Tip redakcii
 

5 tipov, ako prežiť rozchod: Takto vás to prejde rýchlejšie

Je koniec! Viete, že ste sa k sebe nehodili, neklapalo vám a veľmi dobre viete, čo vám ten darebák urobil. Aj ten najhorší rozchod sa však dá prekonať, ak máte v zásobe pevnú vôľu, hrdosť a odhodlanie všetko prekonať. Máme pre vás dobré rady, ktoré vám pomôžu zvládnuť rozchod rýchlo a čo najmenej bolestivo.

05. apríla 2013, 12:00
Poradíme vám, ako zvládnuť rozchod

Poradíme vám, ako zvládnuť rozchod

Autor: profimedia.sk

1. Netvárte sa, že sa nič nestalo

Naozaj vám to nepomôže. Svoje podvedomie totiž nikdy neoklamete. Nehanbite sa a pokojne plačte, kričte búchajte do vankúša a hoci aj trhajte noviny na márne kúsky. Nepotláčajte v sebe hnev a bolesť. Je veľmi dôležité, aby ste všetky svoje negatívne pocity dostali zo seba von. Neduste ich v sebe, môže sa vám stať, že vybuchnete v tú najnevhodnejšiu chvíľu, ideálne pri prvom, porozchodovom stretnutí s "ním". Pomôcť vám môžu aj kamarátky alebo ktokoľvek blízky. Je dobré sa vyžalovať niekomu, kto je ochotný si vás vypočuť. Ak sa vyrozprávate a podelíte o svoje problémy, uľaví sa vám.

2. Akceptujte, že je koniec

Stále vám v hlave znie "Čo by bolo, keby..." S tým by ste mali prestať čím skôr, tým lepšie. Nikdy sa z rozchodu nedostanete, ak budete stále fantazírovať o tom, aké by bolo fajn, keby sa k vám zase vrátil. Skúste myslieť na niečo iné. Vyrazte si s priateľmi, choďte cvičiť, zapíšte sa na jazykový kurz, alebo konečne dokončite tú kopu práce, ktorú ste doteraz zanedbávali. Kto vie, možno sa takto zoznámite s niekým novým.

Ak nič nepomáha, skúste ho úplne vymazať zo života. Nepremýšľajte nad tým, čo na to povie. Teraz ide o vás, nie o neho. Robte hocičo, čo vás urobí šťastnou, alebo vám pomôže sa menej trápiť. Na fotografie, maily, smsky alebo videá, jednoducho všetko, čo vám pripomína vaše šťastnejšie obdobie, by ste mali nemilosrdne použiť tlačidlo DELETE.

3. Neľutujte sa

V prvom rade si uvedomte, že chyba nie je (len) vo vás. Vo vzťahu sú na to vždy dvaja. Preto ak sa s vami rozišiel, nehľadajte chybu v sebe. Spomeňte si na to, ako boli pre neho vždy prednejší kamaráti, alebo ako nechcel ani počuť o spoločnom bývaní. Spíšte si zoznam jeho vlastností, ktoré vám vždy vadili a zistíte, že váš rozchod až taká pohroma nebola. Ruku na srdce, skutočne by ste chceli stráviť zvyšok života s niekým, kto s vami do budúcnosti vôbec neráta? Tak vidíte...

Snažte sa na všetkom nájsť niečo pozitívne. Nestrácate už ďalej čas s človekom, ktorý vás zrejme nemal až tak rád, ako vy jeho a môžete ho stráviť s ľuďmi, ktorí si vašu prítomnosť skutočne vážia.

4. Nevyhľadávajte jeho spoločnosť

Keď sa s vami rozišiel, zrejme mal na to nejaký osobný dôvod. Ak vás "náhodou" stretne v klube, alebo po ceste do práce, dávno zabudnutou láskou zrazu nezahorí. Okrem toho by ste si mali uvedomiť, že pravidlo "Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš", má svoje opodstatnenie. Všetko čo vám na sebe navzájom vadilo, by vám vadilo, aj keby ste sa k sebe opäť vrátili.

Ak vás to napriek tomu neodradí a rozhodnete sa nafingovať akože náhodné stretnutie, pripravte sa na to, že budete sklamaná. Jeho city mohli po čase úplne ochladnúť, možno má po svojom boku už inú ženu. V niektorých prípadoch však môže takáto "facka" aj pomôcť a vy sa na neho a na váš vzťah konečne pozriete bez ružových okuliarov. A zistíte, že vám vlastne ani nemá byť za čím ľúto...

6. Čas zahojí všetky rany (a nie je to len otrepaná fráza)

Hovorí sa: Zíde z očí, zíde z mysle. Samozrejme, že si nemyslíme, že po mesiaci zabudnete na jeho existenciu, no čas je naozaj liek takmer na všetko. Preto sa neponáhľajte, nehrňte sa do nového vzťahu ani sa netvárte, že ste už “rozchodili” bývalý vzťah, keď to nie je pravda. Doprajte si čas. A nezabudnite: je lepšie byť sám ako byť v zlom a nešťastnom vzťahu. Potrebujete čas na to, aby ste sa zmierili s tým, čo sa stalo, aby ste si to nechali uležať v hlave, zobrali si z predošlého vzťahu pozitíva a  vyčlenili zlé skúsenosti .Až potom budete schopní vstúpiť do nového vzťahu ako plnohodnotný a emocionálne vyrovnaný človek. Držíme Vám palce!

Autor: glanc.sk
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?