Tip redakcii
 

Dostali ste kopačky? Poradíme vám, ako prežiť rozchod

Rozišli ste sa s milovaným partnerom? Ako to zvládate? Ak bol iniciátorom vášho rozchodu on, zrejme to bude pre vás ťažšie, ako keby ste ho opustili vy. Verte, že s odstupom času sa všetko javí ináč a hoci dnes plačete do vankúša, zajtra môžete stretnúť toho pravého. A aj keď sa vraví, že v láske je každá rada drahá, predsa len sa pokúsime pomôcť vám prekonať prvé porozchodové čierne dni.

29. januára 2014, 12:00
Dostali ste kopačky? Ako prežiť rozchod.

Dostali ste kopačky? Ako prežiť rozchod.

Autor: profimedia.sk

Vyplačte sa

Za slzy sa netreba hanbiť. Ste predsa z mäsa a kostí, tak prečo sa brániť citom? Je vám smutno? Cítite sa podvedená? Ranil vaše city, tak sa netvárte, že ste z ocele a plač je celkom prirodzenou reakciou na ubolené srdiečko.

Nevolajte mu

Iste, že vás stále nutká zavolať mu, ale toto fakt nie je najlepší nápad. Zabudnite jeho telefónne číslo a nehypnotizujte mobil. On asi nezavolá a vy to nerobte tiež! No a keby náhodou telefón zazvonil a na displeji svieti jeho meno, zrušte ho. Naozaj by nebolo lepšie vymazať ho zo zoznamu?

Vyrazte na nákupy

Je to typicky ženská reakcia, ale pomáha. Nič tak nezaberá na zranené srdiečko ako fantastický úlovok z módneho butiku! Oblečte si nové šaty, obujte hriešne drahé lodičky a obzrite sa v zrkadle. Už to len chce ten správny mejkap, ktorý prekryje opuchnuté viečka a tmavé kruhy pod očami. Čo takto vyraziť do cukrárne?

Kúpte si zájazd

Dva-tri dni v inom prostredí vám pomôžu. Prídete na iné myšlienky, spoznáte nové miesta, nových ľudí. Možno sa nájde dobrá priateľka, ktorá pôjde s vami. A ak nie, choďte sama. Možno práve na zájazde stretnete niekoho, pre koho sa oplatilo dostať kopačky.

Odpustite mu

Pamätajte, že negatívne myšlienky ubližujú hlavne vám. Ak sa dostanete z najhoršieho, skúste svojmu bývalému odpustiť. Hoci to bude ťažké, napokon, veď vám hrozne ublížil, ale buďte veľkorysá a nahlas vyslovte slovíčko odpúšťam! A idete ďalej svojou cestou bez jeho tieňa.

Smejte sa

Nevraví sa, že smiech je najlepší lekár? Aj keď to bude sprvu len smiech cez slzy, ono sa to postupne spraví. Pustite si v telke zábavný program, choďte do kina na skvelú komédiu alebo vyhľadajte spoločnosť veselých ľudí. A keď ho náhodou stretnete, smejte sa už z diaľky od ucha po ucho. Plakať budete za rohom.

Napíšte si plusy a mínusy

Vezmite pero a postupne spíšte všetko, čo sa vám na partnerovi páčilo a zároveň aj všetky výhrady, k toré ste voči nemu mali. Aký bol váš vzťah? Čo bolo fajn a čo zlé? Mozog lepšie spracuje myšlienky, ak ich vidí napísané čierne na bielom, že váš bývalý bol vlastne gauner, ľahšie sa s rozchodom zmierite.

Zorganizujte babskú jazdu

Zavolajte kamarátky na záťah, môžete ísť do kina alebo na diskotéku. Prípadne urobte „babinec“ u vás. Pokojne ho môžete s kamoškami ohovárať, nenechajte na ňom nitku suchú, ak sa vám uľaví. Zistíte, že nie ste v tom sama, aj iné ženy muži opúšťajú. Tak im to, dievčatá, nedarujte!

Aj tieto museli nedávno zvládnuť rozchod

  • Eňa Podzámska
  • Lenka Salmanová
  • Patrícia Vitteková
  • Zuzana Ťapáková

Naša rada:

Aj keď sa vraví, že klin sa klinom vyráža, v tomto prípade netreba nič siliť. Klamali by ste samu seba, ten pravý príde vtedy, keď to budete najmenej očakávať. Ale to predsa vy viete...

Autor: Plus JEDEN DEŇ/mst
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?