Tip redakcii
 

Chváľte ho a bude vás nosiť na rukách: Takto pomastíte jeho ego

Chlap potrebuje úspech a múdra žena mu ho dopraje. Láska muža totiž vedie nielen cez žalúdok, ale aj cez jeho ego.

14. januára 2014, 11:00
Chlap potrebuje úspech a múdra žena mu ho dopraje. Láska muža totiž vedie nielen cez žalúdok, ale aj cez jeho ego.

Chlap potrebuje úspech a múdra žena mu ho dopraje. Láska muža totiž vedie nielen cez žalúdok, ale aj cez jeho ego.

Radí Danica Caisová, sexuologička a psychiatrička, Košice

Každého človeka motivuje túžba po ocenení a uznaní okolia, či si to pripúšťa, alebo nie. U muža to však platí dvojnásobne. Potrebuje počuť, že je šikovný, užitočný a prežiť pocit ocenenia, a to nielen v práci, ale aj v súkromí a v partnerskom vzťahu.

Láska muža vedie nielen cez žalúdok, no aj cez jeho ego, ktoré je spokojné vďaka oceneniu a uznaniu. U muža má prežívanie úspechu a ocenenia ešte väčší význam ako u ženy, hoci aj vám pochvala dobre padne. „Už v praveku boli úspešní muži, lovci, reprodukčne úspešnejší ako ich menej lovecky úspešní druhovia. Ženy mali o nich väčší záujem. Boli isto aj dravejší, odvážnejší a agresívnejší. Dnešní muži sú potomkovia týchto pravekých lovcov,“ poukazuje odborníčka.

Jeho veľké víťazstvá

Muž potrebuje zažívať úspech v týchto oblastiach:

  • uživí a finančne zabezpečí rodinu
  • realizuje sa a napreduje v práci
  • je dobrým otcom
  • jeho partnerka je vo vzťahu spokojná
  • je dobrý milenec
  • je stále mladý a výkonný

Kľúč k šťastnému vzťahu

Tak, ako vy rada počujete chválu za chutnú večeru či nové doplnky do domácnosti, aj muž čaká, že oceníte a vyzdvihnete jeho snahu, napríklad ak urobil veľký nákup alebo sa postaral o servis auta, aby ste sa mohli bez problémov odviezť na výlet. Ak to úprimne oceníte, je v siedmom nebi, spokojný, rozžiarený, ochotný pričiniť sa aj nabudúce.

Vytvára to v ňom pocit, že vám je spolu dobre a že sa vzájomne potrebujete. Dalo by sa povedať, že tajomstvo šťastného vzťahu tkvie v tom, že vy sa máte o koho starať a muž má pocit, že je úspešný a dokáže si v živote poradiť.

Presne tak, ako vám záleží na tom, aby ste boli pre chlapa jedinou na svete, aj muž túži po tom, aby vás on jediný dokázal urobiť šťastnou. Ak toho svojho chválite a uznávate vy, nebude mať dôvod ani chuť hľadať obdiv niekde inde.

Tip Glancu: Toto majte na pamäti, aj keď od muža niečo potrebujete, napríklad aby povysával. Namiesto príkazov, kritiky a kontrolovania mu dajte najavo, že vám jeho pomoc dobre padne.  Ponižovanie, kritizovanie a „vychovávanie“ ešte zo žiadneho muža neurobili dokonalejšieho tvora.

Dievčatá, konkurencia nespí!

Hoci sa aj vy snažíte, aby ste boli pre svojho partnera tou najlepšou a aby ho ani nenapadlo pozerať sa po inej náruči, v mužskom svete je rivalita, konkurencia a cesta k úspechu u žien oveľa tvrdšia. Úspech totiž potvrdzuje mužovu „cenu na trhu“. „Muži sú tiež viacej než ženy skúšaní aj v medzidruhovej konkurencii, keď musia ‚poraziť‘ aj príslušníkov vlastného pohlavia. Pravda však je, že aj menej úspešní či menej draví muži majú u žien šancu, pretože príroda má rada rozmanitosť, lebo len to zaručuje prežitie druhu,“ vysvetľuje Danica Caisová.

Kancelária ako bojisko

Práca je vlastne bojové pole, na ktorom muž každý deň bojuje o uznanie a úspech. Túžba niečo v práci dosiahnuť, dokázať, je veľká výzva jeho života. Úspech ho robí šťastným, spokojným a poháňa ho k ďalším métam. Muž potrebuje pracovné úspechy. Na ne totiž nadväzuje spravidla aj finančný úspech a uznanie v spoločnosti, teda verejné uznanie, že si vo svojom život dobre počína.

No potrebuje aj vás, aby ste ho k životným úspechom smerovali a podporovali ho v jeho cieľoch. Nenadarmo sa vraví, že za úspešným mužom treba hľadať šikovnú ženu.

Moc je sexi

Peniaze, moc a spoločenské postavenie sú zárukou úspechu u žien, pôsobia na ne ako afrodiziakum, bez ohľadu na hmotnosť a výšku, šarm a prirodzený sexepíl dotyčného muža. Prečo je to tak? Opäť je za tým odkaz úspešného pravekého lovca, ktorý má korisť a tým aj moc a vplyv a úspech aj u žien, ktoré sú ochotné žiť „pod jeho krídlami“. Odborníci dodávajú, že úspešný muž má vyššiu hladinu testosterónu, hormónu, ktorý okrem iného určuje aj mieru jeho sexuálnej aktivity a tým aj sexuálnej príťažlivosti u žien.

Ona vie, ako na to!

Svoje najväčšie úspechy dosiahol Ben Affleck (41) ako herec aj ako režisér až v posledných rokoch. Nesporne mu k tomu pomáha pokojné a šťastné zázemie, ktoré má v manželstve s herečkou Jennifer Garnerovou (41). Zosobášil sa s ňou v roku 2005. Zároveň si tak naplnil aj svoj sen o rodine, majú spolu tri deti.

Foto: Profimedia.sk

Autor: Báječná žena/Sylvia Derňárová
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?