Tip redakcii
 

Toto sú Slovenky, ktoré nás neslávne preslávili vo svete

Celý svet dnes píše o Márii Kukučovej (24), ktorú Španieli podozrievajú z vraždy exmilenca. Zaujímavé je, že aj ďalšie škandalistky, ktoré zviditeľnili Slovensko, sú blondínky.

16. apríla 2014, 12:00
Celý svet dnes píše o Márii Kukučovej (24), ktorú Španieli podozrievajú z vraždy exmilenca. Zaujímavé je, že aj ďalšie škandalistky, ktoré zviditeľnili Slovensko, sú blondínky.

Celý svet dnes píše o Márii Kukučovej (24), ktorú Španieli podozrievajú z vraždy exmilenca. Zaujímavé je, že aj ďalšie škandalistky, ktoré zviditeľnili Slovensko, sú blondínky.

Autor: profimedia.sk/ glanc.sk

Atraktívna Slovenka Mária Kukučová (24) z Novej Bošáce, žila s rozvedeným podnikateľom Andrewom Bushom (†48) tri roky. Britský boháč atraktívnu Slovenku doslova rozmaznával. Kupoval jej luxusné oblečenie, bral ju na drahé dovolenky a chodili spolu oddychovať aj do jeho luxusnej vily s bazénom na španielskom pobreží Costa del Sol. Neprajníci majú jasno – Máriu považujú za prvoplánovú zlatokopku. My však tvrdíme, že pre mladé dievča z dediny nie je také zložité zamilovať sa do dobre vyzerajúceho muža, z ktorého vyžaruje sebaistota a navyše ju zahrnie luxusom.

Z luxusu do reality

Po troch rokoch bol však rozprávke koniec. Milionár sa so Slovenkou rozišiel a vymenil ju za mladšiu Rusku Mášu Korotajevovú (20). Pre Máriu to musel byť silný úder. Vlani v októbri sa vrátila spať na Slovensko a dušu si začala liečiť v náručí svalnatého mladíka Petra (28) z Nového Mesta nad Váhom. Dokonca sa k nemu nasťahovala. Ťažko uveriť, že mladá žena, ktorá celé mesiace žila ako princezná, sa bez problémov zmierila so sťahovaním z luxusnej vily s bazénom do bežného dedinského domu.

Zrejme aj preto sa hneď po zverejnení smrti Brita objavili špekulácie. Mária pred pár dňami náhle odišla do Španielska, pretože je tehotná a milionárovi to šla oznámiť. Každému súdnemu človeku je však jasné, že je to nezmysel, a tak prišli na rad ďalšie. Určite mala už dosť finančného utrpenia a išla exmilenca „pumpnúť“ ešte o posledné peniaze.

Aj to však má svoje proti. Andrewova súčasná priateľka totiž opísala polícii, ako našla Máriu u Andrewa doma v pyžame. Dosť divný spôsob, ako žiadať o finančnú injekciu, nie? „Vybehla som von a zamkla sa v aute. Nechcela som problémy, nechcela som žiadnu drámu,“ vyjadrila sa Máša. Po chvíli už len počula výkriky a potom výstrely. „Chvíľu nato vybehla Mária z domu a kričala na mňa, nech vypadnem z auta.“ Mária však obvinenia odmieta a polícii, ako aj sudcovi tvrdila, že s vraždou nemá nič spoločné. Na obhajobu Andrewovej exmilenky treba povedať, že jej výpoveď má rovnakú váhu ako výpoveď milenky Máše.

Pokračovanie tohto článku nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Šarm alebo ako súčasť článku v Piane.

Láska, ale ku komu?

Je ešte jedna možnosť, prečo sa Mária náhle vydala do Španielska. Tá však v súvislosti s trojuholníkom – mladá blondínka, jej súčasný priateľ a bohatý ex – napadne málokomu. Láska. Jej motivácie bývajú nepochopiteľné, takže sa stane, že sa situácia zvrtne nechceným smerom...

Nikto zatiaľ nevie, čo presne sa odohralo vo vile, isté však je, že večer po incidente zavolala Mária svojmu aktuálnemu priateľovi Petrovi. Ten nelenil, sadol do lietadla a o pár hodín jej už bol oporou počas štyroch dní, keď ju hľadala polovica Európy. Akoby mu vôbec neprekážalo, že vyrazila za bývalým. Poviete si, ten ju musí milovať...

Lenže potom dôjde k dosť absurdnej situácii. Mária sa prihlási na polícii v Novom Meste nad Váhom. Asi by ste čakali, že jej priateľ pôjde s ňou a potom sa utiahne do ústrania hrdinsky zvládnuť žiaľ nad nespravodlivosťou jej osudu. Máriu však sprevádzajú len rodičia a priateľa odchytia hneď na druhý deň médiá, ako vychádza z posilňovne, nastylovaný ako zo žurnálu. To už nerozumiete vôbec ničomu.

Mária skončila nateraz v ilavskej väznici, ale je pravdepodobné, že Slovensko ju môže už o niekoľko týždňov odovzdať do Španielska. V prípade, že jej vraždu dokážu, hrozí jej väzenie na pätnásť až dvadsaťpäť rokov. Správanie všetkých aktérov tohto príbehu je dosť neštandardné, prípad pekne zamotaný, takže pre médiá príťažlivý, Slovensko vo svete spropagované a nám zostáva len dúfať, že sa z Márie nestane slovenská obdoba českého Kramného.

Ktoré ďalšie Slovenky „preslávili“ našu krajinu?

  • Vedľa bin Ládina

Slovenku Luciu Kanišovú (39) zo Šale zaradili Američania v roku 2011 popri Usámovi bin Ládinovi do zoznamu desiatich najhľadanejších zločincov sveta. Interpol hľadal aj jej manžela. Obaja boli obvinení z podvodov a prania špinavých peňazí. Šokujúce je, že manželia žili v Galante a vôbec sa neskrývali. Slovenku zadržali v roku 2011 talianski policajti v luxusnom hoteli v Bologni a odovzdali do USA. Aj keď jej povôdne malo hroziť až dvadsaťročné väzenie, podľa amerických médií ju v apríli 2012 odsúdili na Floride na dvadsaťsedem mesiacov a štátu musí uhradiť 1 973 266 dolárov.

  • Milionárka vo väzení

Pre zahraničné médiá bol vďačnou témou aj prípad slovenskej milionárskej dedičky Evy Varholíkovej-Rezešovej (36). Tá pred dva a pol rokom na maďarskej diaľnici vrazila do auta, v ktorom zomreli štyria ľudia. Po príchode polície namerali Slovenke v krvi alkohol, no ona sa bránila, že pila pod stresom až po nehode. Súd ju koncom minulého roku odsúdil na šesť rokov väzenia v nápravnovýchovnom ústave s najmiernejším stupňom stráženia.

  • Pätnásť minút ponižujúcej slávy

Zviditeľnenie ďalšej Slovenky je vo svojej absurdite skôr vtipné. Atraktívnej Lei Lovasovej-Tuohyovej (45) sa exmanžel Alan Markovitz (59) originálne poďakoval za to, že ho podviedla. Kúpil si vilu vedľa jej domu a do záhrady umiestnil zaujímavé, takmer štvormetrové „umelecké“ dielo. Obriu bronzovú sochu vztýčeného prostredníka za viac ako päťtisíc eur vystavil na dobre viditeľnom mieste. Dokonca ju aj osvetlil, aby ju Lea videla aj v noci. Po tomto jeho počine sa matky zastala vlastná dcéra, ktorá na svoj profil na Twitteri poslala nevlastnému otcovi Alanovi štipľavý odkaz. „Ty musíš byť strašný psychopat, keď si kúpiš dom hneď vedľa svojej exmanželky a potom tam dáš takú sochu! Fakt štýlové, Alan.“ Či chcel týmto skutkom zahanbiť Leu, alebo jej nového milenca, to nie je známe. Isté je však jedno – fotka sochy so vztýčeným prostredníkom a atraktívnej Slovenky obletela celý svet.

  • Milujúca matka či únoskyňa?

Slovenka Mária Mišejová-Pfeifer (32) – pre mnohých milujúca matka, ktorá bojuje o svoje deti, pre americké úrady „len“ únoskyňa. Svetové médiá vlani sledovali únos dvoch amerických detí, po ktorých s pomocou Interpolu, ale aj súkromných detektívov, pátrali obaja nešťastní otcovia – Larry Hummel, otec mladšieho Sashu (4), a Robert Pfeifer, otec staršieho Jerryho (10). Mária bola rozvedená, synov mala s ich otcami podľa súdu v striedavej starostlivosti. Slovenka to však neakceptovala, deti zobrala ešte v roku 2012 na dovolenku domov na Slovensko. Do USA sa však už nevrátila a začala sa s nimi schovávať po celej Európe, istý čas pobudli aj na Slovensku. Americká FBI ju vypátrala na základe udania koncom minulého roku vo francúzskom Divonne. Deti sa tak mohli vrátiť späť do USA k svojim otcom. No Slovenka sa v boji o ne nevzdáva. Všetkých troch rodičov čaká v najbližšom čase mnoho súdnych pojednávaní. Americký súd rozhodne, komu budú deti zverené, kto bude mať aké práva a povinnosti. Mária však bude v Amerike ťahať za kratší koniec, keďže podľa miestnych zákonov svoje deti uniesla. Dokonca jej hrozí až päťročné väzenie.

Foto: Profimedia.sk, Archív

Autor: Šarm/Rasťo Michalko

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Fuj, to je ale HNUS! Ďalšia plastika tváre a toto z nej vytiahli!

Živý Ken varuje pred vylepšením, kvôli ktorému líhajú na operačný stôl...
 

Nie som schopný milovať sa s päťdesiatničkou - je pristará! Ktorý muž si trúfol toto povedať?!

Tento muž si to rozhádzal s celým ženským pokolením. Pozrite sa, koho všetkého...
 

Vážil takmer tristo kíl! Dnes je závislý na tom, čo kedysi odmietal

Pamätáte sa na Jána Hodoňa (40), ktorý vážil 286,7 kilogramov a zhodil takmer...
 

Prídete tento rok o lásku? Ak ste narodená v TOMTO znamení, zmeňte svoje správanie

Nie pre každého budú nasledujúce mesiace šťastné.
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Toto sú Slovenky, ktoré nás neslávne preslávili vo svete
Šarm/Rasťo Michalko