Tip redakcii
 

Peter Cmorik sa vraj upokojil, neodmieta ani založenie rodiny

Narodil sa do muzikantskej rodiny a sudičky talentom nešetrili ani pri ňom. Peter Cmorik (32) tvrdí, že sa upokojil a dokonca by sa nebránil ani založeniu rodiny.

31. júla 2012, 08:00
Peter Cmorik sa vraj upokojil a nebráni sa ani založeniu
rodiny.

Peter Cmorik sa vraj upokojil a nebráni sa ani založeniu rodiny.

Autor: Profimedia.sk

Hudbu som počúval ešte pred svojím narodením. Mama v tom čase končila šiesty ročník konzervatória a robila záverečné skúšky– zasmeje sa. Jeho mama je učiteľkou klavíra, otec, ktorý pred štyrmi rokmi nečakane umrel, bol skvelý gitarista. „Naučil ma prvé akordy,“ hovorí Peter s vďakou.

Dokonalý vzor

Ako päťročný začal hrať na klavíri. Priznáva však, že nie vždy pri ňom sedel s nadšením: „Ťažko sa mi doma cvičilo, keď som zvonka počul smiech kamarátov. Neraz by som radšej hral s nimi futbal.“ Hudba však zvíťazila. A hoci v detstve sníval o povolaní kozmonauta, horára aj smetiara, v šestnástich sa začal pohrávať s myšlienkou, že by mohol byť profesionálnym hudobníkom. „To už som hrával s jednou kapelou a napadlo mi, že ak by som ako štúdiový či koncertný muzikant dokázal aspoň skromne vyžiť, bol by som spokojný,“ spomína Peťo. K spevu sa dostal až o tri či štyri roky neskôr. Vraj preto, že odmalička počúval hlavne kapelu Queen a Freddieho Mercuryho. Všetko ostatné bolo zlé alebo horšie. Cmorik vysvetľuje: „Keď máte takýto dokonalý vzor, potom sa začína ťažko. A ja som na spev veľmi prísny. Dlho som spieval iba vokály.“

Vždy niekde chýbal

Po gymnáziu sa Peter rozhodol skúsiť šťastie na Vysokej škole múzických umení, odbor kompozícia. Smeje sa, že poriadne ani nemal predstavu, o čom tento študijný smer je. „Išiel som na prijímačky bez prípravy, myslel som si, že keď si doma skladám nejaké pesničky, tak to stačí. Samozrejme, že ma nevzali,“ dodáva spevák. Nakoniec sa rozhodol pre hudobno-učiteľský odbor v Banskej Bystrici a aby si zarobil na štúdium, dva dni do týždňa učil na umeleckej škole doma vo Veľkom Krtíši. „Neraz som musel byť doslova na dvoch miestach naraz. Čo je veľmi náročné, takže aj tak som vždy niekde chýbal,“ priznáva so smiechom.

V japonskom bare

Z učiteľského platu sa veľmi vyskakovať nedalo, preto sa Peter dva roky po skončení vysokej školy rozhodol na pol roka odcestovať do Japonska. „Predal som škodovku, kúpil som si mixážny pult a odišiel som. Hrali sme tanečnú hudbu v jednom podniku,“ vracia sa Cmoro k exotickému angažmánu. A hoci by určite bola možnosť v Japonsku ostať dlhšie, rozhodol sa po šiestich mesiacoch vrátiť domov. „Hrať v bare, to je chodenie po veľmi tenkom ľade. Človek chytí zvláštnu rutinu, začne hudbu inak cítiť, inak spievať,“ vysvetľuje. Práve v čase jeho návratu prebiehala prvá séria šou Slovensko hľadá SuperStar. Peter prezrádza, že z pohodlia obývačky sa mu celá súťaž zdala veľmi jednoduchá. On mal totiž už vtedy v repertoári vyše dvesto skladieb a poznal každú pieseň, s ktorou sám seba, čo je toto za slávu. Čo je na tom ťažké?“

Nebolo to také jednoduché...

Pár mesiacov predtým, ako sa on sám prihlásil do nasledujúcej série SuperStar, na jednom z koncertov veľkokrtíšskej kapely objavil talentovaného mladíka producent Juraj Kupec. Ten ho neskôr zoznámil s jeho manažérom Jozefom Šebom. „Začali sme spolupracovať. Juraj mal ešte pred SuperStar napísanú skladbu Dážď, na ktorú som neskôr zložil text, existovala už aj skladba Mám pocit,“ vracia sa Peter k začiatkom svojej úspešnej kariéry. Podotýka, že jeho producent ani manažér nápadom prihlásiť sa do televíznej šou neboli nadšení. Cmoro sa však nedal, tvrdohlavo šiel na kasting a súťaž s prehľadom vyhral. „To však nikto z nás nečakal. Pravda je, že v realite sa mi už súťaž nezdala taká jednoduchá, ako keď som ju sledoval len ako divák,“ pousmeje sa.

Súkromie si stráži

Od rozchodu so strelkyňou Dankou Bartekovou sa po spevákovom boku neobjavovala vyše roka žiadna oficiálna partnerka. Až kým sa pred pár mesiacmi nezačal stretávať s herečkou Mirkou Partlovou mladšou o päť rokov. A hoci sa nedávno v bulvári objavila informácia, že majú krízu, Peter sa len zasmeje: „Bol som na premiére slovenského filmu, ku ktorému som robil hudbu. Mirka so mnou nebola, pretože mala iné povinnosti. A v tom dobehne redaktorka, zasype ma otázkami o priateľke – kde je, prečo tu nie je a vraj, čo sa deje? A keďže som sa o nej nechcel baviť, tak som si na druhý deň prečítal, že máme krízu.“ Svoje súkromie si chce strážiť, hoci si uvedomuje, že neraz prehnaná zvedavosť novinárov a fanúšikov skrátka patrí do „balíčka“ popularity: „Obaja máme svoju prácu, ktorou sa prezentujeme a nepotrebujem odhaľovať aj svoje súkromie.“ Prezradil aspoň toľko, že zatiaľ s Mirkou nežijú v spoločnej domácnosti a ak sa im podarí zladiť povinnosti a čas, radi by šli niekam na spoločnú letnú dovolenku. A vraj by sa nebránil ani založeniu rodiny. „Mám tridsaťdva rokov, už som prešiel všeličím. Myslím, že je to akési logické vyústenie a keby na to prišlo, tak sa poteším. Som rodinne založený a možno som už dospel,“ uzatvára Peter Cmorik.


Petrovou novou láskou je herečka Mirka Partlová.
Foto: Michal Smrčok

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

ZDRVENÁ Meghan v smútočnej čiernej. Takú tragédiu nečakala ani v zlom sne

Vojvodkyňa zo Sussexu s manželom princom Harrym vyjadrili podporu krajine,...
 

Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí. Zoznámte sa s novými tvárami Baťu

Sú slávni, úspešní a v Česku sa považujú za jeden z najkrajších manželských...
 

Jennifer Lopez si vyslúžila prezývku zberateľka zásnubných prsteňov. Kedy bude ďalší sobáš?

Herečka a speváčka už zopár dní nosí na prste ďalší diamant za milióny. Klebety...
 

Speváčka TINA žiari šťastím, konečne spoznala druhú polovičku. Takto vyzerá

Speváčka Tina (35) sa po rokoch odhodlala odhaliť svoj pôvod. Vybrala sa...
 

Išla pod nôž! Ex superstaristka Martina Schindlerová si vylepšila dekolt

Krásna speváčka sa necítila komfortne a podstúpila estetický zákrok
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Peter Cmorik sa vraj upokojil, neodmieta ani založenie rodiny
Báječná žena/Alena Jurisová