Dátum: Nedeľa 22.01.2017 Dnes oslavuje:

Zora Zajtra: Miloš

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Chcete váš vzťah aj po rokoch udržať v skvelej forme? Skúste toto!

Zdroj: Glanc.sk 30. júna 2013, 10:00
Foto: Profimedia.sk Nedovoľte, aby váš vzťah ovládla nuda a stereotyp.

Máte už celú večnosť jedného partnera a začína to byť nuda? Je to celkom prirodzené, no to neznamená, že to nemôžete zmeniť. Poradíme vám, ako do dlhoročného vzťahu opäť vdýchnete život. Stereotyp bude minulosťou a vám možno dokonca opäť zatancujú motýle v bruchu.

Väčšina párov po istom čase začne vo vzťahu pociťovať nudu, vytráca sa akékoľvek vzrušenie, iskra, vášeň... Pokiaľ sa však o svoj vzťah budete dobre starať, môžete týmto pocitom predísť a užívať si ho ako na začiatku. Poradíme vám, ako to dosiahnete.

Začnite opäť randiť

V hektickom živote je niekedy naozaj ťažké nájsť si čas pre seba alebo pre svojho partnera. Hoci väčšinu dňa trávite v práci a doma vás čakajú aj iné povinnosti, nemali by ste zabúdať ani na váš vzťah, ktorý sa už stal akousi samozrejmosťou. Nemal by byť vo vašom živote v úzadí a zapadať prachom. Veď si odpovedzte: Čo vám môže váš vzťah dať a čo od neho môžete očakávať, ak do neho nič neinvestujete?

Ak ho chcete oživiť, vyhraďte si minimálne raz do mesiaca čas iba pre seba a svojho partnera. Choďte sa von zabaviť, alebo si doma pripravte večeru a užívajte si jeden druhého. Spôsob, akým oslávite váš vzťah už nechávame na vašej fantázii.

Vytvorte si svoj pozitívny rituál

Majte so svojím partnerom vašu vlastnú tradíciu, ktorá vám spríjemní deň. Úplne najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je vášho partnera radostne pozdraviť, objať a pobozkať zakaždým, keď sa vráti domov z práce. Tak sa môžete príjemne naladiť a zvyšok dňa prežiť v dobrej nálade a v najideálnejšom prípade neskôr aj v posteli. Nezabudnite však túto tradíciu pravidelne dodržiavať.

Naučte sa spolu niečo nové

Samy na sebe pracovať vieme, ale prečo sa nenaučiť niečo ako pár? Strávite nejaký čas spolu a navyše sa v istej veci zdokonalíte alebo sa naučíte niečo nové. Prihláste sa kurz tanca, varenia, fotografovania alebo čohokoľvek, čo máte radi. Vyhnete sa tak stereotypu a budete mať s partnerom pekné spoločné zážitky. 

Naj z glancu

Pluska video

Koniec nudy v saune!