Tip redakcii
 

Dvadsiatničky vs. tridsiatničky: Ktoré majú viac sexepílu?

Myslíte si, že mladé ženy to majú u mužov už vopred vyhraté? Nie vždy.

05. júna 2013, 08:00
Mladé ženy to nemajú u mužov automaticky vyhraté.

Mladé ženy to nemajú u mužov automaticky vyhraté.

Autor: Profimedia.sk

Radí psychoterapeutka Lenka Lipanová z Košíc, štylistka Andrea Zieglerová z Bratislavy

Jasné, že mladosť je veľkým lákadlom. Jemná pleť bez vrások a pevnejšie krivky zamávajú nejedným chlapom. Ale pozor! Ešte sú tu tridsiatničky so svojím sexepílom. A ten je nezriedka pre mužov ešte silnejším magnetom. Nezomiera prekročením tridsiatky. Naopak, prežije ju, a nielen to. Začína dozrievať.

Dôležitá je súmernosť

Keď sa spokojne prezeráte v zrkadle, uvidíte v ňom len zlomok z toho, čo v skutočnosti sexepíl predstavuje. Pretože ten nie je iba o vonkajšom obale, nech vyzerá akokoľvek dobre. Krása je v tomto prípade len malý dielik skladačky v mozaike. Uznajte, na čo sú vám krásne dlhé nohy, keď nimi ledva prepletáte a chodíte navyše zhrbená? Rovnako ako sviežim dvadsiatkam nepomôže pekná tvárička, keď sa v nej zračí zlomená utiahnutá duša.

Tak ako človek v šoubiznise, ktorý sa musí vedieť predať, žena je ozajstnou ženou vtedy, keď ovláda umenie prezentovať svoju ženskosť. „Nejde len o štíhlu líniu, dokonale tvarované trojky a útly pás á la Marilyn Monroe. Sexepíl je o ženskej energii, elegancii, grandióznosti, o umení vedieť sa pohybovať, o vnútornej sile odrážajúcej sa v tvári, “ vyratúva štylistka Andrea Zieglerová.

Hlavným predpokladom sexepílu je súlad, či už ide o vyváženosť telesných proporcií, a či zladenie duše a fyzična. „Dôležitá je súmernosť tvarov tela a tváre, všetko príliš vybočujúce z estetickej symetrie je z hľadiska sexepílu rušivé. Vzťahuje sa to aj na rovnováhu medzi fyzickou a psychickou stránkou, ktorá dokáže vytvoriť erotické kúzlo,“ dopĺňa psychoterapeutka Lenka Lipanová.

Keď ženy dozrievajú…

Sexepíl sa už akoby automaticky spája s vekom, najmä ak žena dovŕši tridsiatku. Je totiž vecou atraktívnosti, ktorú si osvojujete s pribúdajúcimi rokmi. „Tento vek je hranicou skutočného dospievania, črtajúcej sa vyspelosti a zrelosti. Obdobie, keď ste už získali skúsenosti a pochopili, čo to vlastne znamená byť ženou,“ približuje odborníčka v oblasti stylingu.

Sexepíl sa spája s dovŕšením tridsiateho roku života aj z iného dôvodu. Podstatné je, čo za touto atraktívnosťou chlapi vidia. Inak povedané, čo je atraktívne, je aj krásne, a čo je krásne, je zdravé. Ak teda prekypujete zdravím a životným elánom, pritiahnete skôr mužské pohľady ako zlomená osôbka vzbudzujúca súcit.

„Slovo sexepíl logicky treba spojiť so ženou v biologicky reprodukčnom veku. Z prvoplánovaného pohľadu ide o súmerné ženské tvary, ktoré si muž všíma ako prvé a sú informáciou o vašom zdraví aj o vašich zdravých reprodukčných schopnostiach,“ nadväzuje psychoterapeutka.

Ste vo výhode?

Stále prevláda zaužívaný „úzus“, že chlapi dajú väčšinou prednosť mladším ženám. V tomto ohľade nahráva dvadsiatkam mladosť, ktorá je ich jedinou výhodou oproti ženám s tromi krížikmi. Žiadnemu mužovi neunikne ich sviežosť a rozvíjajúca sa ženskosť. Ale ani mladosť nie je vždy rozhodujúca. Čo teda chlapov pri výbere partnerky motivuje? Podľa psychoterapeutky Lenky Lipanovej je ich voľba ovplyvnená tým, čo ňou chcú dosiahnuť. „Záleží na konkrétnom očakávaní muža od ženy. Ak je cieľom jednorazový flirt, kritériá sú iné, ako keď je cieľom vážny záujem o vzťah,“ vysvetľuje.

Určite zaváži aj samotný vek muža, pretože uprednostnia ženu s takým sexepílom, ktorý im imponuje. Ak túžia po intenzívnom zážitku, hľadajú temperamentnejší, ostrieľanejší typ, ktorým je spravidla žena okolo tridsiatky. V jej prospech hovorí aj mentálna vyspelosť. Je iné baviť sa s mladou kočkou a iné so ženou, ktorá má už čosi odžité. Vie, akú odpoveď im má dať, aby ich rozohnila a prebudila v nich vášeň. Ak však dostanú chuť len sa pohrávať, oslovia mladšie, keďže tie bývajú dostupnejšie, menej komplikované a aj ľahšou korisťou. Na vážny vzťah si však pokojne vyberú aj rovesníčky, ktoré majú pre nich to pravé kúzlo.

(Ne)vkus

So sexepílom je to podobné ako s charizmou. „Je to určitá prirodzenosť, s ktorou sa narodíte,“ myslí si Andrea Zieglerová. Ak ste však nemali toľko šťastia a sudičky vás pri rozdávaní erotického vyžarovania obišli, nezúfajte. Sexepíl si možno vypestovať. A keďže muži vnímajú očami, je to na vás, aby sa mali na čom popásť. Pohrajte sa s módou a buďte pritom rafinovaná. Zvýraznite vaše prednosti, nedostatky zamaskujte.

Máte zdravé husté vlasy? Noste ich aspoň niekedy rozpustené. Trpíte tým, že máte krátke nohy? Šup do obchodu po topánky na podpätku, zaručene vám ich opticky predĺžia. Nezabúdajte ani na doplnky. Vhodné okuliare, šatka, kabelka či hodinky podčiarknu vašu osobnosť. Skrátka, zdôrazňujte to, čo je na vás pekné, a mínusy šikovne zakryte.

Nezabúdajte na úsmev!

Rafinovanosť k sexepílu jednoducho patrí. Aj preto ženy s erotickým nábojom zo všetkých ťahov používajú najviac očarujúci úsmev, koketné podoprenie brady, zvodné zaklonenie hlavy do strany, prehrabnutie sa vo vlasoch. Muži takisto registrujú vašu vôňu, reč a jednoznačne smiech, ktorý veľa vypovie o vašom sebavedomí. Hlasný a zvonivý je znakom toho, že si veríte. Pridusené chichúňanie a sklopený pohľad svedčia skôr o opaku. Zaujať môžeme aj správnym narábaním tónom hlasu. Len to nepreženiete. Pri sexepíle totiž platí, že všetko, čo urobíte, musí vyznieť prirodzene. Afektované vystupovanie, prehnané vykrúcanie zadkom či hádzanie hrivou chlapov akurát odradí.

„Signály, ktoré majú prezrádzať náš sexepíl, musia byť primerané. Žena môže byť akokoľvek krásna, keď úmyselne púta pozornosť, jej sexepíl prudko klesá. Príťažlivá tak ostáva pre tých vytrvalejších a zrejme menej náročných mužov,“ hovorí Lenka Lipanová. Muži si najviac cenia prirodzenosť.

„V súčasnosti mladé ženy posúvajú erotické vyžarovanie do neprirodzených impulzov. Za každú cenu chcú ohúriť svojím vzhľadom. V mnohých prípadoch dotyčná nie je prirodzene krásna, ale „vytuningovaná“. Ideál krásy je v našej spoločnosti deformovaný umelými zásahmi. Na prvý pohľad to síce môže pôsobiť pekne, ale v zásade sa stráca prirodzená ženskosť, ktorá podľa môjho názoru ešte stále najviac zaberá na mužov,“ uzatvára psychoterapeutka.

Autor: Báječná žena/Mária Ukropcová
 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?