Dátum: Nedeľa 22.01.2017 Dnes oslavuje:

Zora Zajtra: Miloš

 

 

 
  • Poslať e-mailom
  • Vytlačiť článok
  • Facebook
  • Napíšte nám
  • Zdielať s ostatnými

Existujú tri druhy otcov: Princ William je teriér!

Zdroj: glanc.sk 16. septembra 2013, 13:00
Foto: Profimedia.sk Aký je podľa odborníkov princ William otec?

Podľa odborníkov môžeme všetkých otcov rozdeliť do troch základných skupín. Taký Princ William, ktorý je v úlohe otca ešte len krátko, sa expertom javí ako teriér. Čo to vlastne znamená a aké sú ďalšie skupiny?

Podľa psychológov môžeme rodičov rozdeliť do trochu skupín, ktoré reprezentujú zástupcovia zvieracej ríše. Otcovia teda môžu byť teriéry, levy alebo tučniaci.

Teriéry

Do tejto skupiny patrí aj spomínaný princ William, takže podľa toho ako vystupuje, si ľahšie predstavíte, akí sú to otcovia. Chcú sa na výchove dieťaťa aktívne podieľať a tráviť s nimi čas. Nemajú problém s dieťaťom sa zahrať a prichádzať s novými nápadmi na zábavu. Je pravdepodobné, že takýto chlap bude pri výchove aplikovať veci, ktoré sa naučil z domu a z výchovy, ktorú dostal on sám.

Levy

Táto skupina otcov pristupuje k výchove celkom inak ako taký William. Razia teóriu, že dieťa má mať dostatok slobody a nezávislosti. V praxi to znamená, že dieťa sa často hrá samo, no aspoň sa tým rozvíja jeho fantázia. Títo rodičia jednoducho myslia aj na seba, nie len na dieťa. Potrebujú aj svoj vlastný priestor a odpočinok po práci, nie len otročinu pri dieťati.

Tučniaci

Tretia skupina je pracovne veľmi vyťažená a starostlivosť o dieťa ponecháva na inej osobe, zvyčajne na matke, alebo starých rodičoch. Tučniaci chcú dopriať svojmu dieťaťu všetko, preto sa tak ženú za zarábaním peňazí. Času s ním veľa nestrávia, no po materiálnej stránke im nič nechýba. Títo otcovia tiež lipnú na dobrom vzdelaní a často dávajú deti do súkromných škôl. Skrátka, potrpia si, aby to nejako pre ľuďmi aj vyzeralo.

Ak sa vám nezdá, že by niektorí z chlapov vo vašom okolí spadal do jednej z týchto troch skupín, nie je to nič výnimočné. Samozrejme, existujú chlapi, ktorí si niečo zobrali od tučniakov a niečo od levov, prípadne iné kombinácie. 

Naj z glancu

Pluska video

Koniec nudy v saune!