Tip redakcii
 

Simona Barabášová: Viem veštiť aj z pexesa

Kým Simona Barabášová (31) pochopila svoje schopnosti a začala pomáhať ľuďom, prešla dlhým sebapoznávaním i viacerými svetadielmi. A osud chcel, aby sa z Austrálie vrátila domov.

03. júla 2012, 10:00
Simona vidí do budúcnosti, dokonca na to nepotrebuje ani tarotové karty.

Simona vidí do budúcnosti, dokonca na to nepotrebuje ani tarotové karty.

Autor: Archív S.B.

Bola som na letisku v Bali a zamietli mi víza naspäť do Austrálie. Ostala som bez peňazí, v taške som mala len troje tepláky, spomína Simona. Na najmenšom kontinente žila štyri roky, študovala arómoterapiu aj kung-fu.

Na Bali zas spoznala šamana, ktorý sa zaoberal energiami, a zdokonaľovala sa v joge. Keď odtiaľ odchádzala, stála na letisku šťastná, že rozumie celému vesmíru. Lenže prišla studená sprcha – zamietli jej návrat do Austrálie. „Vtedy som veľmi intenzívne precítila a pochopila, že je čas vrátiť sa domov. Aj keď som s tým niekedy nesúhlasila, naučila som sa počúvať samu seba, svoje pocity,“ priznáva temperamentná Simona, ktorá prešla cez Prahu aj Bratislavu, kým sa usadila v Trenčíne. A je to vskutku výnimočná žena – vidí do budúcnosti, vníma auru, pracuje s energiou i s anjelmi.

Každý má tento dar

Drobná blondínka o svojej práci a poslaní rozpráva tak prirodzene, akoby nešlo o nič mimoriadne. Zvláštne schopnosti má odmalička, zdedila ich po otcovi. Keď na lúke stratila zlatú náušnicu, presne vedela, kde ju nájde. Alebo ak niekto prišiel, dokázala mu povedať, čo ho bolí. „Každý máme takýto dar. Lenže ja som sa už narodila s tým, že ho mám otvorený. Som citlivejšia, vnímam energie, vibrácie, aury,“ hovorí a keď sa nenápadne rozhliadne po kaviarni, dodá: „Slečna pri vedľajšom stole má obrovský strach z budúcnosti, ale do troch dní sa u nej všetko zmení k lepšiemu.“

Osemmesačný skrat

V osemnástich Simona prešla náročným obdobím, ktoré trvalo osem mesiacov. Hoci vtedy bola zmätená, dnes už vie, že ju to posunulo ďalej. Rok predtým sa vrátila zo štúdia v Amerike a práve nastúpila na vysokú školu.

„Veľmi zjednodušene by som to nazvala skratom. Doslova som sa musela zatvoriť sama so sebou, aby som mnohé veci pochopila. Dovtedy som ich síce vnímala, ale nerozumela som im,“ hovorí o čase, keď jej schopnosti začali naberať na intenzite a začala si uvedomovať svoju odlišnosť. Našťastie, medzi najbližšími našla podporu a pochopenie. Najviac jej pomohol dedko z maminej strany. „Vzal ma do Tatier, kde som sa znova upokojila,“ vydýchne si Simona s úsmevom.

Veštenie je len prvá pomoc

Simona vidí do budúcnosti, dokonca na to nepotrebuje ani tarotové karty. Smeje sa, že vie veštiť aj z pexesa. „Cez tarotové karty a ich kombinácie sa môže naučiť vykladať budúcnosť každý. To však nie je dar, ale kombinatorika. Ja to takto nerobím, vidím príbehy...“

Osloveniu veštkyňa sa však bráni, vraj je skôr terapeutka. Je aj proti tomu, aby ste kartárku navštevovali každú chvíľu. „Ak ku mne niekto začne chodiť príliš často, viem, že je psychicky labilný. V tom mu nepomôžem, lebo ľudia by si mali pomáhať sami. Poviem im, čo sa stane, ak sa rozhodnú tak alebo onak. Veštenie je len prvá pomoc, zvyšok je na nich,“ vysvetľuje Simona. Hnevá ju, že mnohé „veštkyne“ sa k nešťastným ľuďom správajú len ako k zdroju zárobku. Nastavia na budíku tridsať či štyridsať minút a po ich uplynutí ich vyhodia bez ohľadu na to, či im nejako pomohli. „Kým neuvidím, že sa usmejete a poviete si, že zvládnete všetko, čo vás čaká, tak vás od stola nepustím,“ vraví Simona.

Myšlienky tvoria realitu

Stretáva sa aj s prípadmi, keď musí dať na papier pár bodov, ktoré človeku pomôžu vymotať sa zo zložitej situácie. „Nedávno bola u mňa žena, ktorá žije dvadsať rokov v deštruktívnom vzťahu, nevie si dupnúť a neváži si samu seba. Tak som jej napísala pár viet, afirmácií, ktoré si má opakovať. Mozog pracuje na základe myšlienok a tým vytvára našu realitu,“ približuje ďalšiu časť svojej práce Simona.

Ona na rovnakom princípe funguje už roky. Vie, že sa na svoje prosby adresované anjelom môže spoľahnúť a že sa v jej živote objavia v pravý čas. „Všetky svoje zamestnania, zdravie aj byt som si vyprosila. Doma mám polepené afirmácie, ktoré mením pri každom splne,“ prezrádza vyrovnaná mladá žena. Vykladanie budúcnosti je však len časťou jej práce, zároveň je cvičiteľkou jogy, organizuje meditácie a anjelské semináre.

Aj ja si dobíjam baterky

Zo Simony doslova žiari vyrovnanosť a pohoda, no priznáva, že práca ju občas vyčerpáva. Jej pomoc totiž vyhľadávajú predovšetkým nešťastní ľudia. Tí, ktorí sú na životnej križovatke a nevedia sa rozhodnúť, ľudia sužovaní trápením. Chodia k nej politici aj športovci. A pri snahe pomôcť iným často zabúda na seba.

Mama Simonu priviedla k pohybu. Keď cíti, že je vyšťavená, dobíja sa jogou. Začala sa ju učiť pred trinástimi rokmi podľa jednej starej babkinej knižky. Postupne sa v nej zdokonaľovala na Bali, Srí Lanke či v Thajsku. „Keď už naozaj nevládzem, nepracujem a venujem sa len sebe a jedlám z babkinej kuchyne,“ smeje sa Simona. O svojej budúcnosti má jasnú predstavu: „Viem, že moje miesto je tu. Som tu šťastná, mám úžasnú rodinu. Ale aspoň rok by som chcela žiť na Havaji alebo v Los Angeles.“

Deti sú ako diamanty Svoju schopnosť vidieť auru sa Simona naučila ovládať. Keď sa ide zabaviť, jednoducho ju vypne. Veľmi rada sa však pozerá na deti a zvieratá. „Sú to najčistejšie bytosti. Keď sa deti spolu hrajú alebo rozprávajú, to je, akoby som sa pozerala na odlesk tisícov diamantov,“ snaží sa priblížiť svoje vnímanie.

Podobne žiarivá, scelená aura je aj na festivaloch, kde sa ľudia tešia zo života, aj pri spoločných meditáciách. Simona prezrádza: „Milujem, keď je veľa ľudí pohromade. Mojím snom je prednáška a meditácia aspoň pre tisícku ľudí.“

Úsmev je liek

„Úsmev je najlepší liek a najúčinnejšia formulka na všetko,“ tvrdí Simona Barabášová. Keď niekoho počas dňa aspoň raz rozosmejete, možno si ani neuvedomíte, ako veľmi ste mu pomohli. Úsmev je medicína na starosti i trápenie.

Autor: Báječná žena/ Alena Jurisová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Jahodová liečba: Ak sa vyberiete na medvedí cesnak, natrhajte si do zásoby aj listy lesných jahôd

Listy lesných jahôd majú v bylinkárstve významné miesto. Patria totiž...
 

OTESTUJTE SA: Je tvorivosť súčasťou vášho života?

Nedokážete bez nej žiť alebo sa málokedy dostanete k činnosti, ktorá vás...
 

FOTO: Nosili ho aj prespanky! TENTO kúsok odevu Slovákovi odhalil minulosť jeho vyvolenej!

V Bratislave si môžete pozrieť fenomén tradičnej ľudovej kultúry.
 

ROZHOVOR Dara Rolins o novom chlapovi: Predstaví len muža, s ktorým strávi viac ako jednu noc

Nebudem klamať, rozhodne doma po večeroch nesedím – hovorí speváčka na...
 

Prežívate rozchod a plačete do vankúša? Poradíme vám triky, aby to menej bolelo

Vyskúšajte naše rady a budete sa cítiť lepšie.
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Simona Barabášová: Viem veštiť aj z pexesa
Báječná žena/ Alena Jurisová