Tip redakcii
 

Veštkyňa alebo psychoterapeutka: Čo je pre vás vhodnejšie?

Nešťastie v láske, túžba po deťoch, strach z chorôb... rôzne problémy vás môžu dostať k jasnovidcom a ku kartárkam. Zisťovali sme, kedy to funguje a kedy vás to môže stáť priveľa.

18. októbra 2012, 14:00
Ilustračná fotografia

Ilustračná fotografia

Autor: Shutterstock

Radí psychoterapeutka Helga Menkeová:

Každá druhá žena už bola u veštkyne. A možno aj viaceré, no nie každá sa k tomu otvorene prizná. Niekedy je to len zo zvedavosti, inokedy zo zúfalstva... Otázok je veľa a odpoveď nie je nikde napísaná. Alebo žeby predsa?

Našej čitateľke Daniele náhoda priviedla do cesty veštkyňu. Využila možnosť a dala si nahliadnuť do svojej budúcnosti. „Myslela som si, že mi povie samé pekné veci, ale to, čo mi oznámila, ma príliš nepotešilo,“ napísala nám do redakcie. Zrazu mala Daniela pocit, že jej život začal naberať iný sklon: „Viac sa sústreďujem na budúcnosť ako na prítomnosť.“ A na slová údajnej jasnovidky jednoducho nevie zabudnúť...

Naprogramuje vás predpoveď?

Negatívne predpovede si málokto vie vypočuť bez vnútorného pohnutia. Veď budúcnosť je taká tajomná, neuchopiteľná a zrazu, keď o nej niekto presvedčivo hovorí, to môže s človekom riadne zakývať. A obzvlášť s takzvanými sugestibilnými ľuďmi. „Títo ľudia ľahko na seba preberajú naladenie druhých. Ak sú v kontakte s niekým veselým, tak sa smejú a sú povznesení. Ak sú v blízkosti mrzutého, ustrašeného alebo napajedeného človeka, budú rovnako rozladení,“ upozorňuje psychoterapeutka Helga Menkeová.

Pre citlivých ľudí je nevhodné vystavovať sa zlým veštbám. „V psychológii totiž poznáme pojem samonaplňujúce proroctvo,“ vysvetľuje psychoterapeutka. Znamená to, že ak budete v sebe živiť myšlienky na neúspech, nakoniec sa úporným snažením k zlyhaniu dopracujete. „Vykonáte totiž sled neuvedomených sebapoškodzujúcich volieb a naplníte tak svoj osud, ktorý ste si sami predpísali. Nie preto, že by bol negatívny scenár nevyhnutný a vopred určený. Ale preto, že ste čierne myšlienky prijali za svoje.“

Dôležitá je prítomnosť

Psychológia nabáda ľudí čo najviac sa sústrediť na prítomnosť. Ľuďom, uviaznutým v minulosti, hrozí zaplavenie smútkom. A tých, čo sú fixovaní na budúcnosť, zase môže premôcť strach. Treba si však uvedomiť, že to, čo bolo, sa už nedá vrátiť, a čo bude, to je neisté. „Čo najviac si uvedomujte práve prežívané okamihy,“ odporúča psychoterapeutka. „Len tie totiž môžete ovplyvňovať svojou vôľou a z množstva možností urobiť pre seba tu správnu voľbu. A kto sa rozhoduje v súlade so svojimi potrebami a presvedčením, ten žije spokojný život.“

Zlé veci verzus dobré

Všimli ste si, že aj zlé sa môže často obrátiť na dobré? Napríklad vás opustí neverný manžel alkoholik. V tom momente to cítite ako strašnú zradu a ranu osudu. Lenže po niekoľkých mesiacoch alebo rokoch stretnete chlapa, s ktorým je vám tak dobre, ako by vám s tým prechádzajúcim nikdy nebolo. A tak by ste mali pristupovať aj k predpovediam. Samotná informácia o zmene vo vašom živote je neutrálna. Záleží len na vás, čo s ňou urobíte. „Každý, kto vyhľadá služby jasnovidca, musí počítať s tým, že to nevyrieši žiadny problém a bude možno počuť aj menej príjemné veci,“ zdôrazňuje jasnovidka Katarína Zsoldosová. „Veštec by však mal byť aj dobrý psychológ, citlivo vás na problémy upozorniť a snažiť sa z nich v rámci možností nájsť aj východisko. Každý človek je individuálny. Treba k nemu pristupovať úprimne a snažiť sa vžiť do jeho situácie. Neklamať, nedávať falošné ilúzie a nemanipulovať,“ hovorí jasnovidka Katarína. Pripúšťa však, že osamelí alebo citlivejší ľudia majú tendenciu viazať sa, čo nie je dobré. Preto dáva svojim klientom minimálne trojmesačnú lehotu na ďalšie sedenie. „Kto potrebuje spätnú väzbu, musí mu medzitým stačiť aj krátky telefonát.“

Veštkyňa ako guru

Žijeme však v zložitej dobe a po páde komunizmu veštenie, mágia a astrológia dostali zelenú a vyšli z ilegality. Predpovedanie budúcnosti sa stalo výhodným „džobom“. Ak máte smolu, môžete natrafiť na rôznych šarlatánov. Ako napríklad Dušanova manželka. Napísal nám do redakcie list s tým, že svoju ženu miluje, ale nevie, ako ďalej. Nedarilo sa im počať dieťa, preto jeho žena išla k veštkyni. „Predpovedala jej, že onedlho sa jej do života pripletie pravá láska. A ona teraz nerobí nič iné, len sníva o svojom princovi na bielom koni,“ rozčuľuje sa nešťastný Dušan. Momentálne spí s manželkou oddelene, vôbec sa spolu nerozprávajú a nepomáha ani dohováranie a prosby. Od podania žiadosti o rozvod ich delí už iba krôčik. Podľa psychoterapeutky Helgy Menkeovej tu pomôže iba sila chlapského slova. „Zakážte jej to! Buďte autoritatívny, energický, neústupný!“ radí. Slepo poslúchať je vlastné najmä ľuďom, ktorí nemajú vyrovnaný vzťah s rodičmi, ktorí sú prvotnou autoritou. Aj Dušanova manželka má tendenciu odovzdávať zodpovednosť za svoj život druhým ľuďom, vtedy sa cíti bezpečne. Preto sa jej manžel musí zahrať na ochrancu a náhradného otca a dúfať, že manželka zabudne na veštkyňu a uspokojí sa s jeho vedením.

Ako spoznáte podvodníčku

Podľa Kataríny Zsoldosovej skutoční veštci, ktorí majú dar predpovedania budúcnosti v sebe, sa to nemuseli učiť ani absolvovať kurzy. Riadia sa svojou intuíciou a vytvorili si vlastný systém. Ľudia si k nim nájdu cestu a povedia si o nich ďalej. „Ústne podanie je tá najlepšia a najspoľahlivejšia reklama,“ zdôrazňuje jasnovidka. Ak sa už na to dáte, mali by ste sa držať niekoľkých pravidiel:

Zbystrite pozornosť, ak na prvom sedení vykladajúci začne s vymenúvaním svojich úspechov a známych klientov. Nie ste tam kvôli nemu, ale kvôli sebe.

Mal by vám porozprávať o vás a nedávať otázky ani chytáky. Nepotrebuje vedieť nič okrem vášho mena a znamenia.

Zapnutý mobil a vybavovanie ďalších klientov počas vášho sedenia je prejavom neúcty.

Dobrý veštec nepoužíva slovo URČITE. Určite sa totiž stane iba jedna vec... a tá raz neminie nikoho z nás.

Ak vám niečo nesedí a nemáte dobrý pocit, pokojne sa zodvihnite a nerobte si problém ani s platením.

Kedy to NEbude fungovať?

Radí jasnovidka Katarína Zsoldosová:

Chorá k veštkyni nechoďte! Organizmus je vtedy oslabený a nevytvára to vhodnú energiu medzi vami a veštcom.

Ak ste tehotná, choďte iba k overenej veštkyni, s ktorou už máte vytvorený dobrý vzťah.

Zomrel vám niekto blízky? Prečkajte určitý čas, kým sa trošku zmierite so stratou.

Ak máte zdravotné problémy, prvoradý je lekár. Paralelne s ním môžete konzultovať aj liečiteľa alebo veštcov, záleží na vašom pocite.

Správne je, aby ste sa pri odchode od veštkyne cítili fajn. Je dobré chodiť k jednej či dvom, ale len raz za čas.

Dajte si dokopy, čo vám povedala, s tým, čo sa okolo vás deje. Ale nečakajte, že vám niekto vyčaruje naspäť minulosť alebo partnera, ktorý s vami už nechce byť. Hlavne sa spoliehajte na seba a bude to fungovať.

Vyveštite si sama!

Svoj osud máte vo vlastných rukách, karty vám však môžu ukázať cestu. Novembrová EMMA má pre vás karty osudu ako darček!

Ste pripravená na svojich najosobnejších poradcov? Potom neváhajte a zoznámte sa s kartami, ktoré vám ukážu správnu cestu. Iba v EMME nájdete karty osudu, s ktorými si môžete urobiť osobný výklad. Ako to funguje? Pomocou duchovného zákona príťažlivosti si vyberiete vždy ,,tú vašu“ kartu. Je v nej ukryté posolstvo, ktoré vám pomôže lepšie pochopiť problém a nasmeruje vaše kroky. Skúste si urobiť výklad večer, keď budete premýšľať o celom dni, alebo, naopak, ráno, aby ste vedeli, čo vás počas dňa čaká. Z vlastnej skúsenosti vieme, že len pri dvoch razoch za deň neostanete.

Chcete sa dozvedieť viac? Presnejší návod nájdete v novej EMME. Práve v predaji.

Autor: Báječná žena/ Zuzana Petrovičová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Veštkyňa alebo psychoterapeutka: Čo je pre vás vhodnejšie?
Báječná žena/ Zuzana Petrovičová