Tip redakcii
 

Príbeh čitateľky Ivany: Deväť rokov sme sa skrývali

Život sa s Ivanou (34) nemaznal. Keď bola konečne presvedčená, že zvyšok života strávi s milovaným mužom po svojom boku, osud kruto zasiahol.

23. júla 2013, 07:00
Ivana sa s milencom skrývala deväť rokov

Ivana sa s milencom skrývala deväť rokov

Autor: profimedia.sk

Vydala sa tesne po osemnástych narodeninách, pretože bola tehotná. Všetko zorganizovali jej rodičia a budúci svokrovci. „Ja som sobáš nechcela, radšej by som bola slobodnou mamičkou. Borisa som poznala krátko, párkrát sme sa stretli na zábave, no stalo sa. Čakala som Barborku,“ spomína Ivana na okamihy spred rokov. Rodičia však nechceli o jej rozhodnutí ani počuť, takisto ani rodičia jej budúceho, dnes už bývalého manžela. A mladí sa museli prispôsobiť...

Bol to omyl

„Naše manželstvo? Oťukávanie a zvykanie si jeden na druhého. Áno, páčil sa mi, mala som ho rada, ale necítila som sa na takýto záväzok. Ani on. Skôr sme vedľa seba žili a snažili sme sa správať ako manželia,“ hovorí úprimne Žilinčanka. Prvé problémy prišli po necelom roku. Boris sa začal čoraz viac túlať mimo domu. Kamaráti, kamarátky, povinnosti a množstvo výhovoriek, prečo večery nemôže tráviť doma.

„Na jednej strane ma to mrzelo, na druhej mi to bolo jedno,“ priznáva Ivana. Počas materskej dovolenky sa sústredila hlavne na dcéru. Uvažuje, či aj to nebol dôvod, prečo sa s manželom odcudzili, ale vzápätí opäť podotýka, že ich zväzok bol aj tak omyl a predstava niekoho iného, len nie ich dvoch.

Spoznali sme sa v práci

Keď mala Barborka štyri roky, Ivana si začala hľadať prácu. Zamestnala sa v potravinách neďaleko bytu. Tam po čase spoznala Daniela. „Robil obchodného zástupcu s nápojmi. Zo začiatku sme sa na seba len usmievali, pozdravili sa. Potom sa na mňa začal pýtať kolegýň, keď som nemala zmenu. Párkrát sme boli na káve a prišli sme na to, že máme takmer rovnaký osud. Takisto bol ženatý viac-menej z donútenia, ale deti nemali. A ani on nebol šťastný,“ povzdychne si Ivana a hlas jej znežnie zároveň s tým, ako sa jej v očiach zalesknú slzy.

Narodili sa v ten istý deň, len Daniel bol o osem rokov starší. Napätie medzi nimi sa dalo krájať a bolo len otázkou času, kedy mu podľahnú. Ivana sa zahľadí do diaľky, keď spomína, ako sa jeho náznaky a správy na mobil snažila zo začiatku ignorovať. Niekedy vraj uvažuje, či by to pre ňu dnes nebolo jednoduchšie, keby jeho čaru odolala. „Brala som ho ako kamaráta, teda, snažila som sa. Veď obaja sme mali záväzky. Neodpisovala som mu, ak áno, tak len stručne. Neopätovala som jeho lichôtky,“ pousmeje sa.

Ako uragán

Čím ďalej, tým intenzívnejšie si však uvedomovala, že Daniel ju priťahuje. Zároveň sa v nej bila túžba s faktom, že obaja majú doma svojich partnerov, ktorým pred oltárom sľúbili vernosť. „Bolo to ako uragán. Dcérka bola na týždeň u mojej mamy, manžel na fuške na východe Slovenska. Vtedy bol u mňa Dano prvýkrát, ostal aj na noc. Hoci som mala zo začiatku všelijaké pocity, dnes to neľutujem. Rada by som to vrátila a prežila znova. Takmer deväť rokov sme sa stretávali tajne,“ hovorí potichu. Manželstvo s Borisom šlo dole vodou.

Nezaujímal sa o manželku ani o dcéru, vyhováral sa, že dobieha to, čo zanedbal pred svadbou. A Ivane, odkedy mala Daniela, to bolo jedno. „Nebolo to s kostolným poriadkom, viem. Ale sú veci a situácie, ktorým sa nedá rozkázať. Ja som sa s Danom cítila ako najúžasnejšia žena na svete, ako v siedmom nebi. Opätoval mi, čo som mu dávala,“ opisuje s láskou. Hoci sa skrývali a videli sa maximálne dvakrát do týždňa, Ivana mala pocit, že sa navzájom dobíjajú pozitívnou energiou. V mnohých veciach jej pomáhal a radil, podporoval ju – presný opak Borisa.

Plnili sme si sny

Je presvedčená, že keby bol doma šťastný, nehľadal by šťastie inde, a výčitky svedomia časom odzneli. Nakoniec, obaja sa pred troma rokmi rozviedli. Prvý podal žiadosť o rozvod Daniel, potom Ivana. „Potešilo ma, že sa odhodlal na takýto krok. Aj ja som o rozvode dlho uvažovala, len ma to povzbudilo,“ priznáva. Už pred rozvodom ho postupne zoznamovala aj s Barborkou a jej dcéra si Dana obľúbila.

Veď od vlastného otca sa jej nedostávalo toľko pozornosti a lásky, ako od neho. „Uvažovali sme aj o spoločnom dieťati,“ povzdychne si mladá žena. Konečne si začali plniť sny a sľuby, o ktorých si roky len tajne rozprávali. Dano sa nasťahoval k Ivane, chodili na výlety, plánovali spoločnú dovolenku pri mori. „Pol roka som žila úžasný život s úžasným mužom,“ spomína smutne.

Čakala som, že sa vráti

Uprostred letných prázdnin pred dvomi rokmi sa jej život rozsypal na kúsky a rok trvalo, kým ho ako-tak dala opäť do poriadku. „Ráno mi ešte Danko volal z cesty, keď šiel na rozvoz. Popoludní mi telefonovali z nemocnice, že umrel. Infarkt,“ spomína na strašnú správu. Daniel sa vraj nikdy na nič nesťažoval, nikdy ho nič nebolelo, u lekára nebol roky... V ten deň sa o tretej popoludní vrátil naspäť do firmy a vo dverách kancelárie skolaboval. Hoci sanitka prišla rýchlo, lekári ho už zachrániť nedokázali. „Ani sme sa nerozlúčili. Ostalo prázdno, beznádej, strach. Človek, pre ktorého som dýchala, tu zrazu nebol. Nedokázala som jesť, hovoriť, premýšľať. Nič. Premáhala som sa len kvôli dcérke. Tá to však takisto niesla veľmi zle,“ hovorí so slzami a dodáva, že v telefóne má dodnes uložené Danielovo číslo.

Dlhé týždne pri každom zazvonení mobilu čakala, že sa na displeji objaví jeho meno. Že to všetko bol len omyl a on sa vráti. „Často na Daniela myslím, no už nie so smútkom, ale s láskou. Ak mám problémy, premýšľam, ako by ich riešil on. Ak sa z niečoho teším, spomeniem si, ako sa usmieval. Hoci ho nevidím, cítim, že mám v ňom toho najlepšieho strážneho anjela…“

Autor: Báječná žena
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

FOTO: Mimozemšťanky? Denisa Mendrejová a Emma Drobná ohúrili svojimi vesmírnymi čižmami!

Takto oslávili výročie Mikloška! Pozrite sa, v čom prišli celebrity na...
 

Súťaž SÚBOJ MILÁČIKOV: Podporte svojho favorita a vyhrajte!

Zapojte sa a vyhrajte zaujímavé ceny.
 

Braňo Kostka narovinu povedal, ako to v ich vzťahu so Zdenou Studenkovou funguje

Aj keď sú obaja pracovne vyťažení, tak na spoločné momenty si vždy nájdu...
 

Silvester v Tatrách ZDRAŽEL o tretinu, napriek tomu sa tam ľudia hrnú. Sme národ boháčov?

Na čo všetko miniete peniaze na Spiši, na Liptove a na Orave?
 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...