Tip redakcii
 

Herečka Lenka Vacvalová: Pred kamerami som zabudla, ako sa bozkáva

Slovenka Lenka Vacvalová (23) je krásna a úspešná a v Česku je žiadanou herečkou. A hoci okolo seba šíri charizmu krehkej ženy, zdanie v jej prípade klame.

01. novembra 2012, 08:00
Lenka je všestranná,
živí ju však predovšetkým
herectvo
a moderovanie.

Lenka je všestranná, živí ju však predovšetkým herectvo a moderovanie.

Autor: Archív

Lenke nechýba zdravé sebavedomie. Človeka odzbrojí nielen krásou zdôraznenou vražedným úsmevom, ale aj veľkým zmyslom pre humor. Ten nikoho nenechá na pochybách, že ligotavý svet šoubiznisu jej nos nahor ešte nevytočil. Lenkina cesta k úspechu bola síce dosť priamočiara, no rozhodne nie jednoduchá. Nemala za sebou zvučné meno slávnych rodičov ani strýka či tetu a moderátorka Eňa Vacvalová je len menovkyňa.

Začínala v detskom divadle

Sudičky darovali tejto červenovláske všetky predpoklady na to, aby raz dobyla nielen dosky, ktoré znamenajú svet, ale aj filmový priemysel. Zatiaľ teda len český, ale ktovie... Lenka v detstve chodila na recitačné súťaže, kde sa podľa jej slov asi veľmi páčila, pretože vždy dopadli dobre. Odtiaľ bol iba krôčik k divadlu. Začala navštevovať detské divadelné štúdio Ochotníček v Púchove, keďže pochádza z Beluše. Neskôr vyštudovala hudobno-dramatický odbor na topoľčianskom konzervatóriu. Vtedy sa vraj ako herečka veľmi necítila, a tak dávala prednosť moderovaniu. Už v pätnástich sa posadila za mikrofón miestneho rádia, neskôr aj regionálnej televízie. Lenkin život a kariéra začali naberať na obrátkach po ukončení konzervatória. Odišla do Prahy, kde dostala angažmán v divadle Lucie Bílej Ta Fantastika a hlavnú úlohu v hre Alenka v Ríši divov.

Skončila v blázinci

Nasledovalo niekoľko ďalších úloh v rôznych projektoch, medzi najznámejšie patrí rola Nory v českom seriáli Ordinácia v ružovej záhrade. Jej postava skončila v blázinci. Lenka sa smeje: „Neviem, prečo je to tak, ale moje postavy sú vždy trošku vyšinuté. Už som sa zmierila s tým, že normálnu postavu zrejme nikdy hrať nebudem.“ Po roku divadelného kolotoča sa rozhodla pokračovať v štúdiu. Nastúpila na Vyššiu odbornú školu hereckú v Prahe, kde absolvovala odbor dramatické umenie a moderovanie. Získala neakademický titul diplomovanej špecialistky. A práve tieto dve profesie ju dnes živia. Ktorá z nich viac, to Lenka Vacvalová nevie jednoznačne posúdiť. Hovorí: „Každý mesiac je to iné. Niekedy dostávam viac honorárov za herecké úlohy, inokedy za akcie, ktoré moderujem.“

Foto: Archív

Žena tisícich tvárí

Pri výpočte Lenkiných aktivít sa ponúka prirovnanie, že funkcií má ako japonská kalkulačka. Moderuje, nakrúca, hrá, fotí, popritom stíha byť ešte aj hovorkyňou istej súkromnej spoločnosti a asistentkou réžie a produkcie v Českej televízii. A ešte donedávna znel jej hlas aj z éteru jedného českého rádia. Jej najvýraznejšou devízou je však krása. Bolo by škoda sa o ňu nepodeliť, a to si zrejme povedali aj viacerí fotografi, s ktorými Lenka spolupracuje. Je to žena tisícich tvárí – prvorepubliková dáma, romantická nevesta, zvodná femme fatale alebo jednoducho normálna modelka, ktorá dotvára dokonalosť modelov známych dizajnérov či zvučných značiek. Šikovná je aj v kuchyni a varenie je jej koníčkom.

Po boku Karla Gotta

Lenka Vacvalová si život vychutnáva plnými dúškami. Nepohrdne ničím, čo jej prináša, naopak, cení si všetky šance. Účinkovanie v českej Ordinácii v ružovej záhrade je veľkým míľnikom jej hereckej kariéry. Hoci nie je jej seriálovou premiérou, objavila sa už napríklad v Sanitke 2, nadanej slovenskej herečke priniesla rešpekt kolegov z brandže a určite aj viac pozornosti. Dôkazom toho je nová rola, ktorú Lenka práve nakrúca. V tom projekte hrá sexi učiteľku angličtiny. A jej hereckým kolegom nie je nikto iný ako božský Karel Gott! Pre Lenku je to jasná výzva. „Ide o filmový projekt, o ktorom zatiaľ nemôžem veľa prezradiť. Iba to, že spolupráca s pánom Gottom je perfektná. Je veľmi vtipný a nemá žiadne prehnané maniere, aké by sa od hviezdy jeho formátu dali očakávať,“ rekapituluje Lenka svoje doterajšie dojmy z nakrúcania.

Momentálne som sama

Hoci Lenkin šarm a krása sú ťažko prehliadnuteľné, po jej boku nie je žiadny muž. Niežeby na mužské pokolenie zanevrela, na vzťah zatiaľ nenašla vhodného adepta. A na lásku ani nemá čas. „Momentálne som sama. Bývam s kamarátkou v prenajatom pražskom byte a skvelo si rozumieme. Mám veľa aktivít, nielen pracovných. Rada chodím do spoločnosti a nemusím pritom na nikoho brať ohľad. Svojím spôsobom mi to vyhovuje. Tým však nechcem povedať, že o lásku nestojím,“ uzatvára Lenka, ktorá už má jeden dlhodobej ší vzťah za sebou. Hoci rozchod s bývalým priateľom zabolel v srdci, zostali priateľmi, čo si veľmi cení.

Talent na export

Lenkiným pôsobiskom je Česko a vzhľadom na potenciál tamojšej produkcie ním asi aj dlho zostane. To, či bude aj jej konečnou zastávkou, je vo hviezdach. Nedávno sa totiž objavila po boku slávneho herca Madsa Mikkelsena. Stretli sa pri nakrúcaní hollywoodskeho filmového projektu Move On, v ktorom Lenka dostala malú úlohu. Dláždi si azda talentovaná Slovenka cestu do Hollywoodu? „Prečo nie?“ zakončí rozhovor so žiarivým úsmevom Lenka Vacvalová. S tým úsmevom by do ligotavej spoločnosti hollywoodskych hviezd určite dokonale zapadla...

Čudný pocit pred štábom

Lenkinmu šarmu podľahol v rámci scenára aj herecký kolega z Ordinácie v ružovej záhrade Martin Stránský, jedna z najväčších hviezd tohto seriálu. Práve on je úplne prvým kolegom, s ktorým si Lenka v úlohe Nory pred kamerou vymenila zopár nežností. „Bola to moja prvá kamerová bozkávačka a bolo to zvláštne. Keď sa na vás pozerá celý štáb, tak aj zabudnete, ako sa to robí. Ale Martin je veľký profesionál. Bola to pre mňa nová skúsenosť a spoločne sme ju zvládli,“ spomína Lenka Vacvalová.

Autor: Báječná žena/ Zuzana Hrobská
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Dokonale hladké nohy? S touto domácou penou na holenie rozhodne ÁNO!

Ktorá žena by po nich netúžila?! Vieme, ako si perfektný zlepšovák namiešate...
 

Stretli ste toho pravého? TOTO sú 3 signály, že u neho nehrozí nevera!

Najvernejší muži majú tieto vlastnosti. Má ich aj vaša láska?
 

FOTO: Telo Rolfa Bucholza zdobí 450 piercingov. Áno, TAM ich má najviac

Nemecký počítačový expert si k imidžu doprial aj čertovské rožky.
 

Chudnite ako hviezdy: TOTO sú diétny tipy Blake, Kim a Jennifer!

Čomu vďačia tieto krásky za perfektnú postavu? Vieme, ako sa im podarilo...
 

Lunárny kalendár na tento týždeň radí: Nezačínajte nič nové, neprináša to výsledky!

Ak chcete čokoľvek od základu zmeniť, streda je na to viac ako ideálna.
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...