Tip redakcii
 

Čo drží pokope Adelu Banášovú a Petra Modrovského?

Adela Banášová (31) už dávnejšie začala s terapiou u psychologičky. Po nedávnej afére s marihuanou ju nasledoval aj jej priateľ Peter Modrovský (28). „Cením si, že je otvorený novým veciam,“ hovorí moderátorka.

07. februára 2012, 07:00
Adela Banášová s Petrom Modrovským

Adela Banášová s Petrom Modrovským

Autor: Archív

Dnešná uponáhľaná doba, v ktorej sme si vpustili do životov zákony džungle, vôbec nenahráva pokoju a vyrovnanosti. Tlak, ktorý si často spôsobujeme sami svojimi postojmi a životným štýlom, sa môže odraziť aj na našom zdraví. Preto je v niektorých okamihoch dobré zastaviť sa a porozprávať s niekým, kto nás vidí z iného uhla, dokáže nastaviť nepokrivené zrkadlo a pomôže nasmerovať myslenie tak, aby sme našli duševnú rovnováhu. Nech sa s nami deje čokoľvek.

Cesta k zvládaniu emócií

Urobila to aj moderátorka Adela Banášová, keď sa rozhodla zaklopať na dvere bratislavskej kliniky alternatívnej medicíny. Pôvodne bola zástankyňa zdravého životného štýlu len zvedavá na to, ako funguje zariadenie, kde ponúkajú liečbu bez ihiel a chémie. No a keďže čínska medicína nemôže liečiť telo bez toho, aby si nevšimla aj dušu, odporučili jej etikoterapiu. Stalo sa to v období, keď sa rozišla s Petrom Modrovským, ešte v októbri minulého roku. Vtedy nám povedala, že ju inšpirovala kamarátka, ktorá sa tam liečila. Koniec dvojročného vzťahu, do ktorého vkladala veľké nádeje, podľa nej rozhodne nebol dôvod, prečo na kliniku zašla. Psychologička – etikoterapeutka jej však nepochybne pomohla zvládnuť aj túto situáciu. „Kedysi som si možno pripisovala vinu za niektoré veci, dokonca by som ich vnímala ako osobné zlyhanie, no teraz som sa naučila, že všetko je hodnotná skúsenosť. Aj to, čo človeka bolí, ho vlastne niekam posúva. Pochopila som, že každý je nastavený inak a je zbytočné meniť niečie správanie alebo myslenie, keď to ten človek sám nechce, necíti to tak alebo toho nie je schopný,“ povedala nám vtedy moderátorka. Evidentne mala na mysli fakt, že aj Peter, aj ona mali odlišné predstavy o živote, a preto sa museli prirodzene rozísť. V rozhovore vtedy priznala, že jej cesta k úplnej vyrovnanosti, zvládaniu emócií a ega do takej miery, aby sa netrápila tým, čím netreba, je ešte dlhá. Rozhodne sa však na sedeniach s etikoterapeutkou už veľa naučila. „Boli obdobia, keď som sa nad nevydarenou otázkou v televízii alebo v rannej šou dokázala zamýšľať hodiny... Teraz sa krôčik za krôčikom učím nehnevať sa na seba, keď urobím chybu,“ dodala s tým, že si už nechce zahlcovať mozog negatívnymi myšlienkami a emóciami.

Oslovilo ma to

Ako sa však zdá, moderátorkino snaženie o bezbolestné spolužitie s okolitým svetom môže obohatiť aj Petra Modrovského, s ktorým si relatívne rýchlo po rozchode opäť našli k sebe cestu. Dozvedeli sme sa totiž, že prvé sedenie s psychologičkou na tej istej klinike má už za sebou aj on. „Áno, bol som tam a veľmi ma to oslovilo. Sedenie trvalo asi hodinu. Sú skrátka situácie, keď dobre padne porozprávať sa s niekým nezainteresovaným,“ povedal nám a nevylúčil, že sa tam ešte objaví. „Určite to nezavrhujem.“ Posledné týždne tanečníka a podnikateľa rozhodne nepatria k tým najpokojnejším. Kauza s nadrogovaným kamarátom, s ktorým sa viezol v jednom aute, mu na psychickej pohode rozhodne nepridala a netají sa s tým. „Na klinike som však bol objednaný ešte predtým, ako sa to celé udialo,“ rýchlo predbehol našu otázku Peter. Vyvrátil tak prirodzenú domnienku, či práve tento zbytočný problém v jeho živote neznamenal konečný impulz na návštevu psychologičky, ktorú mu už dávnejšie odporúčala aj Adela.

Cení si jeho otvorenosť

„Áno, hovorili sme spolu o tom, veď stále máme k sebe blízko. Cením si, že Peter je otvorený rôznym novým veciam v živote. Je mi veľmi sympatické, že nie je tvrdohlavo, stopercentne presvedčený o svojej pravde,“ povedala nám na margo Petrovej návštevy etikoterapeutky moderátorka a prízvukovala, že priateľa rozhodne do ničoho netlačila. „Poznám aj iných ľudí, ktorí tam boli. Premýšľal som o tom už dávnejšie,“ povedal nám Peter. Možno mal na mysli aj speváčku Gabiku Gunčíkovú, svoju tanečnú partnerku z poslednej série šou Let’s Dance? ktorá tiež využila čas strávený v Bratislave aj na návštevu kliniky alternatívnej medicíny. Etikoterapiu som navštívila zatiaľ iba raz, a to naozaj v Bratislave. Musím povedať, že mi to rozhodne pomohlo zamyslieť sa nad niektorými vecami a trochu sa pochopiť. Veľmi rada čítam aj knihy s touto tematikou. Pomáhajú mi udržiavať si pozitívny prístup ku všetkému a všetkým,“ priznala nám sexi blondínka.

Brúsil skriňu

Petra Modrovského zaujala nielen psychologička, ale aj iné služby kliniky. Hovorí, že kým čakal na sedenie, listoval v rôznych materiáloch na stolíku: „Natrafil som napríklad na zaujímavé druhy masáží. Človek by mal myslieť na svoje telo a občas relaxovať aj takto...“ Čo ešte pomáha tanečníkovi zbaviť sa každodenného stresu a zvlášť takého, aký prežíva v poslednom období? „V ťažších chvíľach mi rozhodne najväčšmi pomáhajú najbližší, moja mama a babka. Viem sa uvoľniť aj s kamarátmi, s ktorými som vyrastal, a nepochybne i tancom. Veď aj mnohí ľudia chodia k nám na kurzy, aby sa odreagovali. Je to naozaj dobrý spôsob. No a občas sa dokážem zadívať na akváriové rybičky a gekony v teráriu, ktoré máme v tanečnej škole. Príroda lieči,“ smeje sa. Na záver, aby podčiarkol, že rozhodne nie je úplne závislý od rád psychologičky, poznamená s humorom, ktorý nemá ďaleko od toho Adelinho: „Ako formu relaxu a odreagovania od problémov každému odporúčam odstraňovanie starých náterov z nábytku. Sedenie u psychologičky mi padlo dobre, rovnako ako táto skriňa.“ Na vysvetlenie: Petra sme totiž zastihli pri manuálnej práci. Pre svoju babku chystal prekvapenie vo forme vynoveného nábytku. „Kúpil som si horák s tristopäťdesiatstupňovým plameňom a teraz trpezlivo oškrabávam šesť vrstiev farby,“ vysvetlil s úsmevom.

Autor: Šarm/Katarína Čulenová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Najlepšie úlovky do kozmetickej taštičky: Jarný mejkap si vyčarujete pomocou týchto vychytávok!

Produkty, ktoré by vám podľa svetových vizážistov práve teraz nemali chýbať...
 

Známe dvojičky čakajú naraz bábätká. Ale to nie je zďaleka všetko!

V rodine dvojičiek Petry Malachovskej (32) a Lucie Bugalovej (32) je...
 

Miriam Kalisovú dostal charizmatický Talian. Slová o zimomriavkach!

Moderátorka priznala, na koho nemôže zabudnúť.
 

Natiera sa nezvyčajným olejom. Známa misska vám ukáže nový trend!

Denisa Vyšňovská (24) púšťa celé Slovensko do najintímnejšej miestnosti...
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Čo drží pokope Adelu Banášovú a Petra Modrovského?
Šarm/Katarína Čulenová