Tip redakcii
 

Chcete ho naspäť? Vieme, aká je šanca, že sa k vám vráti

Výčitky ani zvádzanie nezaberú. Muž najčastejšie odchádza zo vzťahu, lebo od vás dostáva málo úprimného záujmu, ocenenia a ohľaduplnosti. Napravte to.

29. júla 2013, 09:00
Chcete ho spať? Poradíme vám, čo robiť

Chcete ho spať? Poradíme vám, čo robiť

Autor: profimedia.sk

V poslednom čase to medzi vami a vaším partnerom naozaj nebolo ideálne, hádky, výčitky a tichá domácnosť boli takmer na dennom poriadku. On vám však zrazu povedal, že je medzi vami koniec, že to ďalej nemá význam. Nedokážete uveriť tomu, že by na to mohol mať naozaj dôvod, veď aj iné páry sa hádajú. No zdá sa, že on to myslí vážne... „Muži dnes vnímajú svoj život ako kolobeh samých povinností, stresu, tlaku na výkonnosť a úspešnosť. A keď svoj život potom bilancujú, so smútkom konštatujú, že mladosť je nenávratne preč a oni sú duševní starci,“ poukazuje psychologička na možné príčiny.

Časom sa to nazbiera...

Muž aspoň doma, pri „rodinnom kozube“, hľadá zázemie a podporu. No dostáva najmä výčitky a príkazy. Tak sa môže stať, že raz príde posledná kvapka a pohár jeho trpezlivosti pretečie. „Ak sa ako partneri navyše neviete rozprávať, pretože vaša osobnosť a temperament vás skôr zvádzajú ku kritike, neustálemu ponižovaniu, podceňovaniu, bagatelizovaniu pocitov druhého, k emočnej ignorácii, nastáva problém,“ poukazuje odborníčka.

Len žiadne scény

Hoci vám teraz srdce zviera strach z toho, ako by ste zvládli byť bez neho a obavy zo samoty, nenechajte sa pohltiť zúfalstvom ani prehnanými emóciami. Výčitky, obviňovanie, no ani používanie „ženských zbraní“ a prísľuby na sex nič nevyriešia. Doprajte si najprv čas, aby ste uvideli vaše partnerské problémy a svoje chyby z iného uhla. Úprimne si povedzte, akou partnerkou ste svojmu mužovi boli. Zaujímali vás jeho názory, potreby, boli ste k nemu ohľaduplná? Vedeli ste si nájsť čas aj na spoločné leňošenie? Ako ste hodnotili jeho priateľov, ako ste komentovali jeho rodinu?

„Nejeden muž sa v mojej poradni sťažuje na nedostatok rešpektu, docenenia, uznania, lásky, na to, že žena ho neustále porovnáva s inými mužmi a zakaždým vyjde v horšom svetle. Chýba mu úcta ženy, prejavenie záujmu o to, aký mal deň, s čím musel zápasiť alebo, naopak, len trochu súkromia, pochopenia pre potrebu krátkeho resetu po celodennej práci,“ prezrádza odborníčka.

Najčastejšími zdrojmi konfliktov podľa Márie Vantarovej bývajú:

 • neskoré príchody z práce domov
 • čas strávený s kamarátmi alebo pri koníčkoch na úkor partnerky či detí
 • četovanie s cudzími ľuďmi
 • financovanie výdavkov na domácnosť
 • rozdelenie domácich prác
 • výchova detí

Toto neskúšajte

Najzúfalejšie pokusy, ako znova získať chlapa:

 • dať si vylepšiť nos alebo zväčšiť prsia
 • rapídne schudnúť
 • začať si s jeho kamarátom
 • vymyslieť si fiktívneho frajera
 • ponúknuť mu sex 
 • fingovať tehotenstvo

6x pre záchranu vzťahu

1. Naučte sa primerane vyjadrovať svoje pocity a hovoriť o svojich potrebách. Vyhnite sa trucovaniu, hystérii, odmietaniu sexu aj taktike, veď nech si domyslí. Komplikované emočné stavy a zbytočné problémy sú neprípustné.

2. Mali by ste vždy vedieť rozpoznať, kedy je už načase prestať v slovnej prestrelke a nevyhrocovať svoje požiadavky, obvinenia, hnev a boj o pravdu a posledné slovo za každú cenu.

3. Prejavte svoje lepšie ja. Buďte tvorivá a iniciatívna. Niekedy môžete byť silná, inokedy sa nebojte byť až detsky zraniteľná.

4. Nepodceňujte tradičné hodnoty. Snažte sa byť dobrou matkou, kuchárkou aj milenkou. Majte v úcte jeho matku a rodinu, na ktorej mu záleží.

5. Nepoužívajte ako svoj tromf vaše spoločné deti, aby ste donútili muža ostať s vami. Z dlhodobého hľadiska by to pre nikoho nebola žiadna výhra.

6. Ak ste presvedčená, že napriek nedorozumeniam stále o svoju polovičku stojíte a máte ho rada, naberte odvahu a dajte mužovi najavo, že ste sa poučili a chcete a viete svoje správanie zmeniť.

Ako prežiť rozchod

Niekedy sa ani pri najlepšej snahe nedá pokazený vzťah napraviť. Ak je za vašimi nedorozumeniami iná žena alebo ste sa odcudzili natoľko, že váš muž si vo svojom okolí začína vyberať adeptky na potenciálny vzťah, môže byť rozhodnuté. Niekedy to najlepšie, čo môžete urobiť, je nechať ho odísť. Nech zistí, či bude jeho život lepší bez vás ako s vami.

No napriek tomu porozmýšľajte, čo by ste na svojom správaní chceli zmeniť, hoci šancu vyskúšať si to dostanete až v ďalšom vzťahu. Kým sa objaví vo vašom živote niekto nový, sústreďte sa na seba, na to, čo vás baví, na každodenný bežný život. Urobte niečo, na čo ste predtým nemali čas alebo odvahu. Obnovte kontakty s priateľkami, kamarátmi, rodinou.

Autor: Báječná žena/ Sylvia Dernárová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Schudnutí z reality šou Extrémne premeny Slovensko radia ako jesť a nepribrať!

Aj chudnúci zo šou Extrémne premeny síce milujú sviatky, no pribrať už nemienia....
 

Po sviatkoch ani kilo navyše! Silvia schudla 88 kíl, Rudo 81 kíl - toto sú ich tipy na zdravé maškrty

Vyskúšajte aj vy zdravšie varianty vianočných koláčikov. Silvia Bzdil...
 

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Chcete ho naspäť? Vieme, aká je šanca, že sa k vám vráti
Báječná žena/ Sylvia Dernárová