Tip redakcii
 

Herečka Zuzana Šebová: Vyrástla som v Pentagone

Jedenásť rokov túžila Zuzana Šebová (31) po súrodencovi. Keď sa dočkala sestry, o pár rokov odišla z domu. Nechce mať už aj vlastnú rodinu?

24. mája 2013, 10:00
Chce mať Zuzana Šebová vlastnú rodinu?

Chce mať Zuzana Šebová vlastnú rodinu?

Autor: Archív

Dcéra známeho hudobného manažéra vyrastala v šoubiznisovom prostredí. A hoci by sa vďaka tomu mohlo zdať, že si od plienok užívala luxus, nie je to celkom tak. Do svojich desiatich rokov žila s rodičmi v garsónke v neslávne známom bratislavskom Pentagone. Jej mama tam ako stavebná inžinierka dostala byt. „Vtedy ešte neboli až také rozšírené drogy, ale aj tak mám dosť nepríjemných zážitkov. Mojím najväčším problémom boli šváby,“ smeje sa Zuzana pri spomienkach.

Sestra z diaľky

Rok nato, ako sa presťahovali do inej bratislavskej štvrte a do väčšieho bytu, sa narodila jej sestra. Zuzana vraj na ňu nikdy nežiarlila, práve naopak: „Doslova som si ju vymodlila. Vždy som túžila po súrodencovi, a keď sa narodila, veľmi som si to užívala.“

Skôr jej je ľúto, že je medzi nimi taký veľký vekový rozdiel. O pár rokov začala Zuzana chodiť na konzervatórium a vzťah so sestrou akoby sa nestačil prehlbovať. Súrodenecké bitky a sváry jej nechýbajú, no priznáva, že keď rástla, rada by s ňou trávila viac času.

„Od devätnástich rokov žijem mimo domu, takže som ju vlastne pozorovala len z diaľky. Nemali sme na seba toľko času. Možno preto máme o to lepší vzťah,“ premýšľa sympatická herečka.

Na tanec už nebol čas

Otec, úspešný manažér muzikantov, jej do snov a plánov nikdy vážnejšie nehovoril. Takzvaná „choroba z povolania“ sa u neho v súkromí výrazne neprejavovala a dcéru sa nesnažil priveľmi kormidlovať.

„Mám však pred ním rešpekt a hoci mám po tridsiatke, ak mi niečo vyčíta, cítim sa ako desaťročná,“ priznáva s úsmevom Zuzana.

V detstve od desiatich do dvanástich rokov chodila do muzikálovej základnej školy. Dopoludnia mali klasické vyučovanie, popoludní umelecké predmety, ako je herectvo, spev či step. Práve step ju veľmi bavil, dokonca sa zúčastňovala na súťažiach. No potom prišli iné záujmy, začala moderovať detskú reláciu v rádiu, účinkovať v muzikáli...

„Na tanec už nebol čas a aj na odporúčanie rodičov som prešla do triedy s bežným vyučovaním, aby som mala menej povinností,“ spomína Zuzka.

Chcela som ísť do divadla

Konzervatórium a štúdium herectva boli pre ňu logickou voľbou, aj keď priznáva, že nie úplne nezištne. Nikdy jej nešli predmety ako matematika či fyzika a na strednej škole sa im jednoducho chcela vyhnúť.

„Zaujímavé je, že z našej školy vzali naposledy na konzervatórium Darinu Rolincovú. Potom sa tam roky nehlásil nikto a zrazu nás prijali troch z jednej triedy,“ hovorí spokojne. Už vo štvrtom, maturitnom ročníku urobila konkurz do Divadla Jána Palárika v Trnave.

Zvažovala aj štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave? „Samozrejme. Ale keď bola možnosť ísť pracovať priamo do divadla, prijala som ju. Herectvo nie je ako medicína, že sa zdokonaľujete ďalším štúdiom,“ tvrdí obľúbená herečka.

Ako to zvládnem?

V trnavskom divadle pôsobila jedenástich rokov, posledné dva je na voľnej nohe. A hoci sa jej odtiaľ neodchádzalo ľahko, musela sa rozhodnúť. „Mala som čoraz viac práce v Bratislave, a keď sa mi prelínali povinnosti, komplikovala som život sebe aj iným. Rozhodnutie dať výpoveď v Trnave patrí doteraz k mojim najťažším...“

Ustavičné presuny medzi dvoma mestami boli náročné na čas aj na psychiku. Zuzana vysvetľuje: „Keď som vedela, že do štvrť na tri nakrúcam v televízii a o tretej mám skúšku v Trnave, už dva dni predtým som mala žalúdočnú neurózu z toho, ako to zvládnem.“

Dnes účinkuje v divadle GUnaGU, dohráva úlohy v Trnave a nedávno mala premiéru v predstavení bratislavského tanečného divadla Elledance – Bubliny v betóne. „Momentálne hrám v štrnástich predstaveniach,“ počíta.

Rozhodnutie, že sa vzdala pomyselnej istoty divadla, neľutuje. Zatiaľ sa jej darí, teší ju, že je o ňu záujem v divadlách aj v televízii. Príležitostí má dosť a verí, že to tak bude aj ďalej. Jedna pracovná zákazka jej dokonca priviedla do cesty životného partnera...

pribeh

Foto: Archív

Nemáme spoločnú domácnosť

S hercom Michalom Kubovčíkom si padli do oka približne pred rokom a pol na nakrúcaní silvestrovského programu. „Poznali sme sa už predtým, ale až vtedy medzi nami preskočila iskra a začali sme sa stretávať,“ usmieva sa spokojne herečka. Hoci spolu s Michalom hrajú v seriáli Panelák a účinkujú v humoristickej šou Haló, na ponorkovú chorobu sa nesťažujú.

„Nemáme spoločnú domácnosť, zatiaľ to neriešime. Raz sme u mňa, raz u Miška. A sme radi, keď sa aspoň večer vidíme,“ poodhaľuje Zuzana svoje súkromie.

Jej najlepšia kamarátka, speváčka Jana Kirschner, je mama dvojročnej dcérky. Neinšpirovala tým aj Zuzku? „Mám okolo seba veľa kamarátok, ktoré sú tehotné alebo majú bábätká. Aj ja nad tým premýšľam, no nič konkrétne neplánujem. Keď to príde, všetko ostatné pôjde bokom,“ hovorí s úsmevom Zuzana Šebová.

Rada leňoším

Zuzka odmalička patrí k tým typom žien, ktoré neriešia svoju postavu a neupínajú sa na nadiktovaný prototyp ženskej krásy. Našťastie, žiadna nadváha ju netrápi.

„Nikdy som sa tým nezaoberala. Diéty nedržím, a aj keď by mi to možno prospelo, necvičím. Ak si niekto myslí, že žena má byť ako latka, je to jeho vec,“ smeje sa herečka. Dodáva, že keď má chvíľu čas, radšej si poleňoší a oddýchne, ako by sa mala hnať do fitnescentra.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Čo je toto za štýl? Čobejová a Verešová v luxusnom salóne v bagančiach. A neboli jediné!

Pozrite sa, v akých topánkach prišli známe dámy odprevadiť do sveta značku...
 

Na vlastné oči sme videli, kto dokáže umlčať energickú moderátorku Ivetu Malachovskú!

Na televíznej obrazovke je už tridsaťtri rokov. Za ten čas prešla rukami...
 

Katarína Hasprová otvorene o svojich nočných HRIECHOCH. A môže za to manžel!

Katarína Hasprová (45) prezradila, čo robí po príchode domov z divadla....
 

Stres podľa znamenia zverokruhu: TOTO vám ho spôsobuje najviac. Vedeli ste? #1

Na každého z nás negatívne vplýva niečo iné. Čo je spúšťačom stresu a paniky...
 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...