Tip redakcii
 

Nevera za neveru? Môže sa to otočiť proti vám!

Podviedol vás a vy sa mu chcete pomstiť rovnakým spôsobom? Môže sa to obrátiť proti vám!

12. decembra 2013, 11:00
Vyspať sa z pomsty s iným mužom nie je spôsob, ako odradiť partnera od ďalšej nevery.

Vyspať sa z pomsty s iným mužom nie je spôsob, ako odradiť partnera od ďalšej nevery.

Autor: Profimedia.sk

Zradil vás, oklamal a ponížil, keď vás podviedol s inou ženskou… Pochopiteľne, zranené ego volá po pomste. A preto sa chystáte oplatiť mu neveru neverou. Ale či vás takáto odveta posunie dopredu, posúďte samy.

Oko za oko, zub za zub

Už nejaký čas vám to neklape. No pomyslíte si – ktorý vzťah je úplne dokonalý? Stačí, keď počujete o partnerských problémoch vašich priateľov. Ten s ňou nechce mať deti, lebo sa vraj nedokáže postarať ani sama o seba. Tá mu zase nie je dosť dobrá v posteli a tamtí sa sústavne hádajú, lebo on je pedant a ona bordelárka.

Pri týchto sťažnostiach sa vám môžu zdať vaše nezhody s partnerom malicherné. A potom sa dozviete, že si užil s inou. Chodíte ako bez duše, uplakaná s vreckovkou v ruke. Prežívate muky a prisaháte, že sa pomstíte. A nie hocijako – rovnakou mierou. Nech vie, čo je bolesť.

Nevyhrážajte sa

Len pomaly. Skôr ako ho podvediete, zvážte, na čo je to vlastne dobré. Myslíte si, že keď mu to vrátite, budete sa cítiť lepšie? Ten pocit, že ste mu spôsobili rovnakú bolesť, vás dlho hriať nebude. S najväčšou pravdepodobnosťou to vašu krízu vo vzťahu len prehĺbi. Teraz už previnilec vie, že mu nič nedarujete. Čo tým získate? Rešpekt alebo opovrhnutie. Lásku? Ťažko.

Neospravedlní vás ani to, ak mimomanželskou aférkou sledujete záchranu vzťahu. Idete na to úplne zle. Lebo vyspať sa z pomsty s iným mužom nie je spôsob, ako odradiť partnera od ďalšej nevery.

To je to isté, ako keby ste mu s hroziacim prstom povedali – nerob mi to, čo nechceš, aby som robila ja tebe, lebo ináč uvidíš! A toto asi nie je predzvesť harmonicky vyvíjajúceho sa vzťahu. Navyše, ponižujete tým samu seba.

Iste, nájdu sa aj dvojice, ktoré nevera, paradoxne, zocelí. Riskovať to však neodporúčame. Nikdy totiž neviete, či vás spojí ako ich alebo urobí definitívnu bodku za vašou láskou.

Keď je to normálne...

Inak je to s dvojicami, ktoré si neveru navzájom tolerujú. Hoci aj tichou dohodou. Buď sa dohodnú otvorene – ja prižmúrim oko nad tvojimi „bokovkami“ a ty nad mojimi –, alebo je táto téma pre nich tabu. Nikdy o nej nehovoria a manželský sľub vernosti nedodržiavajú.

Ako z telenovely

Nie každý dokáže partnerovu neveru zvládnuť. Povedzme, že aj vy patríte k ženám, ktoré na to žalúdok nemajú a riešite to radikálne – rozchodom. Po čom prahnete, je dať mu také zbohom, na aké nezabudne. Chcete, aby neveru trpko oľutoval. Aby si po večeroch čítal vaše esemesky, prezeral spoločné fotky a videá, vyplakával pred priateľmi v krčme pri desiatom pive. A tak pre istotu použijete lesť.

Od rozchodu neuplynie ani deň a vy už si pred jeho očami začínate s iným chlapíkom – najlepšie s takým, ktorého pozná a váži si ho. Ste presvedčená, ako mu ubližujete a on teraz kvôli vám trpí.

A čo ak ho týmto správaním len utvrdíte v tom, že nemusí smútiť nad tým, čo stratil? Lebo on určite lesť prekukne. Napadne mu, že to je len hra ako z nejakej nekonečnej telenovely, v ktorej sa hrdinka všemožne snaží priviesť chlapa žiarlivosťou k zúfalstvu.

A ak to nehráte a so svojím flirtom skončíte na toalete v nočnom klube alebo na zadnom sedadle auta, ešte horšie pre vás. Takto svojmu neverníkovi len dokazujete, ako ľahko vás môže dostať iný chlap. A namiesto toho, aby vás oplakával, strácate uňho na cene. Že vám je to jedno? No dobre. Ale potom si protirečíte. Ide vám predsa o to, aby sa pre vás trápil. Či nie?

Prekonajte sa

Ešte stále mu chcete zahnúť? Potom treba v prvom rade popracovať na vašom hneve, ktorý je motorom pomsty. Neduste ho v sebe. Keď si potrebujete zahulákať z plného hrdla, choďte do prírody. Tam sa môžete vykričať do sýtosti. Neseďte doma. Proti emočnému vypätiu výrazne pomáha pohyb. Schmatnite tepláky, mobil s nahrávkou obľúbených piesní, slúchadlá do uší a zabehajte si. Alebo vytiahnite kamarátku na dvojhodinovku zumby. Hlavne netvrdnite na zadku niekde sama zatvorená.

A nepýtajte sa na detaily. Po tom, ako počiatočný hnev vyprchá, nesnažte sa prešľap s partnerom analyzovať – čo to je za ženu, kde a ako sa to stalo a, nebodaj, aké to s ňou bolo! Ešte viac by vás to zranilo a zase by to bol pre vás len krok späť.

Odmeňte sa

Doprajte si niečo, po čom už dlhšie túžite. Potrebujete sa cítiť dobre, opäť „zrehabilitovať“ pošliapané sebavedomie, nešetrite na sebe. Kúpte si niečo, v čom naozaj budete vyzerať dobre.

Nezabúdajte na to, že utrpel váš pocit sebaocenenia, preto je dôležité, aby ste sa začali vidieť v lepšom svetle. Keď budete mať zo seba lepší pocit, nutkanie na pomstu nebude také silné. Komunikujte s partnerom bez výčitiek a netrestajte ho. Nátlakom iba prilejete olej do ohňa...

Autor: Báječná žena/Mária Ukropcová
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?