Tip redakcii
 

Chcete ho späť? Silikóny ani dieťa vám s tým nepomôžu

Do vzťahu s tým chlapom ste dali všetko a on ho zrazu ukončil. Chcete o neho ešte bojovať? Silikóny ani dieťa vám s tým nepomôžu.

05. novembra 2013, 07:00
Ak ho chcete späť, silikóny ani dieťa vám s tým nepomôžu.

Ak ho chcete späť, silikóny ani dieťa vám s tým nepomôžu.

Autor: Profimedia.sk

Srdce vám možno hovorí iné, rozum a hrdosť zas pravý opak. Skončilo sa to, a tak sa rany snažte zaceliť, nie ich otvárať... Alebo? „Ak ho máte rada, vážite si ho a tešíte sa na neho, nie je dôvod, prečo by ste sa o toho muža nemali zaujímať,“ hovorí psychológ Tibor Hrozáň. No zároveň upresňuje: „Bojovanie o partnera nie je dobrý výraz pre vstupovanie do jeho života.“

Rozumnejšie podľa odborníka je, ak mu dokážete ponúknuť pochopenie, pohodu a budete ho akceptovať. Ak nie, nechajte ho ísť. Po čase sa spamätáte a raz sa mu za to, že vás nechal, poďakujete. Alebo máte iné plány?

Nové prsia, iný účes

Myslíte si, že na vášho ex zapôsobí, ak si dohodnete termín u plastického chirurga a necháte si urobiť väčšie prsia alebo si zosvetlíte farbu vlasov a investujete do ich predĺženia? Prípadne si plánujete vziať pôžičku a na svojho bývalého chcete zapôsobiť novým autom, pretože ten model športiaka sa mu vždy páčil?

„Nestretol som muža, ktorý by sa k bývalej partnerke vrátil z podobného dôvodu,“ usmeje sa psychológ.

Sú práve toto stimuly a hodnoty, ktoré ho majú prinútiť zvážiť svoje rozhodnutie žiť bez vás? Ak sa ho podobnými taktikami budete snažiť opäť prilákať do spoločnej postele, je viac ako pravdepodobné, že váš vzťah na takýchto materiálnych a povrchných veciach stál aj padal.

V istom zmysle to môže vášho bývalého zaujať – vtedy však nemá cenu vec ani skutok samotný, ide skôr o to, že ste sa so sebou snažili niečo urobiť. Vášho ex to síce môže zaujať, no zázraky od nových pŕs ani zmeny imidžu radšej nečakajte. A už vôbec nie snubný prsteň.

Dieťa nič nevyrieši

Udržovať nefungujúci vzťah len preto, že vám tikajú biologické hodiny, nie je rozumné. Aj keď by narodenie dieťaťa možno nezhody medzi vami a vaším partnerom na čas zahladilo, určite ich nevyrieši. Práve naopak, časom ich môže len zhoršiť.

„Dnešné ženy nemajú problém mať dieťa aj za slobodna a vychovávať ho po rozvode alebo po rozchode. Ak sa naň budete úprimne tešiť a máte s ním a jeho rozvojom len tie najlepšie úmysly, v poriadku,“ hovorí psychológ Hrozáň.

Spoločnosť sa už na mamičky bez partnera nepozerá tak odsudzujúco ako pred rokmi a rozhodnutie mať dieťa, je vaša vec. No ak beriete snahu otehotnieť a porodiť len ako nástroj na vydieranie muža, zabezpečenie živobytia či akési zaplnenie vlastnej samoty, dobre o tom popremýšľajte. Ide o rozhodnutie, ktoré vás ovplyvní väčšmi, než si myslíte. V pozitívnom aj negatívnom zmysle.

Ako zvládnuť koniec?

Zmieriť sa s tým, že chlap, ktorého ste milovali, už nechce byť súčasťou vášho života a už vôbec nie budúcnosti, nie je jednoduché. Dookola omieľané frázy a rady vám však môžu naozaj pomôcť – dovolenka, priatelia či pár dní samoty na to, aby ste si utriedili myšlienky.

„Vďaka tomu môže prísť hlboký a oslobodzujúci výdych od toho, kto o vás nemal seriózny záujem a nedokázal byť k vám a vášmu vzťahu zodpovedný. Potom príde nádych vracajúci do vás a do vášho života pozitívnu energiu,“ radí psychológ Tibor Hrozáň a uzatvára: „Je také pravidlo – výdych a nádych. Rytmus natiahnutia a uvoľnenia. Aj v zdravom vzťahu musí existovať rytmus napätia a uvoľnenia. Ak to tak nie je, nie je to dobré.“

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?