Tip redakcii
 

Svadba nebude! Žena s bruškom zmenila Stele život zo sekundy na sekundu

„V hlave sa mi miešalo všetko možné. Peter, bruško, novorodenec, ja pred oltárom v bielych šatách,“ spomína Stela Samková (32) na noc, po ktorej sa rozhodla zrušiť svadbu.

03. februára 2016, 09:00
Stela ostala opatrná. Priznáva: „Trochu bojujem sama so sebou, aby som nepodozrievala niekoho, kto si to nezaslúži.“

Stela ostala opatrná. Priznáva: „Trochu bojujem sama so sebou, aby som nepodozrievala niekoho, kto si to nezaslúži.“

Autor: Juraj Jančura

Milá, vtipná, vyrovnaná – tak pôsobí Stela, no tvrdí, že pred rokom a pol jej do smiechu nebolo. Aj dnes sa na všetko pozerá rovnako a svoje rozhodnutie neľutuje. Petra spoznala, keď mala dvadsaťpäť rokov a ukončené štúdium na fakulte informačných technológií.

„Od zoznámenia sme boli stále spolu. Možno po roku sme už aj spolu bývali,“ vykresľuje krásny vzťah. Mali spoločných priateľov, záľuby, stabilné zamestnanie. Život si užívali naplno. Bola otázka času, kedy sa rozhodnú uzavrieť manželstvo, plánovali deti...

Zásnuby na svahu

Peter Stelu požiadal romanticky o ruku na lyžovačke, priamo na svahu. Všetci sa tešili, rodičia, priatelia, no najmä Stela, ktorá o svadbe snívala tak ako väčšina žien. „Rozhodli sme sa, že rok po zásnubách sa zoberieme,“ spomína programátorka. Dohodli si termín svadby, rezervovali čas v kostole. A pomaly pokračovali s prípravami.

„Nie som typ, ktorý by všetko riešil rok popredu. No pol roka pred svadbou som pochopila, že som tak mala urobiť. S blížiacim sa termínom sa kopilo množstvo drobných vecí, ktoré bolo treba vybaviť, vybrať, rozhodnúť sa,“ usmieva sa Stela a dodáva, že do veľkej svadby by už nikdy nešla.

Dokonalý snúbenec

Peter jej však vo všetkom pomáhal. „Ochotne vyberal svadobné oznámenia, zaujímal sa o výzdobu, jedálny lístok, jednoducho, dokonalý snúbenec,“ tvrdí Stela. Lenže s blížiacim sa termínom svadby sa stupňovalo napätie. Peter býval podráždený, Stela pripúšťa, že aj ona. Vždy sa však dohodli, že svadba nebude robiť medzi nimi napätie.

„Od istého okamihu sme začali celú prípravu riešiť pragmaticky. Niečo vybavím ja, niečo ty, dačo spoločne, rodičia nám do toho radiť nebudú ani nikto druhý,“ opisuje, ako sa nakoniec z každého napätého momentu dostali a tešili sa na svoj veľký deň.

Nečakaná návšteva

„Týždeň pred svadbou sme mali všetko podstatné prichystané, čakali sme na koláče, aby sme mohli poroznášať výslužky a dolaďovali sa drobnosti,“ hovorí Stela. Svadba sa mala konať 3. mája v Marianke. Ibaže v pondelok pred dlhoočakávanou sobotou sa všetko zvrtlo. Stelu v práci vyhľadala neznáma mladá žena s tehotenským bruškom.

„Urobilo sa mi nevoľno, keď som sa od nej dozvedela, že čaká s Petrom dieťa,“ spomína Stela na pocity, ktoré ňou otriasli. Stála tam ako stĺp, nevedela, čo má na to povedať. Overovala si, či sa slečna náhodou nesplietla a dieťa nečaká s nejakým iným Petrom. Ubezpečila ju, že nie. A vraj keby nebola svadba dohodnutá, Peter by si Stelu nezobral.

Slečna jej vysvetlila, že chcela, aby vedela, prečo bude jej dieťa vyrastať bez otca, a Stele navrhla, že ešte nie je neskoro, aby svoje rozhodnutie vydávať sa prehodnotila. Stela sa cítila, akoby práve stvárňovala postavu v nejakej trápnej telenovele.

Je to pravda

Po odchode nečakanej návštevy zavolala Petrovi a dohodla si s ním stretnutie v kaviarni. S kolegyňou celú situáciu rozoberali a vyšlo im, že to musí byť omyl, ktorý sa vysvetlí.

„Nevysvetlilo sa nič. Peter sa najskôr tváril, že nevie, o čom hovorím, no poznala som ho. Vedela som, kedy sa snaží klamať. Nakoniec vyšiel s pravdou von. Naozaj čakal s tou ženou dieťa. Malo sa narodiť o tri mesiace,“ hovorí Stela a dodáva, že po tejto neradostnej správe jej začalo telo doslova pulzovať a v priebehu hodiny sa jej teplota vyšplhala na 39,5 stupňa Celzia. Poprosila Petra, aby ju odviezol k rodičom, nedokázala byť v jeho prítomnosti. Rodičom habkavo vysvetlila, čo sa stalo. Celú noc blúznila. Spomína: „V hlave sa mi miešalo všetko možné. Peter, bruško, novorodenec, ja pred oltárom v bielych šatách...“

Svadba nebude

Ráno jej teplota klesla. Lenže nastávajúca nevesta nevedela, čo bude ďalej. Uvedomovala si, že sa musí nejako rozhodnúť. Petrove slová, že to bola jednorazová záležitosť, nič vážne, boli málo presvedčivé. Na otázku, prečo jej nepovedal, že čaká dieťa, odvetil iba, že ju ľúbi a chce si ju vziať za ženu.

„Mama si zobrala dovolenku a bola pri mne. Keď som jej naznačila, že premýšľam o zrušení sobáša, nepovedala nič. Iba to, že bude pri mne stáť, nech sa rozhodnem akokoľvek,“ hovorí Stela o ťažkom rozpoložení. V stredu sa definitívne rozhodla. Svadba nebude! Nevedela si predstaviť, ako by s Petrom mohla pokojne stáť pred oltárom a skladať manželský sľub. A hlavne, ako by mu mohla znova dôverovať?

Výslužka

Všetko sa dialo závratným tempom. Rodičia sa zmenili na telefónnu ústredňu, rušili objednávky, termíny, volali pozvaným hosťom. Kaderníčka, vizážistka, fotograf, výzdoba, dídžej, kostol, auto, zrazu nič nebolo treba. Stela sa smeje, že vtipné bolo, keď v piatok, tak ako mali pôvodne naplánované, rozvážali svadobnú výslužku. „Čo sme mali robiť s koláčikmi, ktoré už boli upečené?“

Polročná príprava sa v priebehu dvoch dní rozplynula. Ostali len svadobné oznámenia a dajaké drobnosti. Prirodzene, aj veľké emócie, keď sa budúci svokrovci snažili Stelu prehovoriť, aby sa vydala, takisto Peter sa k nej všemožne snažil dostať.

„Prešli necelé dva roky a stále si myslím, že som sa rozhodla správne. Najskôr ma všetko mrzelo, dlho som sa ničila, vynárali sa mi krásne chvíle, ktoré som s Petrom zažila, veď náš vzťah som považovala za viac než dobrý. No zjavne taký nebol,“ hovorí: „Keby áno, všetko by dopadlo inak.“

Nezanevrela na mužov

Peter dnes žije so svojím synom. Manželstvo však s jeho matkou nespečatil. Stela má informácie, že nie je šťastný, no vlastne ju to už ani nezaujíma. Je čerstvo zaľúbená, a aj keď na inštitút manželstva nezanevrela, o svadbe sa zatiaľ nechce baviť.
„Dám si pozor, aby som znova neminula tak veľa peňazí za niečo, čo nakoniec nebude,“ smeje sa a dodáva, že by sme boli prekvapené, ako draho vyjde taký špás.

Rozprávka skončila: Po nočnej správe Naďa pochopila, že viac nie sú rodina

Autor: BÁJEČNÁ ŽENA/ Lea SOBOTOVÁ

video

 


 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Utekajte, kým je čas: TOTO je najkomplikovanejší partner podľa zverokruhu

Natrafili ste na neho aj vy? Skutočne to nebude med lízať!
 

Vieme, ako zaháňa smútok speváčka Katarína Hasprová. TOTO jej pomáha

Katarína Hasprová (45) síce trpí pre zdravotné problémy svojej mamy Sone...
 

Zvalcuje dojemné rozprávkové retro Oscary?

Asi áno, veď aj na festivale v Benátkach vyhrala Podoba vody hlavnú cenu...
 

Viete, na čom fičia celebritné krásky? Odkukajte ich módny štýl MONOCHRÓM!

Hollywoodske herečky ho milujú, lebo nikdy nevyjde z módy.
 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...