Tip redakcii
 

Anne Hathaway: Kritici ju vidia ako druhú Juliu Roberts

Donedávna sa o Anne Hathawayovej (30) hovorilo ako „o tej herečke s veľkými očami a ústami“. Teraz ju bude svet poznať ako „tú, čo má Oscara“.

26. februára 2013, 08:00
Anne je v Hollywoode veľmi obľúbená, volajú ju tam nežne – zlatíčko.

Anne je v Hollywoode veľmi obľúbená, volajú ju tam nežne – zlatíčko.

Autor: Profimedia.sk

Anne Hathawayová je v kurze. Herečka, ktorá podala životný výkon vo filmovom muzikáli Bedári, zbiera jednu cenu za druhou. SAG Award bol už na poličke a najnovšie pribudol aj Oscar. V role prostitútky Fantine bola Anne naozaj výborná. Tak ako vo všetkých svojich filmoch, kam si ju režiséri vyberajú najmä pre jej hereckú prirodzenosť.

Pri Bedároch však treba pripočítať aj nadplán, a tým bolo úmorné fyzické týranie. Keď Anne dali rolu, tak jej povedali, že musí schudnúť desať kilogramov. To by možno ešte šlo, Anne však na redukciu hmotnosti mala len dvadsať dní. A tak sa spolu so štúdiom scenára pustila do boja s hmotnosťou. Nie príliš kyprá herečka si naordinovala brutálnu diétu, keď prvý týždeň jedla iba kel a po pár dňoch to vymenila za pár jabĺk, ktoré zapíjala proteínovým kokteilom. K tomu niekoľkohodinové cvičenia pod dohľadom odborníka.

Bežný odporúčaný príjem kalórií je minimálne 2 000 kJ, Anne mala limit 500! Aby však tvrdá diéta neohrozila jej zdravie, chodila herečka poctivo každý deň na lekárske prehliadky. Oscarový režisér Tom Hooper bol po necelom mesiaci spokojný, Anne sa dostala na požadovanú hmotnosť a prijala aj to, že si musela dať ostrihať svoje krásne dlhé čierne vlasy. Vyčerpanú zomierajúcu ženu s neduživým výrazom potom dokázala zahrať viac ako verne.

Náboženský rozkol

Rodina Hathawayovcov je zjavne na úlohu Fantine predurčená. Aj Annina matka bola herečka a práve Bedári boli jej najsvetlejším obdobím v kariére, s muzikálovým divadlom križovala Spojené štáty hore-dole a viete, v akej úlohe? Samozrejme, Fantine. Asi tam treba hľadať aj herecké gény.

Po otcovi by mala Anne byť skôr právnicky podkutá. Úspešný právnik často menil adresu kancelárie, a tak sa rodina aj s Anne a jej dvoma bratmi často sťahovala. Napokon zakotvili v New Jersey, kde mladučká okaňa začala navštevovať dramatické krúžky a rozvíjať svoj herecký talent. Na prahu puberty musela riešiť prvé veľké životné rozhodnutie, otázku viery. V tom čase totiž zistila, že jej starší brat je homosexuál. Anna dovtedy vyrastala v silnej katolíckej viere, ktorá však dostala riadne trhliny.

„Nemohla som ďalej podporovať náboženstvo, ktoré nepodporilo životný smer môjho súrodenca,“ vysvetľuje dnes herečka. Napokon sa etablovala ako aktivistka, ktorá podporuje organizácie aktivistov za práva partnerstiev osôb rovnakého pohlavia.

anne hathaway

Padla pod režiséra

Impozantný je aj spôsob, akým Anne vkráčala do prvej hollywoodskej ligy. Na konkurze do filmu Denník princeznej totiž spadla zo stoličky priamo pod nohy režiséra Garryho Marshalla a hodila pri tom taký zakríknutý výraz, aký si režisér predstavoval. Nasledovali ďalšie ponuky, kvôli natáčaniu druhého dielu musela Anne dokonca odmietnuť účinkovanie vo filme Fantóm opery.

Anne si zahrala v Skrotenej hore a zažiarila aj po boku Meryl Streepovej v komédii Diabol nosí Pradu. Už tu ukázala svoju cieľavedomosť a svedomitú prípravu, keď sa v rámci stotožnenia s rolou prihlásila na stáž do aukčnej siene Christie’s. Po raketovom nástupe nasledovalo obdobie, keď jej významné roly načas začali pretekať pomedzi prsty: z komédie Nabúchaná vypadla tesne pred začiatkom nakrúcania, pretože nesúhlasila, aby boli vo filme použité detailné zábery zo skutočného pôrodu, v Čertovskom holičovi z Fleet Street režisér Tim Burton až na pľaci zistil, že chce ešte mladšiu a menej známu herečku a vo štvrtom Spider-Manovi napokon dostala stopku preto, lebo produkcii sa zdala príliš drahá.

Finančné suchoty však Anne nehrozili, v tom čase totiž podpísala lukratívnu zmluvu s kozmetickým gigantom Lancôme, ktorý z nej spravil tvár svojej vône Magnifique. V roku 2010 sa dostala na popredné miesta rôznych rebríčkov vyhlasujúcich najkrajších ľudí sveta a svoju vážnosť malo aj moderovanie koncertného programu pri príležitosti odovzdávania Nobelovej ceny mieru.

Anne Hathaway

Foto: Profimedia.sk

Hojdačka vo vzťahoch

Tak ako vysoko zasvietila Annina pracovná hviezda, tak musela rozchodiť dramatické chvíle v osobnom živote. Ten bol poznačený vzťahom s talianskym realitným maklérom Raffaellom Follierim. Anne sa podieľala na chode jeho nadácie, ktorej časť bola zameraná na očkovanie detí v krajinách tretieho sveta. Follieri mal však aj inú tvár a tou bolo neplatenie daní. V čudných transakciách lietali milióny dolárov a do nečistých obchodov boli dokonca vtiahnutí aj zástupcovia z Vatikánu! Anne jedného rána zbalila FBI a okrem zatknutia sa agenti veľmi intenzívne zaujímali aj o jej súkromné denníky, ktoré sa stali dôkazovými predmetmi. Vyšetrovanie však nezistilo žiadnu stopu po spolupáchateľstve, a tak Anne prepustili. Zato Follieri dostal štyri a pol roka.

Bol to, samozrejme, aj koniec spoločného vzťahu, Anne však dlho nežialila a štyri mesiace po rozchode sa dala dohromady s hercom Adamom Shulmanom. Pár sa vlani v septembri zosobášil, obrad prebiehal veľmi efektne, počas západu slnka a prítomný bol aj židovský, aj katolícky kňaz. Zdá sa, že Anne našla domácu stabilitu, odkiaľ je len krok k dlhej hereckej kariére.

Kritiky na jej výkon v Bedároch sú natoľko pozitívne, že to vyzerá na novú éru medzi herečkami. Tá má patriť práve kráske s veľkými očami, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Autor: ŠARM/Katarína Wagnerová
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Manažéri už nevedia, čo so sebou. V Rakúsku sa postavili zoči voči vlkom!

„Zvieraťu je jedno, či ste generálny riaditeľ, alebo vrátnik,“ vysvetľuje...
 

Cieľavedomé deti sa vo svete nestratia. Ako ich motivovať?

Máte pocit, že niektoré deti sú akoby prirodzene ambiciózne a baví ich neustále...
 

Chudučká a unudená: Bývalá misska sa stráca pred očami!

Nudí sa bývalá misska Veronika Vágnerová Husárová (30) v spoločnosti manžela?...
 

FOTO Dokonalá optická ilúzia: Na jednej fotke prepája umelec dva svety!

Vidíte to aj vy? Fotky tohto umelca sú viac ako magické.
 

Andy Kraus: Dúfam, že v role exmanžela predvediem lepší výkon – sype si popol na hlavu známy scenárista

Svoju päťdesiatku oslávil na legendárnej ceste Route 66. Pri tejto príležitosti...
 

Vaše diétne tipy

Známej speváčke šaman zachránil život. Prečo takto skončila?

Marcella Molnárová (52) tvrdí, že ani v tomto veku sa nemusí v jedle obmedzovať....
 

Máte radi husté polievky a omáčky? Vyskúšajte namiesto múkovej zápražky sliz

Hľadáte ideálnu diétnu potravinu? Uvarte si okru.
 

Čitateľky, ktoré chudli so Šarmom: Opäť majú chuť žiť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (57) po dvojmesačnom...
 

Podovolenkový detox: Nápoj z 2 surovín prečistí črevá a naštartuje trávenie

Prehnali ste to s dobrotami počas dovolenky? Vráťte telo do normálu pomocou...
 

Špecialistka na zdravú výživu Tina Zlatoš Turnerová radí: Hladovka je prospešná!

Niektorí špecialisti na zdravú výživu tvrdia, že by sme mali jesť päťkrát...