Tip redakcii
 

Dbajte na 5 pilierov vzťahu a udržte si ho aj po rokoch

Ako si udržíte fungujúce partnerstvo po rokoch a kedy sa doň začína vkrádať rutina?

25. novembra 2013, 12:00
Udržte si vzťah aj po rokoch

Udržte si vzťah aj po rokoch

Autor: profimedia.sk

Spolu do postele

Nie je dôležité, o ktorej hodine si chodíte ľahnúť, ale či do postele idete v rovnakom čase. Ak jeden z vás pravidelne dáva prednosť televízii či povinnostiam, nie je to dobré znamenie. Tým, že chodíte spávať v rovnakom čase, vyjadrujete svojmu partnerovi úctu a rešpekt, dávate mu najavo, že vám nie je ľahostajný či doslova ukradnutý. Podľa odborníkov zaspávanie aj prebúdzanie v rovnakom čase vzťahu prospieva.

Sex

V podbruší vám už síce nelietajú motýle vždy, keď vidíte svojho partnera a už vôbec nie vtedy, keď sa na mobile objaví jeho meno, no intimita je pre fungujúci vzťah dôležitá. Aj keby ste sa milovali len raz za týždeň pár minút, sexu by ste sa nemali vzdávať. Bez neho príde do vášho vzťahu ochladenie a odcudzenie. Aj keď divoká vášeň už vyprchala, nezanevrite na spoločné chvíle v posteli. Alebo aj mimo nej... Sex je predsa dobrý pre zdravie, imunitu, pocit pohody aj štíhlu líniu. A len s partnerom, ktorého dobre poznáte, sa môžete uvoľniť a vychutnať si ho.

Za jedným stolom

Jedávate pri jednom stole, ale spoločne, nie každý zvlášť? Nerátajte do toho vyjedanie zemiačikov pri sledovaní televízie. Aspoň cez víkend by ste si mali dopriať spoločné stolovanie, raňajkami počnúc a večerou končiac. Ešte lepšie bude, ak raz za čas uvaríte jedlo spolu. Nemusí ísť o žiadne kulinárske kreácie, pri ktorých zbledne závisťou aj špičkový šéfkuchár. Ak sa váš drahý vyhýba povinnostiam v kuchyni ako čert krížu a vyhovára sa na to, že mu prihorí aj čaj, očistiť zeleninu či prebrať ryžu dokáže aj bez kuchárskeho talentu.

Nechajte ho dýchať

Váš chlap nie je vaším majetkom, ani vy nie ste jeho. Diktovať mu, kedy má prísť z práce, organizovať každú voľnú chvíľu a bombardovať ho vyčítavými otázkami, ak sa niekde zdržal, nie je správne. Takýmto správaním ho od seba odplašíte. Váš partner má nárok na osobnú slobodu rovnako ako vy. Čo keby ste si dva či tri dni v mesiaci naplánovali každý podľa seba – aspoň na pár hodín? Vzťah predsa nie je prísne väzenie.

Buďte na jeho strane

Ak váš partner nie je práve sériový vrah či nebezpečný zločinec, mali by ste stáť na jeho strane. Rozhodli ste sa s ním predsa žiť, tak si za svojím rozhodnutím stojte a dokážte mu to tým, že mu budete oporou. Partner by mal byť pre vás na prvom mieste, pred rodičmi či dobrými priateľkami. Ak sú aj veci, s ktorými nesúhlasíte, riešte ich s ním v súkromí, nie počas spoločného obeda s celou rozvetvenou rodinou. Vtedy radšej mlčte alebo sa taktne a diplomaticky vyhnite priamej konfrontácii.

Buďte sami

Trávite víkendy u jeho či vašich rodičov, vymetáte spoločenské akcie alebo chodíte na túry s desiatkami priateľov? Naučte sa byť sami, aspoň jeden víkend v mesiaci. Rodičia aj priatelia to azda pochopia. Máte predsa nárok byť jeden s druhým bez toho, aby bol vo vašej bezprostrednej blízkosti húf ďalších ľudí. Ak si dokážete nájsť čas len pre seba, váš vzťah to pozitívne ovplyvní. Nemusíte ísť hneď na wellness pobyt, príjemné chvíle vo dvojici môžete stráviť aj doma.

Autor: Báječná žena/ Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Dbajte na 5 pilierov vzťahu a udržte si ho aj po rokoch
Báječná žena/ Alena Jurisová