Tip redakcii
 

5 tipov, ako prežiť rozchod: Takto vás to prejde rýchlejšie

Je koniec! Viete, že ste sa k sebe nehodili, neklapalo vám a veľmi dobre viete, čo vám ten darebák urobil. Aj ten najhorší rozchod sa však dá prekonať, ak máte v zásobe pevnú vôľu, hrdosť a odhodlanie všetko prekonať. Máme pre vás dobré rady, ktoré vám pomôžu zvládnuť rozchod rýchlo a čo najmenej bolestivo.

05. apríla 2013, 12:00
Poradíme vám, ako zvládnuť rozchod

Poradíme vám, ako zvládnuť rozchod

Autor: profimedia.sk

1. Netvárte sa, že sa nič nestalo

Naozaj vám to nepomôže. Svoje podvedomie totiž nikdy neoklamete. Nehanbite sa a pokojne plačte, kričte búchajte do vankúša a hoci aj trhajte noviny na márne kúsky. Nepotláčajte v sebe hnev a bolesť. Je veľmi dôležité, aby ste všetky svoje negatívne pocity dostali zo seba von. Neduste ich v sebe, môže sa vám stať, že vybuchnete v tú najnevhodnejšiu chvíľu, ideálne pri prvom, porozchodovom stretnutí s "ním". Pomôcť vám môžu aj kamarátky alebo ktokoľvek blízky. Je dobré sa vyžalovať niekomu, kto je ochotný si vás vypočuť. Ak sa vyrozprávate a podelíte o svoje problémy, uľaví sa vám.

2. Akceptujte, že je koniec

Stále vám v hlave znie "Čo by bolo, keby..." S tým by ste mali prestať čím skôr, tým lepšie. Nikdy sa z rozchodu nedostanete, ak budete stále fantazírovať o tom, aké by bolo fajn, keby sa k vám zase vrátil. Skúste myslieť na niečo iné. Vyrazte si s priateľmi, choďte cvičiť, zapíšte sa na jazykový kurz, alebo konečne dokončite tú kopu práce, ktorú ste doteraz zanedbávali. Kto vie, možno sa takto zoznámite s niekým novým.

Ak nič nepomáha, skúste ho úplne vymazať zo života. Nepremýšľajte nad tým, čo na to povie. Teraz ide o vás, nie o neho. Robte hocičo, čo vás urobí šťastnou, alebo vám pomôže sa menej trápiť. Na fotografie, maily, smsky alebo videá, jednoducho všetko, čo vám pripomína vaše šťastnejšie obdobie, by ste mali nemilosrdne použiť tlačidlo DELETE.

3. Neľutujte sa

V prvom rade si uvedomte, že chyba nie je (len) vo vás. Vo vzťahu sú na to vždy dvaja. Preto ak sa s vami rozišiel, nehľadajte chybu v sebe. Spomeňte si na to, ako boli pre neho vždy prednejší kamaráti, alebo ako nechcel ani počuť o spoločnom bývaní. Spíšte si zoznam jeho vlastností, ktoré vám vždy vadili a zistíte, že váš rozchod až taká pohroma nebola. Ruku na srdce, skutočne by ste chceli stráviť zvyšok života s niekým, kto s vami do budúcnosti vôbec neráta? Tak vidíte...

Snažte sa na všetkom nájsť niečo pozitívne. Nestrácate už ďalej čas s človekom, ktorý vás zrejme nemal až tak rád, ako vy jeho a môžete ho stráviť s ľuďmi, ktorí si vašu prítomnosť skutočne vážia.

4. Nevyhľadávajte jeho spoločnosť

Keď sa s vami rozišiel, zrejme mal na to nejaký osobný dôvod. Ak vás "náhodou" stretne v klube, alebo po ceste do práce, dávno zabudnutou láskou zrazu nezahorí. Okrem toho by ste si mali uvedomiť, že pravidlo "Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš", má svoje opodstatnenie. Všetko čo vám na sebe navzájom vadilo, by vám vadilo, aj keby ste sa k sebe opäť vrátili.

Ak vás to napriek tomu neodradí a rozhodnete sa nafingovať akože náhodné stretnutie, pripravte sa na to, že budete sklamaná. Jeho city mohli po čase úplne ochladnúť, možno má po svojom boku už inú ženu. V niektorých prípadoch však môže takáto "facka" aj pomôcť a vy sa na neho a na váš vzťah konečne pozriete bez ružových okuliarov. A zistíte, že vám vlastne ani nemá byť za čím ľúto...

6. Čas zahojí všetky rany (a nie je to len otrepaná fráza)

Hovorí sa: Zíde z očí, zíde z mysle. Samozrejme, že si nemyslíme, že po mesiaci zabudnete na jeho existenciu, no čas je naozaj liek takmer na všetko. Preto sa neponáhľajte, nehrňte sa do nového vzťahu ani sa netvárte, že ste už “rozchodili” bývalý vzťah, keď to nie je pravda. Doprajte si čas. A nezabudnite: je lepšie byť sám ako byť v zlom a nešťastnom vzťahu. Potrebujete čas na to, aby ste sa zmierili s tým, čo sa stalo, aby ste si to nechali uležať v hlave, zobrali si z predošlého vzťahu pozitíva a  vyčlenili zlé skúsenosti .Až potom budete schopní vstúpiť do nového vzťahu ako plnohodnotný a emocionálne vyrovnaný človek. Držíme Vám palce!

Autor: glanc.sk

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
5 tipov, ako prežiť rozchod: Takto vás to prejde rýchlejšie
glanc.sk