Tip redakcii
 

Rozprávka skončila: Po nočnej správe Naďa pochopila, že viac nie sú rodina

„Mala som dvadsaťsedem rokov a bála sa, že nikdy nestretnem toho pravého a ani nebudem mať dieťa, po ktorom som túžila,“ priznáva mzdová účtovníčka Naďa (33).

15. januára 2016, 13:30
Pre nevery priateľa sa Nadi skončil vysnívaný vzťah.

Pre nevery priateľa sa Nadi skončil vysnívaný vzťah.

Autor: Juraj Jančura

Hoci mala zopár vzťahov, vždy ich do roka a pol ukončila. Necítila, že je to „to“, čo hľadá. Chýbala v nich láska a len čo odznel čas zaľúbenosti, nachádzala rozkoly v mentalite aj vo vnímaní sveta.

Hysterické výsluchy

Všetko sa zmenilo, keď stretla Tomáša. Zdal sa jej dokonalý, rozumeli si, obaja mali v pláne založiť si rodinu, splodiť dieťa. „Cítila som sa šťastná. Akoby sa svet obrátil hore nohami,“ spomína Naďa na začiatky vzťahu. Tomáša opisuje ako dynamického, spoločenského človeka, ochotného každému pomôcť, komunikatívneho, veselého.

„Môj presný opak. Tomáš ma potiahol a tak nejako zobudil,“ hovorí Naďa otvorene. Mesiace plynuli a ona zistila, že Tomáš okrem toho, že je dokonalý, je aj žiarlivý. Najskôr jej to lichotilo, brala to ako prejav lásky. Postupne sa situácia vyhrocovala.

Tomáš Naďu začal kontrolovať, robil hysterické výsluchy, chcel vedieť absolútne všetko, čo cez deň robila, s kým sa stretla. Naďa sa prestala stýkať so svojimi kamarátmi, najmä s tými, ktorí jej partnerovi nevyhovovali. „Nepotrebovala som počúvať vrieskanie ani sa mi nechcelo vysvetľovať, o čom sme sa bavili. Ustúpila som,“ vysvetľuje, prečo odbúrala všetky možné nástrahy konfliktov.

Po roku som otehotnela

Tomáša bezhranične milovala. Keď, ako tvrdí, odstránila nástrahy, upokojil sa a všetko prebiehalo bez preexponovaných situácií. „Vlastne sa diali, ale pomenej,“ pripúšťa Naďa. Tomáš vedel zarobiť peniaze, preto nebol problém presťahovať sa do spoločného bytu.

Po roku Naďa otehotnela. Obaja sa na dieťa neskutočne tešili. Tomáš síce občas robil scény, no Naďa sa ich snažila prehliadať. „Dokonca sa situácia mierne otočila. S prívalom hormónov som bola veľmi podráždená. Keď som dovtedy bola zväčša ticho a na nič nereagovala, prvých šesť mesiacov tehotenstva ma vedelo všetko rozčúliť,“ priznáva Naďa a dodáva, že si zmenu povahy uvedomovala, no nevedela to ovplyvniť. Po neprimeranej reakcii sa ospravedlnila, ale predchádzať ďalším nevedela.

Kompletná rodinka

Keď mala riadne bruško, upokojila sa, hormóny stíchli. Tomáš, ktorý veľa pracoval, bol takisto pokojný. V deň pôrodu bol s Naďou, držal ju pri ňom za ruku. Obaja boli euforicky šťastní, že sa im narodila dcérka Monika.

„Keď sme prišli z nemocnice, vhupla som sa do tvrdej reality. Nevedela som, čo mám s malou robiť, čo znamená nočné vstávanie, plač dieťaťa, dojčenie... To ma v škole nenaučili,“ smeje sa Naďa, ktorá na zlomové dni rada spomína. Tomáš jej s Monikou veľmi nepomáhal. No keď mal čas, hral sa s malým stvorením, koľko to šlo. Zabezpečoval proviant do domácnosti, zarábal peniaze, aby rodinke nič nechýbalo. Naďa bývala často sama, to sa jej nepáčilo, no brala to ako fakt, s ktorým nič nenarobí. Vedela, že Tomášova práca si ho vyžaduje od skorého rána do noci.

Kľúčiky od auta

„Keď mala malá tri či štyri mesiace, začala som na Tomáša tlačiť, aby niektoré kšefty odriekol a bol s nami častejšie. Aj mi to sľúbil, ale nakoniec zákazku prijal,“ hovorí Naďa. Ako argument, že sa nefláka, nečakane kúpil Nadi auto. „Malo to svoju logiku, s malou sa mi prepravovalo autom ľahšie než spojmi MHD,“ spomína na radosť aj na zvláštne vnútorné rozrušenie, ktoré pocítila, keď jej Tomáš auto odovzdával. Pripomenula mu, že aj napriek radosti, ktorú jej spôsobil, mohol by viac času tráviť doma.

Krutá noc

Tomáš sa o to pokúsil, no Naďa si všimla zmeny v jeho správaní. Bol napätý, keď mu pípla esemeska, doslova vystresovaný, na telefóne mal režim tichého zvonenia, vraj aby nerušil malú. Naďa vedela, že sa niečo deje. No netušila čo. Keď sa ho spýtala, ubezpečoval ju, že všetko je v poriadku. Až do jednej noci…

Už ležali v posteli, keď mu nabehla esemeska. Vystrelil z postele, že musí urýchlene odísť. „Nechápala som, čo sa stalo. Nevedel mi vysvetliť, prečo musí tak súrne odísť a ani za kým. Obliekol sa a už ho nebolo,“ opisuje Naďa zlé tušenie, ktoré v nej vzrástlo.
Tomáš sa vrátil nadránom. Naďa chcela vedieť, kde bol. Rozplakal sa a začal jej vysvetľovať, že spravil chybu.

Je za tým iná žena

Spletito hovoril o tom, ako veľmi ju aj Moniku miluje. Nakoniec priznal, že čaká dieťa s inou ženou. „Môj mozog nevedel tú informáciu prijať. Všetko bolo akoby vo filme. Malá sa rozplakala, pokojne som ju zobrala na ruky, dojčila a nepovedala ani slovko. V hlave som mala prázdno, akoby som iba sledovala dej na plátne,“ spomína Naďa na Tomášovo priznanie krutej pravdy.

Po hodine mlčania sa Naďa začala pýtať na podrobnosti. Keď sa dozvedela, že žena, s ktorou jej láska čaká dieťa, je v deviatom mesiaci tehotenstva, zmeravela. Nevedela, čo ďalej. Tomáša, ktorý si chcel zobrať dovolenku, aby sa o všetkom porozprávali, poslala preč. Chcela byť sama.

Ľúbime sa

Večer sa Tomáš vrátil s honosnou kyticou. Opäť sa ospravedlňoval a vysvetľoval, že išlo len o omyl, náhodu. Naďa trvala na tom, že sa chce s tou ženou stretnúť a porozprávať sa. Tomáš z toho nebol nadšený, no dal Nadi telefónne číslo.

„Oproti mne sedela žena s tehotenským bruškom. Prosila ma, aby som jej Tomáša nechala, že sa milujú. Vraj jej Tomáš hovoril o tom, že ak by od Nadi odišiel, prišiel by o dcéru, lebo Naďa by mu bránila v styku s dieťaťom,“ ešte aj dnes Nadi nabieha husia koža, keď si spomenie na stretnutie s tou ženou.

A všetko sa v nej zlomilo. Zrazu jej bolo jasné, že s Tomášom už rodinu tvoriť nebudú. Odsťahovala sa. Tomáš sa ju snažil nájsť, robil scény pred priateľmi. Po emočne najvyhrotenejšom čase sa s ním Naďa stretla. Navrhol jej, aby ostala s dcérkou v byte, a odsťahoval sa.

Prečo?

Veci sa utriasli. Tomáš sa príkladne stará o Moniku, majú krásny vzťah. Monika pozná aj svojho nevlastného brata, rozumejú si, napokon, veď je od nej mladší len o pol roka. Naďa po rokoch situáciu prijala takú, aká je. Napriek tomu sa pýta: „Prečo to muselo takto dopadnúť?“

Moje tvoje dieťa: Striedavá starostlivosť pripravila Evu o lásku

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Lea SOBOTOVÁ

video

 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Marcella Molnárová prehovorila o stroskotanom vzťahu! Vyčíta otcovi svojej dcéry, že nefungujú ako rodina?

Speváčka prezradila aj to, čo robieva so svokrou a ako si rozumie s trinásťročnou...
 

To, čo pri sebe nosí táto slovenská herečka, pri žiadnej inej žene nenájdete!

Andrea Karnasová (44) verí na prírodné produkty. Neurobí bez nich ani krok....
 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 
 
Rozprávka skončila: Po nočnej správe Naďa pochopila, že viac nie sú rodina
BÁJEČNÁ ŽENA/ Lea SOBOTOVÁ