Tip redakcii
 

Hľadáte chlapa cez sociálnu sieť? Pozor na podvodníkov!

Za počítačom ste uvoľnenejšia a viac sama sebou, ako keby vás muž oslovil v bare či na ulici. Dajte šancu virtuálnemu zoznamovaniu!

10. marca 2014, 10:00
Za počítačom ste uvoľnenejšia a viac sama sebou, ako keby vás muž oslovil v bare či na ulici. Dajte šancu virtuálnemu zoznamovaniu!

Za počítačom ste uvoľnenejšia a viac sama sebou, ako keby vás muž oslovil v bare či na ulici. Dajte šancu virtuálnemu zoznamovaniu!

Autor: Profimedia.sk

Vynechajme všetky indivíduá, ktoré na internete hľadajú len nezáväzný sex alebo sa pokúšajú od dôverčivých žien vymámiť peniaze či rôzne osobné údaje. Cez takéto ponuky sa musíte jednoducho preklikať, podobne ako cez profily rôznych čudákov. Je to prácne, ale napokon môžete nájsť to, čo hľadáte. Cez internet sa dá naozaj „normálne“ zoznámiť a nájsť si lásku.

Podľa prieskumu agentúry TNS si asi tretina Slovákov už niekedy vyskúšala zoznámenie a rande cez internet.

Prečo to funguje?

Internet vás spojí s ľuďmi, s ktorými by ste inak nemali šancu stretnúť sa v skutočnom živote, napríklad preto, že každý bývate v inom meste. Alebo pre predsudky. Ruku na srdce, ak by sa vám ten istý muž prihovoril na ulici, „zrušili“ by ste ho, lebo by ste na ňom hneď videli kopu chýb. Výhodou internetu je, že sa „k slovu“ môže dostať každý, aj menej atraktívny muž alebo hanblivý, ktorého by ste v bežnom živote prehliadli. A ak si dáte námahu a začítate sa do jeho profilu alebo si vymeníte pár viet, môže sa aj z nenápadného chlapíka vykľuť celkom zaujímavý človek s dobrým srdcom.

Generácia od 30 do 40 často využíva na zoznámenie internet, najčastejšie preto, že je natoľko pracovne vyťažená, že nemá možnosti zoznámiť sa s niekým. Aj vy často venujete práci svoj voľný čas, preto vám nezostáva priestor ani na koníčky, pri ktorých by ste stretli niekoho zaujímavého? V práci ani medzi známymi nie je nik, o koho by ste stáli?

Najprv povaha, potom vzhľad

Ak na zoznámenie využívate sociálnu sieť, o mužovi sa hneď dozviete aspoň zopár základných informácií. Dočítate sa, aké má koníčky, okruh známych, vek či stav. Niečo napovie aj fotka. Všeličo sa dá vyčítať aj „medzi riadkami“, zo spôsobu vyjadrovania, zo štýlu humoru, ktorý používa. To vás môže odradiť alebo povzbudiť a zároveň vám to dáva príležitosť začať komunikáciu na tému, ktorú máte spoločnú, napríklad záľubu v športe, rovnaké miesto bydliska či profesiu. Určite to nebude problém, pri takomto kontakte budete uvoľnenejšia a otvorenejšia, ako keby ste mali nadviazať rozhovor s mužom, ktorého vidíte prvýkrát v živote.

Pri zoznámení naživo máte občas dojem, že to bude láska na prvý pohľad, ale čím dlhšie sa rozprávate, tým vám je jasnejšie, ste každý z iného cesta. Pri zoznamovaní cez internet v podstate neriskujete, že sa vám zapáči chlap, s ktorým nemáte nič spoločné. Pozriete si síce aj fotky, ktoré muž zverejňuje, ale je ich len pár, preto musíte viac pátrať po jeho názoroch, vlastnostiach, zvykoch, hodnotách.

Až potom, keď sa dozviete viac a budete mať chuť vidieť ho naživo, budete riešiť, či sa vám páči jeho vzhľad. Takýto postup však znižuje šancu, že pri osobnom stretnutí budete totálne sklamaná. Na internete sú aj vaši známi a ich známi, bývalí spolužiaci či kolegovia. Niekde medzi nimi môže byť aj Pán Pravý.

Takto ho máte na dosah:

 • buďte úprimná v tom, čo o sebe píšete, ako sa charakterizujete, ostaňte sama sebou, práve tým ste zaujímavá a originálna
 • detailné informácie o sebe odhaľujte opatrne, domýšľajte dôsledky toho, čo píšete cez sociálnu sieť
 • snažte sa reálne odhadnúť toho druhého, prezrite si nielen jeho profil, no všímajte si, o čom vypovedajú jeho reakcie
 • dôležité sú osobné vyjadrenia, výpovede o sebe, ktoré považujete za banality, preto sa pýtajte, čo ten druhý rád je, aké knihy číta a podobne.
 • nebráňte sa stretnutiu, ak ste presvedčená, že by ste si mali čo povedať aj naživo
 • lásku nehľadajte cez zoznamky, skôr cez spoločný okruh známych na internete alebo cez záujmové skupinky, ktoré sa vďaka spoločnému koníčku tvoria na internete
 • ak hľadáte ozajstnú lásku a trvalý vzťah, neprezentujte sa príliš eroticky, perspektívnych záujemcov to môže odradiť a budú sa vám ozývať len sexuchtiví záujemcovia
 • Ak nie ste práve diskotékový typ, nevysedávate v baroch a medzi známymi ani medzi kolegami nevidíte nikoho zaujímavého, najviac šancí na zoznámenie máte práve cez internet.

Foto: Profimedia.sk

Pozor na podvodníkov!

Radí Beáta Dopjerová, odborníčka na sociálnu psychológiu, Bratislava

 • Ak niektorá zo základných informácií mužovi v profile chýba, dotyčný má asi čo skrývať a to tiež o niečom svedčí.
 • Vždy tiež rátajte s možnosťou, že ten druhý o sebe nemusí písať celkom čistú pravdu. Ľudia skresľujú svoj profil, chcú byť lepší, ako v skutočnosti sú.
 • Ak trávite na internete priveľa času, môžete stratiť reálny pohľad na ľudí a vzťahy, niet nad osobnú komunikáciu „naživo“.
 • Ak hľadáte vzťah iba cez internet, môžete sa stať príliš náročnou a vyberavou, bežný muž sa vám môže zdať podpriemerný.
 • Internet je, žiaľ, aj miestom na vydieranie, sexuálne obťažovanie či pre podvodníkov.
 • Dajte si pozor na prílišné zverejňovanie informácií o svojom súkromí.
 • Toho, koho poznáte len cez internet, ste nezažili v bežných situáciách, to, ako sa správa naozaj, môže byť odlišné od toho, ako sa prezentuje na sociálnej sieti.
 • Odfiltrovať podvodníka je pomerne jednoduché, o sebe píše málo, zato vám už na tretí deň napíše, že ste láska jeho života.
 • Ak sa vám začne zdôverovať, v akej zlej situácii sa nachádza, ako sa mu nedarí, hoci sa snaží, verte, že vás zakrátko požiada o požičanie peňazí.
 • Je chyba, ak sa dokážete ľahko zaľúbiť.
 • Mnoho ľudí má zoznamovanie a písanie s inými iba ako zábavku, ako formu úniku pred realitou a svojimi problémami.

Autor: Báječná žena/Sylvia Derňárová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Hľadáte chlapa cez sociálnu sieť? Pozor na podvodníkov!
Báječná žena/Sylvia Derňárová