Tip redakcii
 

Spieva s Adele, oddychuje vo Vysokých Tatrách

Zboristka najoceňovanejšej britskej speváčky a kráľovnej hitparád oddychuje vo Vysokých Tatrách! „Je zábavná, prirodzená a rada žartuje,“ tvrdí o Adele Kelli-Leigh (27).

08. júla 2012, 07:00
Nezaprie v sebe jamajské, španielske
a indiánske korene.

Nezaprie v sebe jamajské, španielske a indiánske korene.

Autor: MARTIN KRYSTYNEK, profimedia,sk

Adele Laurie Blue Adkinsová, známa ako Adele, je anglická speváčka, ktorej piesne valcujú svetové hitparády. Jej diskografia sa na prvom mieste najpredávanejších albumov udržala najdlhšie zo všetkých platní, aké kedy hudobné štúdiá vydali, a prekonala tak dokonca Rolling Stones a Madonnu. Sympatická bacuľka, ktorá sa preslávila baladou Rolling in the Deep, si tento rok domov odniesla až šesť cien Grammy. Na každom koncerte je tieňom plavovlasej Adele zboristka Kelli-Leigh. Stojí hneď vedľa nej a svojím hlasom podporuje sólový spev popovej divy. Verte-neverte, Angličanku s jamajskými, španielskymi a indiánskymi koreňmi sme stretli vo Vysokých Tatrách, kam chodieva na dovolenky!

Druhý domov

„Pred pár rokmi som sa ocitla v zasneženom Ždiari. Nikdy predtým som o slovenských horách nepočula, no očarili ma. Bývala som v tradičnom drevenom penzióne, učila sa jazdiť na snouborde a spoznávala som pre mňa neznámu kultúru. Neobdivovala som len kroje a hudbu goralov, ešte väčšmi sa mi pozdávala ich srdečnosť a životný štýl. Angličania sú oveľa uzavretejší ako Slováci a vôbec nemajú čas na rodinu. Aj preto som u Daniela a Anety Bekešovcov našla svoj druhý domov,“ nadchýna sa Kelli, ktorá si pri večernom biliarde vyspevovala vlastné pesničky a majiteľom darovala svoju platňu. Dali sa do reči, a keďže si sadli aj ľudsky, Kelli lieta do Ždiaru zakaždým, keď si potrebuje oddýchnuť od ruchu Londýna či nabrať energiu po vyčerpávajúcom turné.

Odporučili ju

„Moji rodičia sú muzikanti, brat a staršia sestra sú multiinštrumentalisti, iba mladšia sestra sa prehŕňa v knihách na Oxfordskej univerzite. Ja som vždy túžila byť speváčka, no rodičia ma vystríhali: v dospelosti si rob, čo chceš, ale najskôr musíš doštudovať. Napokon som skončila The BRIT School, tú istú prestížnu umeleckú školu pre spevákov, hercov, moderátorov a tanečníkov ako Amy Whitehousová či Katie Meluaová. Do triedy som chodila s Leonou Lewisovovou.Prednášal nám napríklad Tom Jones,“ opisuje liaheň anglického šoubiznisu. Z domu odišla Kelli ako devätnásťročná a čoskoro začala profesionálne spievať. Dnes chystá vlastný album a vystupuje s dievčenskou klubovou skupinou High on Heels: účinkovala s nimi napríklad v Pekingu na odovzdávaní cien Elle, mihli sa aj v Mexiku. K Adele sa nedostala prostredníctvom konkurzu, ale na základe osobného odporúčania. „Zaručil sa za mňa producent,“ naznačuje sympatická žena, ktorá svojím hlasom dopĺňa jej sólový spev.

Rada varí

O jej súkromí sa však muzikanti nebavia. O alkohole, pre ktorý padala zo stoličiek a zabúdala texty, tuší Kelli len zo životopisnej knihy, ktorá o Adele práve vychádza. Vie však to, že speváčka prestala fajčiť, začala sa zdravo stravovať a chudnúť. A pozná tiež pikošky, ktoré speváčka prezradila sama o sebe: že jej otec bol alkoholik, vyrastala len s mamou a prvá veľká láska od nej utiekla. S iným chlapom! Inak je však Adele k svojim partnerom veľmi pozorná. Rada varí, chce byť zaľúbená a šťastná, túži mať deti a vlastnú záhradku so zeleninou. Jej súčasným priateľom je bývalý bankár Simon Konecki, ktorý sa venuje charite a spoločne so speváčkou zhadzuje nadbytočné kilá. Iba nikto netuší, či sa už stihol rozviesť s manželkou a nebude len ďalším mužom, kvôli ktorému Adele napíše srdcervúcu baladu... „Adele sa netvári ako celebrita a nechce byť ľuďom na očiach. Je veľmi zábavná, prirodzená a rada žartuje. Dokonca nám po koncerte občas zorganizuje nejaký večierok. Na druhej strane je neuveriteľne náročná, najmä ak máme pred sebou nejaké prestížne vystúpenie. Nič nenecháva na náhodu. Musíme si zladiť choreografiu, nesmieme sa dať uniesť atmosférou, ktorá bola napríklad na Grammy Awards strhujúca. Tlieskal nám tam aj Paul McCartney,“ vraví Angličanka, ktorá bola s Adele na dvojmesačnom turné po Amerike. Pre nabitý program nespávali len v drahých hoteloch, ale aj v špeciálne upravenom autobuse, ktorým sa po nociach presúvali z miesta na miesto.

Žiadne tričká

„Vokálmi Adele sprevádzame dve, len na Grammy sme boli štyri ženy. Na večierky a odovzdávanie prestížnych cien máme svoju kaderníčku a štylistku, neraz sa však češeme samy. Na koncerty si vždy obliekame predpísané oblečenie. Nie sú to žiadne tričká ani rifle, ale najčastejšie elegantné talianske čierne šaty,“ približuje zákulisie rozsvietených reflektorov Kelli, ktorá žije v Londýne. Na Slovensku ju okrem tatranských osád a dolín, kam neváhala vystúpiť, naposledy nadchla Spišská Sobota. Rada si posedí v niektorej horskej reštaurácii a pri káve pozoruje ľudí. Jej snom je mať vlastný domček. Pri Jadranskom mori alebo v slovenských horách...


Adelina zboristka bola nedávno vo Vysokých Tatrách pracovne.
Foto: MARTIN KRYSTYNEK

Prišla sa fotiť

Posledná návšteva Kelli-Leigh na Slovensku bola pracovná. Chcela profesionálne zábery a jej manažérka Aneta Bekeš- -Korczak objavila pod Tatrami fotografa Martina Krystýneka. Líčila ju Popradčanka Patrícia Špániková. „Kelli je veľmi náročná na vizáž a účes, ale dopriala mi voľnú ruku. Keďže má krásnu a bezproblémovú pleť, hladko prebehlo aj jej líčenie. S výsledkom bola veľmi spokojná, čo tešilo aj mňa,“ hovorí Patrícia, ktorá spolupracuje s viacerými modelkami.


Počas líčenia.
Foto: MARTIN KRYSTYNEK

Autor: ŠARM/Ján Dzúr
 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Harmónia tela a duše:  Zoznámte sa s 7 čakrami a nechajte ich rozvibrovať! #1

Hoci ich nevidíte a nemôžete sa ich dotknúť, skutočne existujú a majú...
 

Mama dvojičiek Kristína Farkašová šokuje: Opäť tehotná!

Kristína Farkašová (35) si opäť pripomenie, aké to je chodiť s dvojčatami...
 

Obmedzte ich a schudnite: TOTO sú 3 druhy jedla, ktoré zadržiavajú  vodu v tele

Nech robíte čokoľvek, obľúbené nohavice neviete stále zapnúť? Na príčine...
 

ZÁVISLOSŤ od jedla ho takmer priviedla do hrobu - vážil 170 kíl! Život mu zachránila zriedkavá operácia

Keď si predstavil, že jeho rodičia sa raz budú musieť postarať o stosedemdesiatkilového...
 

Vaše diétne tipy

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

To najlepšie z kúpeľní! Pripomeňme si intímne triky najkrajších Sloveniek

Po celý rok vám známe krásky prezrádzali triky pre krásne telo, pleť a vlasy....
 

Rýchly detox po sviatkoch: Vsaďte na babskú radu za pár centov. Výsledok vás prekvapí!

Dopriali ste si viac, ako ste mali na pláne? Do formy vás za pár dní dostane...