Tip redakcii
 

Sex na druhej koľaji: Čo robiť, keď vás manžel odmieta?

Som vydatá šesť rokov, brali sme sa po ôsmich rokoch chodenia. Máme dve deti a žijeme v peknom manželstve bez nejakých hádok a problémov. Manžel je veľmi dobrý človek, deti vychováva ukážkovo, vo všetkom ma podporuje a je mojím najlepším poradcom. Všetko by bolo super, no žijeme bez sexu. Mám z toho výčitky, že ma nechce. Ako mladá a atraktívna žena sa musím priznať, že mi to chýba. Skúšala som rôzne finty, ale, žiaľ, nič nezabralo. Ak sa hovorí „s jedlom rastie chuť“, tak u nás sa bez „jedla“ záujem o sex úplne odstavil na vedľajšiu koľaj. Čo by ste mi poradili? Anna

25. februára 2013, 08:00
Existuje veľa zdravých a spokojných mužov a žien, ktorí majú nižšiu úroveň sexuálneho záujmu, pretože sex jednoducho nestojí vysoko v ich rebríčku hodnôt.

Existuje veľa zdravých a spokojných mužov a žien, ktorí majú nižšiu úroveň sexuálneho záujmu, pretože sex jednoducho nestojí vysoko v ich rebríčku hodnôt.

Autor: Profimedia.sk

Čo na to psychoterapeutka Helga Menkeová?

Zo znenia vášho listu cítiť, že ste nielen mladá a atraktívna žena, ale aj inteligentná a zrelá. A vo vašom manželstve je kopa lásky. Žiaľ, nie u každého muža či ženy sa láska spája s erotikou a so sexom. Mnohí ľudia nepotrebujú mať sex s tými, ktorých milujú, vážia si ich a dôverujú im. Možno by ste boli prekvapená, koľko ich je!

Ak je váš manžel taký ukážkový, ako hovoríte, verím, že by ste mohli vyhľadať párovú terapiu. Keby ste sa na muža obrátili s prosbou, aby s vami spolupracoval na riešení vášho problému, určite by súhlasil. Vyskúšajte napríklad tieto slová: „Drahý, ďakujem ti za všetko, čo vkladáš do nášho vzťahu. Za to, že ma počúvaš, podporuješ, radíš mi... Ďakujem, že si skvelý otec, bravúrne riešiš problémy a preukazuješ svoju silu a veľkorysosť denne tým, že nevytváraš hádky pre hlúposti. Veľmi si to všetko vážim, v našom vzťahu mi však niečo veľmi chýba a chcem o tom s tebou hovoriť. Ide o náš sexuálny život. Neviem, prečo nemáš záujem. Keby si o tom so mnou hovoril, možno by som väčšmi rozumela a trošku by mi odľahlo. Takto mám totiž pocit, že opovrhuješ mnou, a to ma skľučuje. Keby si o svojom nezáujme o sex hovoril so sexuológom alebo so psychológom, buď spoločne so mnou, alebo individuálne, možno by si sám pochopil, čo ti stojí v ceste užívať si viac toto prirodzené fyzické uspokojenie. Milujem ťa, som spokojná a uznávam, čo všetko v tebe mám – ale aby to bolo jasné, troma slovami ti chcem povedať: Potrebujem viac sexu!“

Prečo sa mu nechce?

Určite viete, že existuje veľa dôvodov, prečo sa mužovi nechce sexovať. V modernej dobe sa najčastejšie uvádza stres a preťaženosť, depresie, napätie. Potom sú to, samozrejme, aj telesné a hormonálne ťažkosti. Tieto „choroby“ sa dajú liečiť a záujmu o sex sa dá pomáhať aj chemicky – tabletkami. Ale to všetko len vtedy, ak má človek pocit, že má problém.

Existuje veľa zdravých a spokojných mužov a žien, ktorí majú nižšiu úroveň sexuálneho záujmu, pretože sex jednoducho nestojí vysoko v ich rebríčku hodnôt... Deň je príliš krátky na to, aby strácali čas niečím, čo ich nebaví. Radšej pracujú alebo maľujú, lyžujú s deťmi, niečo kutia v dielni. Ako sa mohlo stať, že sex, ktorý je pre iných tým najúžasnejším dobrodružstvom v živote, ich nezaujíma? Asi výchova, zranenia a zahanbenia v puberte, postoj k sexu v kruhu najbližších a významných osôb v živote…

Najvplyvnejší sexuálny orgán

Sex patrí medzi najdôležitejšie oblasti partnerského života. Netreba ho preceňovať ani podceňovať. Ani ten najlepší sex nezachráni dlhodobo problémový vzťah. A naopak, aj skvelý vzťah môžu dlhodobé problémy so sexom významne narušiť. Sex jednoducho spoločne s názormi na hodnoty v živote, výchovu detí, spravovanie financií a s kvalitnou rodinnou komunikáciou naznačuje silu partnerskej zhody.

Milá Anna, držím vám a manželovi palce, aby sa taký kvalitný vzťah, ktorý klape už štrnásť rokov, vyrovnal s týmto malým, ale podstatným trápením. Neznamená to, že sa od večera do rána stane zázrak a mávnutím prútika sa z vášho manžela stane milenec podľa vašich snov. To nečakajte, nemajte prehnané, ideálne predstavy. Veľký úspech bude, keď vôbec začnete o tejto téme hovoriť, načúvať jeden druhému a snažiť sa o vzájomné pochopenie. Skúste nájsť spoločne akceptovateľné riešenie. Pretože najvplyvnejší sexuálny orgán muža je predsa len mozog.

Autor: Báječná žena

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?