Tip redakcii
 

Sex-gipsies: Chlapi, ktorí vám dajú lásku za bývanie

Nemá šesť nôh ani tykadlá, ale bojuje sexepílom. Nový typ chlapov, ktorí útočia na naše postele aj kreditky. Hovoria si sex gipsies.

06. decembra 2013, 07:00
Nový typ chlapov, ktorí útočia na naše postele aj kreditky, si hovoria sex gipsies.

Nový typ chlapov, ktorí útočia na naše postele aj kreditky, si hovoria sex gipsies.

Autor: Profimedia.sk

Zlatko, čo bude dnes na večeru? Takéto teplé slová vám namiesto pozdravu venuje váš drahý, len čo vojdete do obývačky. Zvalený na gauči, v jednej ruke ovládač, v druhej balíček lupienkov. Mohlo by to vyzerať ako klasická scénka z rodinného života, ibaže čo ak ten chlapík nie je váš zákonitý? A dokonca ani oficiálny frajer, pretože sa s ním poznáte ledva mesiac?

Stretli ste sa kdesi na párty a po tretej margarite vám ten sexi chalan s trojdňovým strniskom tak padol do oka, že ste ešte v tú noc skončili v spálni. Tej vašej. A on vám hneď ráno pri káve začal tlačiť do hlavy kaleráby. Že ste super baba. Úžasná v posteli. A že mu je s vami tak fajn. A či by u vás na chvíľu nemohol zostať. No odolali by ste?

Spolubývajúci?

Ani Renáta neodolala. Vlastne, ten príbeh zo začiatku článku je jej vlastný. Najskôr jej Andrej poriadne pomasíroval ego. Zahltil ju toľkými komplimentmi, že sa zrazu cítila ako anglická kráľovná, pochválil jej vlasy, oči, posteľové schopnosti a potom sa u nej jednoducho zabýval. Na druhý deň si priniesol zubnú kefku, na ten ďalší zopár trenírok a milá Renáta mala zrazu v byte nasáčkovaného chlapa. A čo je neuveriteľné, zo začiatku jej to neprekážalo.

„Andrej vtedy býval u rodičov, a tak mi prišlo celkom pohodlné, že prišiel ku mne. Študoval fotografiu, mal kopu známych a nebudem zatĺkať. Robilo mi dobre, že má o mňa záujem taký sexi chalan.“ No a čo, že bol o päť rokov mladší a ako študent nonstop na mizine. No a čo, že z Renátinho bytu si urobil lacný hotel. Dokonca ani žiadne romantické večere pri sviečkach sa nekonali, pretože každý druhý deň vyrážal na žúry s kamošmi a vracal sa nadránom. Najskôr neriešila, že každé kino aj každú kávu v podniku musí zatiahnuť sama, brala to tak, že ona zarába a on zatiaľ nie.

„Andrej bol také moje zlatíčko. Predstavila som ho kamarátom a vzala na obed k rodičom. Každého si vedel omotať okolo prsta, pretože bol vtipný, múdry, svojimi historkami dokázal zabávať celú spoločnosť. A ešte aj dobre vyzeral.“ čo viac by mladá, slobodná žena bez záväzkov mohla chcieť? Vlastne nič, ale všetko jej došlo v ten osudný večer, keď prišla domov z práce. V ruke vliekla igelitky s nákupom a on, vyvalený v kresle, položil tú nevinnú otázku – čo bude dnes na večeru? Vtedy pochopila, že má síce doma „zlatíčko“, ktoré v posteli dosahuje nadštandardné výkony, ale v skutočnosti je to parazit. Že si z jej bytu urobil pohodlnú nocľaháreň a bezplatnú vývarovňu a z jej auta súkromný taxík, ktorý ona vždy natankuje. A sex? To bol príjemný bonus k ubytovaniu.

Milej Renáte zrazu došlo, že sa s ňou nikdy nebavil o svojich plánoch, nikdy jej nepovedal, že ju má rád a čosi také ako pomoc s nákupmi alebo v kuchyni? Ha-ha. „Vyhodila som ho hneď na druhý deň. Keď odišiel na prednášku, zbalila som mu veci do troch igelitiek a vymenila zámku na dverách. Zrejme mu za mnou nebolo až tak smutno, lebo mi vôbec nezavolal a viac sa mi neozval. A to sme spolu bývali dva mesiace. Asi si našiel inú hlupaňu, ku ktorej sa potom nasťahoval.“

Hľadám podnájom. Zn. Grátis

Americký novinár Jamie Peck pre tento typ chlapov vymyslel aj výstižné pomenovanie. Sex gipsies, čiže sexuálni kočovníci. Nechcú sa viazať, radšej si poletujú po svete s batohom na chrbte, aby si vyhliadli vhodnú kvetinku, na ktorej sa môžu udomácniť. Pravý sex gipsy nie je bezdomovec ani žiadna sirota, obyčajne má aj rodičov, aj priateľov a niekedy dokonca aj džob. Zvyčajne si na seba zarába ako umelec na voľnej nohe, maliar, začínajúci herec či fotograf. No namiesto toho, aby si na bývanie prenajal malú garsónku, radšej sa do nejakej nakvartíruje. Ideálne k mladej, slobodnej kočke, ktorej chvíľu trvá, kým jeho úmysly odhalí.

Ak náhodou pozeráte americký seriál Girls, tento nový druh muža vám možno bude povedomý. Veď aj Shoshanna, jedna z hrdiniek seriálu, len tak medzi rečou spomenie, že ona a Ray zatiaľ nemajú vzťah, no on u nej posledné noci prespáva. Presne tak totiž fungujú sexuálni nomádi. Kočujú po veľkých mestách, kde je single dievčat s voľným bytom toľko, že by sa dali prehadzovať vidlami. A čo je gól, oni to berú ako životný štýl. Ženám síce ochotne vešajú na nos rozprávky, ako veľmi im chýba život vo dvojici, ale najviac ich zaujíma teplá posteľ a plná chladnička.

Praktické aj pohodlné

Tridsiatnik Roland, ktorý pracuje ako učiteľ v newyorskej štvrti Bed-Stuy, na svojom blogu otvorene priznáva, že takto funguje už desať rokov. Začalo sa to jednoducho. Keď musel odísť z prenajatého bytu, pretože jeho dvaja spolubývajúci sa odtiaľ odsťahovali a on sám nezvládal platiť vysoké nájomné. Najskôr prespával u kamošov, pár dní nocoval v odstavenom vlaku a potom v bare spoznal atraktívnu kočku, u ktorej prespal a už neodišiel.

„Priznal som sa jej, že si práve hľadám nejaké bývanie, a tak mi ponúkla, že u nej môžem chvíľu zostať. Mala byt v Brooklyne, pracovala ako striptérka a bola naozaj krásna, tak prečo by som to odmietol?“ vysvetľuje Roland, ktorý u svojej novej priateľky strávil pol roka. A hoci iný muž by si v podobnej situácii pripadal ako pijavica, on si to užíval.

„Kto povedal, že chlap musí byť ten, kto finančne ťahá domácnosť? Ja si na konvencie nepotrpím a celkom mi vyhovovalo, že to bolo naopak. Ako učiteľ veľa nezarábam a ona mala peňazí dosť. Bola štedrá a vedel by som si s ňou predstaviť aj normálny život.“ Možno by u svojej spolubývajúcej zostal doteraz, keby si nenašla priateľa. A tak z jej teplého pelešteka musel vypadnúť.

Zaberie iba radikálny rez

Podľa psychologičky Eleny Brozmanovej hrajú dnešné časy vypočítavým príživníkom do kariet. Svet je totiž plný slobodných žien, ktoré sú finančne nezávislé, len o normálneho partnera nie a nie zakopnúť. A keď sa rok-dva ocitnú bez vážnejšieho vzťahu, rýchlejšie sadnú na lep potulným sex gipsies, ktorí im sľúbia ilúziu života vo dvojici. A potom už iba cicajú a parazitujú.

„Tu nepomáhajú rozhovory ani druhé šance,“ upozorňuje Elena Brozmanová. „Lebo aj keď takéhoto muža vyhodíte, bez výčitiek vás požiada, či by u vás nemohol ešte dve-tri noci prespať. Jediným riešením je radikálny rez.“ Čo znamená zbaliť mu tých pár sliviek, vymeniť zámku, prípadne aj telefónne číslo a navždy ho vymazať zo života. A preventívne odporúčame aj kopanec, veď viete kam. To jediné si takýto príživník zaslúži, aj keby bol v posteli dokonalý šampión.

Autor: EMMA/Danka Vilhanová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Sex-gipsies: Chlapi, ktorí vám dajú lásku za bývanie
EMMA/Danka Vilhanová