Tip redakcii
 

Anita Pallenbergová: Osudová žena rockerov z Rolling Stones

S členmi The Rolling Stones spávala aj fetovala. Herečka a modelka Anita Pallenbergová (68) je jednou z príčin, prečo sa rockeri na staré kolená rozhádali a pravdepodobne nepôjdu na spoločné turné a už nikdy nenahrajú ďalší album.

31. marca 2012, 08:00

Anita dnes už nepripomína krásavicu zo šesťdesiatych rokov. Má za sebou dve operácie bedrových kĺbov a pred pár týždňami jej dokonca diagnostikovali hepatitídu C. „To je normálne, keď prestanete piť, pečeň sa regeneruje a potom dostanete všeličo,“ reaguje starena, ktorá sa čoraz väčšmi podobá na svojho bývalého partnera Keitha Richardsa. Nedávno dostala opäť ponuku na publikovanie svojich memoárov, ale tvrdí, že nechce nič prezrádzať. Na rozdiel od svojho bývalého partnera, ktorý škandalóznou autobiografickou knihou asi navždy rozdelil slávnych „rolišov“.

S Mickom Jaggerom

Parohy od Jaggera

Keith Richards si totiž na ústa zámok nedával a celému svetu vytrúbil, že matka jeho dvoch detí spávala nielen s ním, ale najprv s Brianom Jonesom a parohy mu nasadila okrem iného aj s Mickom Jaggerom. V jednom z rozhovorov išiel dokonca do takých podrobností, že vraj Jagger má malý penis, ale zato neprirodzene veľké semenníky a že túto informáciu má práve od Anity. Anita všetko poprela, Jagger sa urazil a zdá sa, že kapitola The Rolling Stones sa tak navždy uzavrela.

Kapelu teda pomáhala rozložiť osudová žena, ktorá kedysi túto partiu spájala... Celé sa to začalo na jednom z koncertov, keď kamarát, ktorý sa poznal s rebelmi z kapely, zobral nádhernú Anitu do šatne. Mladá modelka mala so sebou aj dosť hašišu, ale gitarista Brian Jones jej vysvetlil, že pred koncertom sa nefetuje, ale nech príde po predstavení. Žúr sa napokon natiahol na pár rokov, Brian začal s Anitou žiť. S pribúdajúcimi mesiacmi bol však čoraz hrubší, opitý a paranoidný.

Spolu s krásavicou boli vyznávačmi okultnej mágie, nosili plno talizmanov a na krk si vešali veniec cesnaku, aby zahnali upírov a temné sily. Démoni však boli zjavne silnejší než Brian, ktorý Anitu na dovolenke v Maroku zmlátil takmer do bezvedomia. Keď to videl jeho spoluhráč z kapely Keith Richards, zobral dotlčenú krásavicu do lietadla a vrátil sa s ňou späť do Veľkej Británie. Napokon bol z toho tucet spoločných rokov a dve deti, tretie zomrelo po desiatich dňoch. A okrem toho nekonečné žúry a experimentovanie s návykovými látkami.

Briana Jonesa našli utopeného v bazéne a Anita sa to snažila rozdýchať zvýšenou drogovou aktivitou. Keith jej sekundoval a v tranzoch dokonca behal po Londýne v jej dámskom oblečení. „Mali sme rovnakú veľkosť,“ konštatuje dnes lakonicky. V triezvom stave však bola čoraz žiadanejšou herečkou a jej rola snov prišla vo filme Barbarella, kde hrala Čiernu kráľovnú. Keith Richards jej vraj vtedy položil na stôl kôpku libier vo veľkosti jej honoráru, ak bude doma a nebude filmovať. Anita odmietla a vytvorila jednu z najvýraznejších postáv kinematografie 60. rokov. Keď dokrútila, pridala sa ku Keithovi a pre množstvo heroínu ich dokonca niekoľkokrát zatkli.

V roku 1968 v sci-fi filme Barbarella, kde hrala Čiernu kráľovnú.

Záhadná samovražda

Deti Keitha Richardsa a Anity Pallenbergovej veru nemali ideálnych rodičov. Anita sa dodnes čuduje, ako ich malý syn vôbec vyštudoval. „Matematiku sa učil tak, že stláčal poschodia v hotelových výťahoch. Keď sme boli na turné, deti sme ťahali všade so sebou,“ krúti hlavou. Syn Marlon bol dokonca aj svedkom krvavej scény v ich dome, keď sa musel pozerať na vystrelený mozog na stene. Ten patril tínedžerovi Scottovi Cantrellovi, s ktorým vraj Anita spávala, keď bola kapela na turné.

Raz hrali v posteli pod vplyvom drog ruskú ruletu a Scottovi vyšiel náboj... V Anglicku sa dlho pošuškávalo, že počas tejto bizarnej hry boli v posteli dokonca traja, aj s Keithom Richardsom, ktorý to však poprel. „Zo svojho života si sedemdesiate roky aj tak vôbec nepamätám,“ tvrdí Keith, ktorý sa stal preventívnou chodiacou reklamou boja proti návykovým látkam. Nikto totiž nechcel vyzerať ako on. Aféra bola napokon hodnotená ako samovražda, aj keď Keith dodnes tvrdí, že o dvadsať rokov mladší chlapík bol Anitin milenec.

Po streľbe v dome už ich spoločný život nebol nikdy ako predtým a pár sa rozdelil. Anita vystriedala niekoľko mužských aj ženských postelí a potom si otvorila modelingovú školu, kde do tajov povolania zaúčala aj mladučkú Kate Mossovú. Tá dodnes považuje Anitu za jednu zo svojich najlepších priateliek a zlé jazyky pošuškávajú, že to bola práve Anita, ktorá naučila Kate tak neuveriteľne fetovať...

 

Kate Mossová považuje Anitu za jednu zo svojich najlepších priateliek. Žeby pre spoločné záujmy?

Zmenila sa

Dnes žije Anita na kraji Londýna a susedia v zošúverenej starene určite nepoznajú ikonu sixties. Stará pani sa však rozhodne nenudí: „Ako vegetariánka si sama pestujem jahody, artičoky a pór. Okrem toho pravidelne navštevujem kurz maľovania, takže stále mám čo robiť.“ S Keithom sa takmer nestretáva, naposledy sa videli na svadbe ich dcéry. „Ľutujem jeho súčasnú manželku,“ klebetí Anita. „Musí byť veľmi osamelá, pretože bez ohľadu na jeho lásku k žene bude mať Keith vždy radšej hudbu. Keď Keith pracuje, môže byť v izbe aj päťdesiat krásnych žien a vplyvných sponzorov, bude si všímať len svoju gitaru.“

Do nijakého partnerského vzťahu sa nehrnie, vraj totiž konečne našla cestu sama k sebe. Teraz už len presvedčiť ju napísať tú autobiografiu. A pravdivú. Veríme totiž tomu, že do postele naozaj dostala aj Mika Jaggera. Aj keď ten sa takejto informácii zúfalo bráni.

Autor: ŠARM/ Katarína Wagnerová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Inšpirujte sa zimnými outfitmi celebrít: Andrea Verešová ukázala lyžiarske bundy celej rodiny!

Bude táto zima teplá, alebo mrazivá? Nevieme. Jedno je však isté, bude poriadne...
 

FOTO: Dara odhodila pred zrkadlom podprsenku. Ešte kúsok a...

...odhalila by bradavku. Má síce pekné telo, ale potrebuje toto?
 

Vieme, prečo si krásna herečka sviatky neužije. Môže za to prestížny džob!

Mama troch malých detí Lucia Hurajová bude mať koniec roka poriadne rušný... ...
 

VIDEO: Železnô bola chýrna detská liečebňa. Čaká ju osud rozkradnutej Korytnice?

Po roku majú bývalé kúpele majú svojho správcu.
 

Zuzane Marošovej sa televízne ani divadelné ponuky nehrnú. Neuveríte, čím sa živí

Niekedy je možno dobré, keď nemáme na ružiach ustlané – myslí si Zuzana Marošová...
 

Vaše diétne tipy

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 
 
Anita Pallenbergová: Osudová žena rockerov z Rolling Stones
ŠARM/ Katarína Wagnerová