Tip redakcii
 

Dostali ste kopačky? Poradíme vám, ako prežiť rozchod

Rozišli ste sa s milovaným partnerom? Ako to zvládate? Ak bol iniciátorom vášho rozchodu on, zrejme to bude pre vás ťažšie, ako keby ste ho opustili vy. Verte, že s odstupom času sa všetko javí ináč a hoci dnes plačete do vankúša, zajtra môžete stretnúť toho pravého. A aj keď sa vraví, že v láske je každá rada drahá, predsa len sa pokúsime pomôcť vám prekonať prvé porozchodové čierne dni.

29. januára 2014, 12:00
Dostali ste kopačky? Ako prežiť rozchod.

Dostali ste kopačky? Ako prežiť rozchod.

Autor: profimedia.sk

Vyplačte sa

Za slzy sa netreba hanbiť. Ste predsa z mäsa a kostí, tak prečo sa brániť citom? Je vám smutno? Cítite sa podvedená? Ranil vaše city, tak sa netvárte, že ste z ocele a plač je celkom prirodzenou reakciou na ubolené srdiečko.

Nevolajte mu

Iste, že vás stále nutká zavolať mu, ale toto fakt nie je najlepší nápad. Zabudnite jeho telefónne číslo a nehypnotizujte mobil. On asi nezavolá a vy to nerobte tiež! No a keby náhodou telefón zazvonil a na displeji svieti jeho meno, zrušte ho. Naozaj by nebolo lepšie vymazať ho zo zoznamu?

Vyrazte na nákupy

Je to typicky ženská reakcia, ale pomáha. Nič tak nezaberá na zranené srdiečko ako fantastický úlovok z módneho butiku! Oblečte si nové šaty, obujte hriešne drahé lodičky a obzrite sa v zrkadle. Už to len chce ten správny mejkap, ktorý prekryje opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami. Čo takto vyraziť do cukrárne?

Kúpte si zájazd

Dva-tri dni v inom prostredí vám pomôžu. Prídete na iné myšlienky, spoznáte nové miesta, nových ľudí. Možno sa nájde dobrá priateľka, ktorá pôjde s vami. A ak nie, choďte sama. Možno práve na zájazde stretnete niekoho, pre koho sa oplatilo dostať kopačky.

Odpustite mu

Pamätajte, že negatívne myšlienky ubližujú hlavne vám. Ak sa dostanete z najhoršieho, skúste svojmu bývalému odpustiť. Hoci to bude ťažké, napokon, veď vám hrozne ublížil, ale buďte veľkorysá a nahlas vyslovte slovíčko odpúšťam! A idete ďalej svojou cestou bez jeho tieňa.

Smejte sa

Nevraví sa, že smiech je najlepší lekár? Aj keď to bude sprvu len smiech cez slzy, ono sa to postupne spraví. Pustite si v telke zábavný program, choďte do kina na skvelú komédiu alebo vyhľadajte spoločnosť veselých ľudí. A keď ho náhodou stretnete, smejte sa už z diaľky od ucha po ucho. Plakať budete za rohom.

Napíšte si plusy a mínusy

Vezmite pero a postupne spíšte všetko, čo sa vám na partnerovi páčilo a zároveň aj všetky výhrady, k toré ste voči nemu mali. Aký bol váš vzťah? Čo bolo fajn a čo zlé? Mozog lepšie spracuje myšlienky, ak ich vidí napísané čierne na bielom, že váš bývalý bol vlastne gauner, ľahšie sa s rozchodom zmierite.

Zorganizujte babskú jazdu

Zavolajte kamarátky na záťah, môžete ísť do kina alebo na diskotéku. Prípadne urobte „babinec“ u vás. Pokojne ho môžete s kamoškami ohovárať, nenechajte na ňom nitku suchú, ak sa vám uľaví. Zistíte, že nie ste v tom sama, aj iné ženy muži opúšťajú. Tak im to, dievčatá, nedarujte!

Aj tieto museli nedávno zvládnuť rozchod

  • Eňa Podzámska
  • Lenka Salmanová
  • Patrícia Vitteková
  • Zuzana Ťapáková

Naša rada:

Aj keď sa vraví, že klin sa klinom vyráža, v tomto prípade netreba nič siliť. Klamali by ste samu seba, ten pravý príde vtedy, keď to budete najmenej očakávať. Ale to predsa vy viete...

Autor: Plus JEDEN DEŇ/mst

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Dostali ste kopačky? Poradíme vám, ako prežiť rozchod
Plus JEDEN DEŇ/mst