Tip redakcii
 

Katka nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne úspechy: V čom sa presadila?

Odmalička si svoje sny písala na papier. A teraz sa jej plnia. Hoci Katarína Gregušková (24) nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne jeden úspech za druhým.

03. októbra 2015, 06:00
„Mám šťastie na ľudí,“ hovorí herečka Katarína Gregušková.

„Mám šťastie na ľudí,“ hovorí herečka Katarína Gregušková.

Autor: Archív K.G.

Vraj bola veľmi živé a zvedavé dieťa. Nikdy sa nenudila. Chodila do základnej umeleckej školy na akordeón, spev i na tanec. Venovala sa aj kolektívnym športom napríklad volejbalu a florbalu. Čiperná bola vo všetkých smeroch.

„Veľa som rozprávala, ústa mi fungovali rýchlejšie než rozum. Vyrovnalo sa to až vekom a skúsenosťami,“ prezrádza so smiechom rodená Ilavčanka, ktorá už rok a pol žije v thajskom Bangkoku.

Rok v Mexiku

Napriek množstvu záujmov sa učila na samé jednotky. Od trinástich rokov si začala zapisovať svoje sny. „Všetko, čo chcem zažiť, robiť, kam ísť a čo dosiahnuť,“ hovorí Katarína. Odvtedy už popísala veľa listov papiera a spokojne tvrdí, že sa jej všetko splnilo. Každý deň si zapíše nejaký nový cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Na plnení snov naďalej pracuje…

Mala šestnásť rokov, keď ju ako študentku gymnázia vybrali na ročný študijný pobyt do Mexika. Jej talent a nadšenie zaujali producentov istého muzikálu a Katka v ňom dostala úlohu.
„Moja vtedajšia mexická stredná škola a mexická rodina boli na mňa hrdé. Bolo to haló, že mladá Slovenka vystupuje v muzikáli v španielčine. Robila som rozhovory do časopisov aj do televízie,“ spomína na svoj prvý vážny kontakt so šoubiznisom Katka, ktorá má talent aj na cudzie jazyky.

Presne si spomína aj na svoje prvé herecké vystúpenie.  „Mala som päť rokov a v škôlke som hrala lienku. Dodnes si pamätám na ten kostým,“ smeje sa. Neskôr vyhrala v súťaži Mini playback šou a hrala v rôznych školských predstaveniach.

Stále na cestách

V tom, že chce byť herečkou, mala jasno od detstva. „Ešte som chcela byť vojačkou, pretože ma bavili akčné filmy. Ale herectvo bolo vždy na prvom mieste,“ hovorí krehké žieňa.  Študijný pobyt v Mexiku bol pre ňu osudový – odvtedy cestuje po celom svete. Po skončení gymnázia si na vysokej škole v Brne si urobila bakalára v odbore teritoriálne štúdiá v anglickom jazyku. 

„Už počas štúdia som cestovala na rôzne stáže po celom svete. Bola som na Havaji, v Mexiku, vo Francúzsku, v Bruseli, na stážach v rôznych firmách, ale pracovala som aj ako čašníčka,“ vyratúva Katka. S úsmevom hovorí, že všade, kam príde, sa cíti ako doma. Na ktoromkoľvek mieste zemegule. 

Hlad po vzdelaní ju doviedol až do Bangkoku, kde dostala štipendium a pokračuje v magisterskom štúdiu. Je v poslednom ročníku. Hoci škola hrá u nej prím, popri nej sa stíha venovať herectvu a modelingu.

Komolili mi priezvisko

Dokonca sa pustila do písania scenárov. Verí, že sa jej ich podarí zrealizovať a raz si zahrá vo vlastnom filme. „Rada by som hrala vo filmoch, ako sú Hviezdne vojny či Pán prsteňov. V takých, čo sa odohrávajú v nádhernom imaginárnom svete. Určite sa mi to splní, popracujem na tom,“ presvedčivo hovorí Katka, aj keď nemá žiadne herecké vzdelanie. Robila však už aj dablérku americkým herečkám, napríklad Blake Livelyovej.

V cudzine je spokojná. Hovorí, že má šťastie na ľudí, na neprajníkov či závisť rýchlo zabúda.  Už v prvý týždeň si v Bangkoku našla priateľov. Jedna kamarátka sa jej krátko po príchode spýtala, či si nechce zahrať v reklame. „Súhlasila som. Odvtedy mám každý týždeň nejakú prácu. Hrala som aj v krátkom americkom filme a jednom britskom videoklipe,“ približuje svoju sľubne rozbehnutú kariéru Katka, hoci skromne tvrdí, že je ešte len v „kariérnych plienkach“. 

V zahraničí vystupuje pod menom Katrina Grey. Meno jej odporučil zjednodušiť americký agent, lebo jej pôvodné priezvisko nevedel nikto správne vysloviť a stále jej ho komolili. „Tak som ho skrátila. Navyše, mám sivé oči a grey je po anglicky sivý,“ vysvetľuje Katka. Pod týmto menom má na sociálnych sieťach aj svoje „fan stránky“, na ktorých informuje o projektoch a o svojej aktuálnej práci.

Po čom sa jej cnie?

Nedávno sa Katarína Gregušková pustila do tréningu bojových umení, chlapi sa jej však vraj neboja. „Nemám problém s niekým sa zoznámiť, som otvorená. Ľudí mám veľmi rada,“ usmieva sa Katka. To, či má priateľa, však prezradiť odmietla. 

Katka sa slovenským divákom predstaví v relácii RTVS Cestou-necestou, kde v jednej z epizód predstaví Bangkok a jeho gastronómiu. „Keď mi zavolal kamarát, ktorý v relácii takisto účinkuje, že štáb hľadá niekoho v Bangkoku, ani sekundu som neváhala. Asi neexistuje práca či zážitok, skrátka nič, na čo by som povedala nie. Vždy však intuitívne viem, že sa budú diať len skvelé veci,“ hovorí mladá herečka. 

Do Ilavy za rodinou a priateľmi chodí dvakrát do roka na krátku dovolenku. S rodičmi aj so svojou najlepšou kamarátkou je však v každodennom kontakte, priznáva, že jej veľmi chýbajú. A okrem blízkych sa Katke cnie po slivkových guliach, bryndzových haluškách, po jej mačkách a psovi, po prírode i tradíciách. Jediné, čo jej nechýba, je slovenská zima. „Preto som vždy v prímorských krajinách. Zima mi stačí asi týždeň v roku,“ uzatvára Katarína Gregušková.

Nie som na seba prísna

Katarína sa o svoje telo a zdravie príkladné stará. Vie, že výzor je pre jej kariéru dôležitý. „Už roky sa snažím vyhýbať sacharidom, napríklad pečivu či zemiakom. Jem hlavne surovú a čerstvú stravu, málokedy varené jedlo. Mám rada mäso aj ryby, chutí mi suši,“ odhaľuje svoj recept na krásu a štíhlu líniu. Každý deň si robí zeleninové šťavy, vyberá si bioprodukty a aspoň trikrát do týždňa cvičí vo fitnescentre. „Prísna však na seba určite nie som, občas si doprajem,“ hovorí Katka.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Chudnete, ale túžite po nejakej dobrote? Javorový sirup vás zachráni

Bude vašim skvelým pomocníkom v kuchyni.
 

Nikto nechce ustúpiť: Hana Gregorová a jej deti sa stále navzájom ignorujú. Na vine je škandalózny milenec

Dcéra a syn Hane Gregorovej (66) návrat k Ondřejovi Koptíkovi neodpustili....
 

Pozrite sa na bobra a nahé prsia škandalóznych oslávenkýň!

Celebritné sexice Kim Kardashian a Amber Rose sa narodili v ten istý deň...
 

Lucia Kurilovská nám prezradila svoju slabosť: Pozrite, čoho má plnú skrinku!

Rektorka Akadémie Policajného zboru a právnička v jednej osobe Lucia Kurilovská...
 

VIDEO: Meghan a Harry v Austrálii valcujú prísny protokol. Prednosť má láska!

Kráľovná Alžbeta II. sa zrejme chytá za hlavu, ale dvojica sa nenechá zväzovať....
 

Vaše diétne tipy

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 

TOTO sú Darine recepty na štíhlosť. Jedzte ako ona a budete mať krivky ako ona

Dara Rolins je nesmierne disciplínovaná a je to aj vidieť. Ženy ju obdivujú...
 

Maslo, z ktorého schudnete: Odhaľte tajomstvo tehotnej mozzarelly

Hebká burrata, vrzgajúce halloumi a nadýchaná ricotta. Neviete, čo s nimi?...
 
 
Katka nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne úspechy: V čom sa presadila?
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ