Tip redakcii
 

Katka nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne úspechy: V čom sa presadila?

Odmalička si svoje sny písala na papier. A teraz sa jej plnia. Hoci Katarína Gregušková (24) nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne jeden úspech za druhým.

03. októbra 2015, 06:00
„Mám šťastie na ľudí,“ hovorí herečka Katarína Gregušková.

„Mám šťastie na ľudí,“ hovorí herečka Katarína Gregušková.

Autor: Archív K.G.

Vraj bola veľmi živé a zvedavé dieťa. Nikdy sa nenudila. Chodila do základnej umeleckej školy na akordeón, spev i na tanec. Venovala sa aj kolektívnym športom napríklad volejbalu a florbalu. Čiperná bola vo všetkých smeroch.

„Veľa som rozprávala, ústa mi fungovali rýchlejšie než rozum. Vyrovnalo sa to až vekom a skúsenosťami,“ prezrádza so smiechom rodená Ilavčanka, ktorá už rok a pol žije v thajskom Bangkoku.

Rok v Mexiku

Napriek množstvu záujmov sa učila na samé jednotky. Od trinástich rokov si začala zapisovať svoje sny. „Všetko, čo chcem zažiť, robiť, kam ísť a čo dosiahnuť,“ hovorí Katarína. Odvtedy už popísala veľa listov papiera a spokojne tvrdí, že sa jej všetko splnilo. Každý deň si zapíše nejaký nový cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Na plnení snov naďalej pracuje…

Mala šestnásť rokov, keď ju ako študentku gymnázia vybrali na ročný študijný pobyt do Mexika. Jej talent a nadšenie zaujali producentov istého muzikálu a Katka v ňom dostala úlohu.
„Moja vtedajšia mexická stredná škola a mexická rodina boli na mňa hrdé. Bolo to haló, že mladá Slovenka vystupuje v muzikáli v španielčine. Robila som rozhovory do časopisov aj do televízie,“ spomína na svoj prvý vážny kontakt so šoubiznisom Katka, ktorá má talent aj na cudzie jazyky.

Presne si spomína aj na svoje prvé herecké vystúpenie.  „Mala som päť rokov a v škôlke som hrala lienku. Dodnes si pamätám na ten kostým,“ smeje sa. Neskôr vyhrala v súťaži Mini playback šou a hrala v rôznych školských predstaveniach.

Stále na cestách

V tom, že chce byť herečkou, mala jasno od detstva. „Ešte som chcela byť vojačkou, pretože ma bavili akčné filmy. Ale herectvo bolo vždy na prvom mieste,“ hovorí krehké žieňa.  Študijný pobyt v Mexiku bol pre ňu osudový – odvtedy cestuje po celom svete. Po skončení gymnázia si na vysokej škole v Brne si urobila bakalára v odbore teritoriálne štúdiá v anglickom jazyku. 

„Už počas štúdia som cestovala na rôzne stáže po celom svete. Bola som na Havaji, v Mexiku, vo Francúzsku, v Bruseli, na stážach v rôznych firmách, ale pracovala som aj ako čašníčka,“ vyratúva Katka. S úsmevom hovorí, že všade, kam príde, sa cíti ako doma. Na ktoromkoľvek mieste zemegule. 

Hlad po vzdelaní ju doviedol až do Bangkoku, kde dostala štipendium a pokračuje v magisterskom štúdiu. Je v poslednom ročníku. Hoci škola hrá u nej prím, popri nej sa stíha venovať herectvu a modelingu.

Komolili mi priezvisko

Dokonca sa pustila do písania scenárov. Verí, že sa jej ich podarí zrealizovať a raz si zahrá vo vlastnom filme. „Rada by som hrala vo filmoch, ako sú Hviezdne vojny či Pán prsteňov. V takých, čo sa odohrávajú v nádhernom imaginárnom svete. Určite sa mi to splní, popracujem na tom,“ presvedčivo hovorí Katka, aj keď nemá žiadne herecké vzdelanie. Robila však už aj dablérku americkým herečkám, napríklad Blake Livelyovej.

V cudzine je spokojná. Hovorí, že má šťastie na ľudí, na neprajníkov či závisť rýchlo zabúda.  Už v prvý týždeň si v Bangkoku našla priateľov. Jedna kamarátka sa jej krátko po príchode spýtala, či si nechce zahrať v reklame. „Súhlasila som. Odvtedy mám každý týždeň nejakú prácu. Hrala som aj v krátkom americkom filme a jednom britskom videoklipe,“ približuje svoju sľubne rozbehnutú kariéru Katka, hoci skromne tvrdí, že je ešte len v „kariérnych plienkach“. 

V zahraničí vystupuje pod menom Katrina Grey. Meno jej odporučil zjednodušiť americký agent, lebo jej pôvodné priezvisko nevedel nikto správne vysloviť a stále jej ho komolili. „Tak som ho skrátila. Navyše, mám sivé oči a grey je po anglicky sivý,“ vysvetľuje Katka. Pod týmto menom má na sociálnych sieťach aj svoje „fan stránky“, na ktorých informuje o projektoch a o svojej aktuálnej práci.

Po čom sa jej cnie?

Nedávno sa Katarína Gregušková pustila do tréningu bojových umení, chlapi sa jej však vraj neboja. „Nemám problém s niekým sa zoznámiť, som otvorená. Ľudí mám veľmi rada,“ usmieva sa Katka. To, či má priateľa, však prezradiť odmietla. 

Katka sa slovenským divákom predstaví v relácii RTVS Cestou-necestou, kde v jednej z epizód predstaví Bangkok a jeho gastronómiu. „Keď mi zavolal kamarát, ktorý v relácii takisto účinkuje, že štáb hľadá niekoho v Bangkoku, ani sekundu som neváhala. Asi neexistuje práca či zážitok, skrátka nič, na čo by som povedala nie. Vždy však intuitívne viem, že sa budú diať len skvelé veci,“ hovorí mladá herečka. 

Do Ilavy za rodinou a priateľmi chodí dvakrát do roka na krátku dovolenku. S rodičmi aj so svojou najlepšou kamarátkou je však v každodennom kontakte, priznáva, že jej veľmi chýbajú. A okrem blízkych sa Katke cnie po slivkových guliach, bryndzových haluškách, po jej mačkách a psovi, po prírode i tradíciách. Jediné, čo jej nechýba, je slovenská zima. „Preto som vždy v prímorských krajinách. Zima mi stačí asi týždeň v roku,“ uzatvára Katarína Gregušková.

Nie som na seba prísna

Katarína sa o svoje telo a zdravie príkladné stará. Vie, že výzor je pre jej kariéru dôležitý. „Už roky sa snažím vyhýbať sacharidom, napríklad pečivu či zemiakom. Jem hlavne surovú a čerstvú stravu, málokedy varené jedlo. Mám rada mäso aj ryby, chutí mi suši,“ odhaľuje svoj recept na krásu a štíhlu líniu. Každý deň si robí zeleninové šťavy, vyberá si bioprodukty a aspoň trikrát do týždňa cvičí vo fitnescentre. „Prísna však na seba určite nie som, občas si doprajem,“ hovorí Katka.

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Katka Knechtová ulovila pornoherca. A vôbec netají, čo jej urobil

Speváčka sa pochválila nečakaným stretnutím.
 

Gesto Zuzany Čaputovej voči manželke Maroša Šefčoviča: Nezaslúži si to!

Kandidátka na prezidentku zdieľala na sociálnej sieti výzvu.
 

Naštvaná rodina a očarení čitatelia.Tento príbeh stojí za to spoznať

Pozrite si film Sklenená izba a potom si choďte pozrieť vilu Tugendhat na...
 

Háčkované, z orechových škrupiniek či z plienok. Toto sú odličovacie tampóny budúcnosti

Každodenné odličovanie rovná sa krásna pleť. Áno, táto rovnica platí....
 

Speváčka TINA žiari šťastím: Predstavila svojho biologického otca. Je svetová kapacita

Speváčka Tina (35) sa po rokoch odhodlala odhaliť svoj pôvod. Vybrala sa...
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Katka nie je u nás veľmi známa, v zahraničí žne úspechy: V čom sa presadila?
BÁJEČNÁ ŽENA/ Alena JURISOVÁ