Tip redakcii
 

Boj okolo upratovania: Deliť sa musíte nie len o posteľ, ale aj vysávač

Ste spolu? Gratulujeme, teraz sa musíte naučiť deliť nielen o posteľ, ale aj o vysávač a prachovú handru. Pravda, ak nechcete, aby vás zožrala špina!

02. apríla 2013, 11:00
Domáce práce by ste si mali s partnerom podeliť

Domáce práce by ste si mali s partnerom podeliť

Autor: profimedia.sk

Lebo aj takých máme kamarátov. Spomínam si na Katku a Roba. Celé roky neumývali okná a vyznávať lásku si mohli prstom v centimetrovej vrstve prachu na poličkách! Nevedeli sa dohodnúť, kto je na rade. Ani jeden z nich nechcel ustúpiť a je celkom možné, že takto súperia dodnes. S istotou to neviem, lebo prestali svojich kamošov volať na návštevy.

Špina však pomaličky dokáže nahlodať každý vzťah. Priznajte sa. Keď sa plazíte pod gaučom, aby ste dočiahli jeho špinavé ponožky, nenapadne vám otázka: Ešte stále ho milujem? A či to všetko stojí za to? Niekedy totiž nie je problém sex, ani to, že trávi veľa času v práci. Jedna z najväčších a najneľútostivejších bitiek na poli partnerských vzťahov sa odohráva pri upratovaní! Keď zase budete mať pred očami červenú hmlu, vykašlite sa na to a nechajte ho žiť! Aj v tom jeho neskutočnom bordeli!

Odpor k upratovaniu majú geneticky zakódovaný

Len keby ho tam šlo zamurovať, však? Tak aj k tomu mám celkom milú príhodu. Kamarát mal mačku a tá urobila mláčku mimo mačací záchod. Vy by ste to utreli, on dvere na toalete zamkol a vyrezal do nich malý otvor. Lenže nemal ako vynášať debničku s pieskom. Po byte sa začal šíriť zápach, a pretože môj kamarát je chalan čistotný, dvere na toaletu zamuroval! Z tohto pekla ho po niekoľkých týždňoch vyslobodila až mama, ktorá prišla svojmu tridsaťročnému synovi upratať. Niektorí muži ešte stále bránia svoje pozície a kefu na záchod by nevzali do ruky ani pod hrozbou likvidácie celej ich rodiny.

Je to ako v tej reklame na pivo. Chlap sedí na gauči a pozerá futbal. Ona chce, aby upratal. Tak vezme plechovky zo stola a začne pivo rozlievať. Po stole, chlapík olizuje stôl, po dlážke, tak čistí jazykom dlážku, aj kohútiky, a celá kúpeľňa je o chvíľu ako zo škatuľky. Keď si ona všimne jeho veľký opuchnutý jazyk, presunie sa do spálne... A došľaka! Pivo v plechovke ako na potvoru došlo!

Najhorší deň? Sobota

Ak aj máte doma chlapa, ktorý vám pomôže, je to len vtedy, ak sa mu chce. „Upratovanie ruší jeho kruhy. Vnáša do domácnosti nepokoj. Nevnucujte mu činnosti, ktoré neznáša, nechajte ho robiť to, čo má rád,“ radí psychlogička Elena Brozmanová. V opačnom prípade jednoducho povie: Teraz nie! A vy sa môžete aj rozkrájať. Rebeka svojho skoro dospelého syna vysávať prinútila. Keď prebehla okolo, zakričala na neho: „To sa budeš pri tom takto tváriť?“ Nechápavo sa na ňu zahľadel so slovami - povedala si, že mám vysávať, nie že to musím spraviť s radosťou!“

„Mnohí chlapi majú radi skôr útulný chaos či zmysluplný neporiadok ako sterilnú čistotu. Ak to žena chce mať urobené podľa svojho, nech do toho chlapa radšej neťahá!“ bráni mužské pokolenie doktorka Brozmanová. Niekto tento problém vyrieši upratovacou službou, ale pustiť do bytu cudzieho človeka, aby vám vkladal do skrine vyžehlené nohavičky, to nezvládne každý. Ani Monika, ktorá vždy, keď má k nej domov prísť upratovačka, musí upratať. To aby pani mohla upratať. No a potom tu máme kategóriu večne nespokojných žien, lebo len ony to vedia všetko spraviť najlepšie.

„Najradšej mám, keď sa postaví do prostred miestnosti ako hlavný kontrolór a orlím zrakom skontroluje rohy, poličky a zrkadlá. Potom sa ma zničene spýta, prečo som neutrel prach aj na lampe a ide to handrou vylepšiť,“ sťažuje sa Marek. „Úplné peklo je, ak odo mňa vyžaduje presný postup, čo mám ako robiť. Najprv prach, potom vysávať! Nariadi mi aj to, ktoré okno mám mať pri tom otvorené. Je stokrát horšia ako moja matka!“

Nehádajte sa, rozotierajte!

Áno, aj chlapa si môžete celkom pekne vychovať. Milana som sledovala, ako sa jednou rukou snaží čo najúspornejšie trafiť chlebíček do úst a tú druhú mal tak tesne pod bradou. Ako mištičku, aby náhodou niečo nespadlo na koberec. Bola som ohúrená! „Moja žena nemá rada, keď trúsim,“ povedal na svoju obranu previnilo. Ale aj on sa občas vzbúri. Ako v to ráno, keď ho manželka už po stý raz napomenula, aby si čistil zuby v deväťdesiatstupňovom predklone a neprskal na zrkadlo.

Vzal pastu a na protest ju po tom zrkadle pekne rozotrel! „Muži chcú mať hlavne pokoj,“ vysvetľuje odborníčka základné pravidlo spokojného vzťahu. „Veľa toho znesú. Problém nastane, ak sa žena na svojom partnerovi vyvršuje preto, lebo si kompenzuje svoju vnútornú nervozitu z nesplnených prianí. Vtedy ju môže aj pohodový chlap opustiť.“

Ťažší kaliber

Eva zbožňuje, keď všetko vonia čistotou. „Niekde som čítala, že každá tretia žena miluje upratovanie. Pre mňa je to relax, uspokojenie, terapia. Jasné, že sa s tým nikde nechválim. Nechcem vyzerať ako chudera, ktorá sa realizuje pri leštení vodovodných kohútikov.“ Pre Evu je upratovanie ako umenie. Vie ho doviesť do dokonalosti. Uspokojuje ju zvuk vysávača, ktorý nasáva zo zeme omrvinky. „Viem, že to preháňam, ale keď upratujem, mám pocit, akoby som sa očisťovala od všetkých iných hriechov,“ vysvetľuje svoje vnútorné pochody.

Jedna z podobne posadnutých žien upratovaním sa na webe priznala: „Upratovanie je spôsob, ako môžete dostať to, čo chcete. Ak priateľ umýva riady, zvyčajne chce sex. Ale funguje to aj opačne.“ Podobnou diagnózou ako Eva trpí aj manžel mojej kamarátky Petry, akurát ten ňou ničí celú rodinu. „Obsesívno–kompulzívna porucha sa prejavuje v neustálej potrebe „očisťovať“ seba alebo všetko okolo. Mierne formy sa môžu prejavovať aj v potrebe upratovať, čistiť a svedomito sa starať. Je to choroba, s ktorou treba navštíviť psychiatra,“ vysvetľuje doktorka Elena Brozmanová.

„Ak sa Petra pomýli, doma je hotové peklo. Dostane prednášku o tom, aká je neporiadna. V sobotu vstáva jej manžel už o ôsmej ráno a ide povysávať pivnicu! Poumývať obe ich autá aj schodisko. V chladničke musí byť jedlo rozdelené presne podľa sektorov - raňajkový, desiatový, obedový. Do noci dokáže prerovnávať jedlo v špajzi a nohy stoličiek okolo jedálenského stola musia stáť všetky v tom istom uhle.

Ak ich trojročné dieťa čo i len na chvíľu odbehne od hračiek, okamžite je na mieste a všetko mu uprace. Petra sa už niekoľkokrát rozhodovala, že ho opustí. Zatiaľ na to nemá silu. Chlap, ktorý ju nepretržite „sekíruje“, ju v posteli nepriťahuje. Otázka, ktorú si kladie denne, je tá istá: Milujem ho ešte? A stojí mi to všetko ešte za to? Lebo aj taká banalita, akou je upratovanie, vie vzťahu zasadiť smrteľnú ranu. Rovnako ako neporiadok.

Autor: EMMA/ Alexandra Žilavá

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Boj okolo upratovania: Deliť sa musíte nie len o posteľ, ale aj vysávač
EMMA/ Alexandra Žilavá