Tip redakcii
 

Rozprávkoví William a Kate: Žijú si šťastne, no príšerne nudne

Už je to rok, čo si popoluška vzala princa. Zatiaľ si vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea žijú šťastne, i keď mnohí tvrdia, že aj dosť nudne.

15. mája 2012, 10:00
William a Kate

William a Kate

Autor: Profimedia.sk

Pred rokom to bola svadba storočia. Nielen Londýn, celá monarchia bola na nohách a zábery zo svadby Kate Middletonovej a princa Williama sa stali najsledovanejším televíznym programom. Analytici hodnotili, či bol ich prvý bozk dlhý alebo krátky, či mala nevesta vhodné šaty, či nemal mať prominentný hosť svadby David Beckham náhodou Rad britského impéria pripevnený na opačnej strane a či sa princ Harry nesprával až príliš veselo. A púšťali sa do prognóz, čo prinesie prvý rok novomanželov. Priniesol toho dosť, ale nejaké extrémy sa nekonali.

Seychelské medové týždne

Prominentný pár všetkých zaskočil hneď v prvých dňoch po svadbe. Každý čakal, že odletia niekde na tajné miesto a budú si užívať medové týždne, ale Kate s Williamom sa rozhodli tráviť prvé dni po svadbe v známom prostredí a na Seychely odleteli neskôr. Ale tam to zjavne stálo za to, seychelská vláda totiž uzavrela celú oblasť, kde kráľovskí novomanželia oddychovali, a osadu s chatkami nad oceánom mohli mať celú len a len pre seba. Po návrate tvrdili, že sa potápali, pozorovali korytnačky a žraloky a fotili pod vodou koraly. Po desiatich dňoch kráľovského oddychu sa vrátili späť, aj keď do reálneho života sa púšťali pomalšie, sami si totiž dali rok na to, aby sa obaja zoznámili s manželským protokolom a jeho priamymi povinnosťami.

Keby svet fungoval spravodlivo, na mieste vojvodkyne z Cornwallu Camilly by sedela Williamova mama Diana a Kate by sa určite tak nedružila s dlhoročnou milenkou jeho otca.

Pod rodinným dohľadom

Za rok sa Kate stala módnou ikonou. Čo si oblečie, to sa v Británii nosí. A nielen to – keď nedávno zapózovala s hokejkou, akú budú používať pozemné hokejistky na blížiacej sa olympiáde, stúpol vraj predaj tohto športového náradia takmer o tristo percent! Kate sa snaží byť nekonfliktná a nevestu si chcú ustriehnuť aj priamo na dvore, kráľovná Alžbeta II. ju síce sem-tam skritizuje aj na verejnosti, ale inak sa o ňu i s odborníkmi na protokol náležite stará. Žiadnu novú rebelujúcu Dianu si totiž do paláca nechce pustiť. A tak sa stalo, že sa spolu s Kate aj so svojou nevestou Camillou vydali na nákupy po londýnskych módnych domoch, čo jej výsosť nerobila už dlho-predlho.

Kate si navyše veľmi dobre rozumie aj so svojím svokrom Charlesom, trávia spolu veľa času, chodia do galérií, na opery a vyzerajú kompaktne. Jediné, čo konzervatívni Briti Kate vyčítajú, je to, že má príliš málo verejných prejavov a že počas toho úplne prvého sa vraj triasla ako osika. A to mala šťastie, že hovorila len po anglicky, princezná Diana sa totiž pri svojom debute musela prihovoriť aj walesčinou...

Jedna z mála fotografií, na ktorých čakateľ na trón s manželkou vyzerajú ako ľudia a nie ako voskové figuríny, strnulí a s dokonale nacvičeným úsmevom.

Dom pre bábiky

Prvý rok manželstva bol pre Kate a Williama zložitý aj preto, lebo už museli oficiálne zladiť dvojakú úlohu – kráľovský život s pravidelným každodenným životom manželskej dvojice. Verejnosť ich totiž sleduje stále rovnako, či už chodia na prechádzky so svojím psom Lupom, alebo sa obliekajú do značkových šiat pred galavečerou na podporu nejakej charitatívnej organizácie. Najmä Kate dlhé hodiny konzultuje, čo na seba, vnímajú ju totiž už ako módnu ikonu, filantropku a možno aj budúcu kráľovnú. Okrem návrhárov jej dokáže poradiť aj sestra Pippa, ktorá sa vďaka kráľovskej svadbe takisto stala miláčikom bulváru, dokonca sa odvážim tvrdiť, že ešte obľúbenejším než Kate. Aj škandálov privoláva viac, nedávno jej priateľ vytiahol na fotografov zbraň a médiám potom tvrdil, že to bola len hračka.

Zato skutočnú hračku, nie v tvare pištole, ale v podobách Kate a Williama, už predávajú v obchodoch niekoľko týždňov. Postavičky manželov sú módnym hitom, firma vyrábajúca barbiny sa rozhodla vyrábať Kate a Williama v podobe, ako si ich pamätáme z ich svadobného dňa. Za sto libier dostanete v balíčku aj nevestine náušnice, kyticu či Williamovu uniformu. Možno si bábiky so svojou podobizňou v obnovenom sídle už čoskoro vystavia aj mladí manželia, Kate s Williamom by sa totiž čoskoro mali presťahovať do Kensingtonského paláca, ktorého rekonštrukcia vyšla približne na pätnásť miliónov libier.

Rok, ktorý si mladomanželia rezervovali pre seba, ubehol ako voda. Pre Kate sa začína protokolárny kolotoč, ktorého súčasťou je aj charita vrátane príprav jedla pre bezdomovcov

Bábätko?

Rok po svadbe politológovia oceňujú fakt, že páru sa podarilo posilniť reputáciu monarchie. Pohľad na reprezentantov kráľovského dvora vraj v časoch nezamestnanosti a finančnej neistoty prináša predsa len optimizmus a pocit, že z krízy existuje východisko. A popularita manželov siaha až za hranice, pár zbožňujú aj v USA a Kanade. Aj tam si však noviny všímajú nevestinu štíhlu postavu a hľadajú bulimickú podobnosť so svokrou Dianou, ktorú však Kate nikdy osobne nezažila. Väčšina očakáva, kedy sa jej chudá postava predsa len výraznejšie zaoblí.

Očakávanie kráľovského potomka už totiž dali do svojej ponuky aj stávkové kancelárie. Tam to na nejaké skoré otehotnenie nevyzerá, hoci prominentná jasnovidka Penny Thorntonová má iný názor: „Kate je veľká nádej pre monarchiu a kráľovská rodina ju veľmi potrebuje. Prominentné bábätko príde veľmi skoro, pripravte sa!“ Budúci potenciálny otecko sa však zatiaľ pripravuje skôr na londýnsky maratón a Kate na olympijské hry, kde bude súčasťou diplomatických kruhov. Jedno je isté, nech sa pohne kamkoľvek, veľa pohľadov bude smerovať najmä na jej bruško.

Autor: ŠARM/ Katarína Wagnerová

video

 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Ruky preč od tváre! Jednoduché pravidlo pomôže vyhnúť sa TOMUTO problému

Chrípkové vírusy ešte nepovedali posledné slovo, oplatí sa urobiť všetko...
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

Zúrivý útok na Američanov. TENTO slovník ruského komentátora nemá obdobu. Dôvodom je zlatá krasokorčuliarka

Víťazstvo mladučkej Aliny Zagitovovej V Pjongčangu vyvoláva silné emócie....
 

Expedition196: TOTO je žena, ktorá navštívila všetky krajiny sveta za 18 mesiacov!

Túžite spoznať celú planétu a vidieť každú jeho krásu? Cassandre sa to...
 

Vaše diétne tipy

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....