Tip redakcii
 

Ako neprísť o kamarátku, keď sa zamiluje a vy ste stále single

Toto si poriadne prečítajte! Aby ste neprišli o svoju najlepšiu kamarátku. Môže sa to totiž ľahko stať, ak sa zamiluje až po uši a vy ste stále single.

08. apríla 2013, 11:00
Čo robiť, ak sa vaša najlepšia kamarátka zamiluje a vy ste stále single?

Čo robiť, ak sa vaša najlepšia kamarátka zamiluje a vy ste stále single?

Autor: Profimedia.sk

Toto je ako nočná mora! Vaša najlepšia kamarátka sa pýši novým statusom „šťastne zadaná“, kým vy, samostatne fungujúca jednotka, stále čakáte len na to, aby si na vás konečne našla čas. Ak poznáte naspamäť kultový seriál Sex v meste, iste si pamätáte časť, keď Carrie oznámi Samanthe, že sa vydá za Božského. Samantha z tej správy bola zdrvená. Dobre vedela, že sa v ich vzťahu všetko zmení. Podľa amerického prieskumu viac než polovica zo sto žien tvrdí, že vzťah dvoch kamarátok naberie iný rozmer, ak sa jedna z nich zamiluje.

Nech žijú babské jazdy!

„Eva chodievala ku mne pravidelne. Boli sme spolu takmer každý deň. Ako vravela naša suseda: Chlapa od teba vidím vychádzať len sporadicky, no Evu každý deň. Často sme jedna u druhej prespávali. Roky ani jedna z nás nemala stabilný vzťah, trávili sme spolu aj víkendy. Cestovali sme, písali sme si, volali. Keď sme sa nemohli stretnúť, aspoň sme si večer volali. Rozprávali sme sa o tom, ako sme prežili deň, čo sme obedovali a kto nás v robote vytočil,“ rozpráva 29-ročná Darina.

Keď je medzi kamarátkami silné puto, ťažko sa vyrovnávajú so zmenami. Je to podobný pocit, ako sa odsťahovať od rodičov, odísť za prácou či štúdiom do zahraničia. Aj s tým sa však dá vyrovnať. Ak by ste by ste s kamarátkou žili idylicky do konca života, prestalo by vás to po čase baviť. Ak ste ešte nenašli toho pravého, nech váš teší fakt, že máte čas na žúry v meste a na svoju partiu. Ani Darina to nemala ľahké, keď si Eva našla partnera. „Úprimne som sa z toho tešila. Asi prvých päť sekúnd. Lebo odvtedy som jej už nemohla zavolať uprostred noci len tak a na výlety sme chodili v trojici. Cítila som sa pri nich osamelá. Viem, že nemám právo sa na ňu hnevať, no aj tak...“

Tip Glancu: Naplánujte si program, o ktorý jej partner nebude mať záujem. Choďte spolu na manikúru, ku kaderníčke alebo na obed, keď on nemá čas. Alebo môžete začať po večeroch spolu cvičiť.

Zvykajte si, bude lepšie

Dvadsaťpäťročnú Gitu vyvádzalo z miery, ako sa Ivona pri priateľovi neskutočne zmenila. „Boli sme spolu nonstop, kým sa nezoznámila s tým otravným Patrikom. Nemôžem ho ani vystáť. Nie preto, aký je, ale čo sa vďaka nemu stalo z mojej kamošky. Len tak medzi nami, Ivona predtým ani len netušila, či sa do futbalovej lopty kope, alebo ju hádžu. Teraz je z nej tá najväčšia fanúšička AC Miláno. V tých ihličkách, čo nosila, bola ochotná ísť na prechádzku iba ak do najbližšieho nákupného centra. Do prírody ani za svet! No a teraz ma zahlcuje príbehmi z lesa.“

Nech vám ani len nenapadne správať sa k dotyčnému neprívetivo. Odpustite si štipľavé poznámky na jeho adresu. Len by ste ju nahnevali. A povedzme si úprimne, aj tak by zvysoka kašľala na váš názor. Snažte sa s ním vychádzať a dajte obom najavo, že nie ste ich nepriateľ. Žiadne sarkastické poznámky na AC Miláno, keď je to teraz ich nové božstvo. Ibaže Gite prekážajú aj ďalšie veci. „Z Ivony, z niekdajšej silnej rozhodnej osobnosti, sa razom stala oddaná slúžtička. Akoby šibnutím čarovného prútika je z nej šéfkuchárka zemegule, ktorá svojho miláčika obslúži aj o pol štvrtej nadránom, hoci predtým sotva ukuchtila praženicu. Vo všetkom sa mu prispôsobí a mňa z toho ide roztrhnúť! A keď ho privedie aj na naše babské seansy, to je konečná!“ nechápavo krúti hlavou Gita.

Tip Glancu: Pozrite sa na to z inej strany. Ak vaša kamoška žila na polotovaroch a teraz je z nej Nigella Lawson, zapíšte sa spolu na kurz varenia. Nakupujte potraviny na trhoch alebo si spolu vyberajte dobroty z webshopov. Aspoň si rozšírite obzory. A možno nakoniec budete vďačná, že spúšťačom vášho nového hoby bol jej priateľ.

Nový režim, nový prístup

„S Naďou sme boli single zhruba tri roky. Mali sme zopár stretnutí, ale seriózne vzťahy sa z toho nikdy nevykľuli. Viete, že nie je ľahké natrafiť na normálneho chlapa. Naši rodičia už boli ako na ihlách. Stále vyzvedali, či nie je „niečo nové“. Upodozrievali nás, že sa provokujeme a k opačnému pohlaviu nie sme dosť milé. Ináč sme sa mali, ďakujeme za otázku, výborne aj bez chlapov. Aj keď sme v kútiku duše (možno sme si to nechceli priznať) čakali na princa na bielom koni. No a potom to prišlo ako blesk z jasného neba. Naďa nastúpila do novej práce a potriasla si ruku s Andrejom. Dokonalý muž v každom smere. Aj ja ho mám rada, len mi prekáža, že odvtedy Naďa funguje v režime – mám vzťah,“ prezrádza Zuzana.

Je však nezmyselné, aby vás táto situácia vykoľajila. Vaša kamarátka momentálne nevidí, nepočuje. Buďte k sebe úprimná, ako by ste sa v opačnom prípade správali vy? Jednoducho len počkajte a správajte sa k nej ako doteraz. Nič nemeňte na svojom správaní a skúste sa vyhnúť téme, že ona je už zadaná a vy stále bez partnera. Čo však Zuzane ublížilo, boli Nadine výčitky, že nie je schopná nájsť si frajera. Takže, ak ste šťastne zadaná, tieto riadky sú pre vás. Nie je jednoduché nájsť si partnera, aj keď si už v opare lásky na to nespomínate. Takže, buďte rada, že ju máte. Svoju najlepšiu kamošku, ktorá sa vás drží.

Tip Glancu: Zamyslite sa, kamarátkin priateľ vás môže zoznámiť s niekým novým. Možno práve vďaka nemu natrafíte na sympatického jedinca. Preto nech ide o výlety, narodeninové či koncoročné žúry, pridajte sa. Nahoďte sa a vychutnajte si nové príležitosti.

Autor: EMMA/Laura Kozmová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Ako neprísť o kamarátku, keď sa zamiluje a vy ste stále single
EMMA/Laura Kozmová