: Profimedia.sk Ako jej povedať, že vám jej babské jazdy prekážajú?

Mám jeden problém, ktorý pretrváva už dlhší čas. Dva roky žijem s úžasnou ženou, ktorú nadovšetko milujem, a chcem si s nou založiť rodinu. Vychádzame spolu veľmi dobre. Len s jednou výnimkou – priateľka má veľa kamarátok a chodieva s nimi asi raz do mesiaca na diskotéku. Verím jej, ale na druhej strane mi to prekáža, nechcem o ňu prísť. Neviem, ako jej povedať, že by som bol najradšej, keby na tieto diskotéky nechodila, alebo keby ich obmedzila na minimum. Mám dvadsaťpäť rokov, ona tiež. Zdá sa mi dosť detské realizovať tieto dámske jazdy. Čitateľ Libor

Čo na to psychoterapeutka Helga Menkeová?

Keď ste si ju vybrali, berte ju celú. Ak je úžasná, nadovšetko ju milujete a chcete sa s nou ženiť, určite hrá rolu aj jej kamarátska povaha, že vás očarila práve ona. Asi ju máte rád pre jej energiu, šarm, vtip a aj spomínanú chuť sa zabávať. Snažte sa zvládnuť ten fakt, že ju majú radi aj iní ľudia, a dôverujte jej.

Zrením pohodlnieme

Je veľmi pravdepodobné, že mladá žena, ktorá v dvadsiatke pretancuje na bále sedmoro črievic, už nebude rovnako tancachtivá, keď bude mat tridsaťpäť. Vekom sa mení ťažisko záujmov a skutočne väčšina žien čoraz častejšie volí v piatok večer papuče k telke, dobrej knihe. Pohodlie domova, ktoré si za tie roky vybudovala, si užíva so svojím manželom a s deťmi. Samozrejme, priateľstvá udržiava, ale návštevy sú skôr rodinného typu, prispôsobené deťom, menej divoké. Je to tak prirodzené a verte Libor, že aj vaša parketová dračica do toho dorastie.

Primerane veku

Život má svoje vývinové fázy a vývinové výzvy. Vo vašom veku ľudia hľadajú prácu, čo by ich v živote napĺňala. A partnera, s ktorým by si pomáhali niesť bremená života, ktorých je neúrekom, a delili sa o radosti, ktorých je ešte viac. Hľadanie práce i partnera často prebieha formou pokusov a omylov. Robíme chyby, ktoré sú nevyhnutné, učíme sa na nich a múdrieme. Je možné, že práve preto sa bojíte, keď partnerka odchádza s „babami na diskotéku“. Tenký hlások pochybností sa ozýva a našepkáva: „Načo tam ide? Stále ešte hľadá? Hľadá lepšieho? Som pre ňu dosť dobrý?“

Rada na zabitie

Určite ste to už niekde počuli – rozčúlilo vás to vtedy a rozčúli vás to aj teraz, keď vám to poviem. Budujte si sebavedomie! Nič iné na vzťahové neistoty neúčinkuje lepšie. Chlap, ktorý má rád seba, svoju prácu, svoju rodinu, svoj okruh priateľov, koníčky, ktorý má rád nový deň, lebo má kopu nápadov, ako ho zaujímavo prežiť, sa netrápi, čo robí drahá polovička mimo domu. Verí si. Vie, že partnerka vidí jeho kvality a nie je hlúpa, že by ho opustila, a tým pustila do obehu pre iné ženy.

Podiskotékové blues

Verím, Libor, že vaša priateľka si uvedomuje, že fungujúci vzťah je vyššia hodnota než diskotékový ošiaľ. Možno trošku závidí kamoškám, ktoré sú ešte single, že sa lepšie bavia na tanečnom parkete aj pri bare, lebo to vzrušenie z hľadania páru si užívajú naplno. Zadané a zadaní v klube sú limitovaní v neviazanej zábave. No po pár hodinách dídžej vypne aparatúru, rozsvietia sa svetlá, upratovačky začnú zametať a z klubu odchádzajú tri skupiny mladých ľudí.

Slobodní, ktorí nikoho nestretli, sú tak trošku smutní a sklamaní. Slobodní, ktorí niekoho zaujímavého stretli, plní nádeje a očakávania, ako sa to bude rozvíjať. A zadaní sa šťastní vracajú k svojim polovičkám domov, lebo oni už majú to, čo všetci slobodní na diskotéke dúfali nájsť – milovaného partnera. 

Naj z glancu

Pluska video

Koniec nudy v saune!