Tip redakcii
 

Idete žiť s partnerom? Takto sa idylka nezmení na nočnú moru

Spoločné hniezdočko je snom mnohých zaľúbených párov. Len aby sa časom nezmenil na nočnú moru...

26. januára 2014, 07:00
Spoločné hniezdočko je snom mnohých zaľúbených párov. Len aby sa časom nezmenil na nočnú moru...

Spoločné hniezdočko je snom mnohých zaľúbených párov. Len aby sa časom nezmenil na nočnú moru...

Autor: Profimedia.sk

WC a veci s ním súvisiace

Nie je to len o zdvihnutej doske na záchodovej mise. To je to najmenej. „Mali sme spoločnú kúpeľňu s toaletou. A môjmu partnerovi sa zdalo normálne, že si ide ‚uľaviť‘ aj vtedy, keď som si ráno umývala zuby,“ spomína 28-ročná Erika. Našťastie, čoskoro pochopil, že ona na jeho vylučovacie potreby nie je zvedavá...

Čo s tým?

Chlap je zvyknutý, že pri pisoároch v práci či v nočnom podniku nebýva vždy sám a do podobnej kategórie možno radí aj toaletu vo vašej spoločnej domácnosti. Prekáža vám to? Ak nechce čakať, kým opustíte kúpeľňu, hľadajte byt, v ktorom nie je záchodová misa jej súčasťou.

Čo vlastne chce?

„Keď som sa ho spýtala, čo chce na večeru alebo aký si urobíme program cez víkend, väčšinou povedal, že nevie alebo je mu to jedno,“ vracia sa k správaniu svojho bývalého tridsiatnička Vlaďa. Kým spolu nezačali bývať, sršal nápadmi alebo sa radili spoločne. No zrazu ostalo všetko na nej. To ju po roku a pol začalo otravovať natoľko, že vzťah skončila. Vysvetľuje: „Mala som pocit, že ho do všetkého musím tlačiť.“

Čo s tým?

Nikdy nevie, na čo má chuť, no polovicu jedál, čo pripravíte, zje len so sebazaprením? Tak mu dajte pero a papier, nech vám napíše zoznam toho, čo mu chutí – alebo nech vás trikrát do týždňa pozýva na obed či večeru! A to, že vás spoločný voľný čas môžete využiť vo svoj prospech, je len plus, nie?

Vie, kde vás nájde

Chlapi sú lovci, nezabúdajte na to! Keď už si vás ten váš „uloví“ a začnete mu vyvárať, prať a plniť želania, začnete ho nudiť. Navyše očakáva, že každý prehrešok mu automaticky prepáčite a všetko sa skôr či neskôr vráti do starých koľají. „Podľa mňa som bola dokonalá partnerka. Veci v skrini mal uložené podľa farby a ročného obdobia. Zatiaľ čo on si bol sadnúť s kamarátmi, vyvárala som jedlá podľa najlepších šéfkuchárov,“ uvedomuje si dnes 31-ročná Kristína svoj omyl.

Čo s tým?

Nemusíte sa tváriť ako chladná harpya. No aj keď sa spoločne „zahniezdite“, neznamená to, že váš osobný život sa skončil a všetko sa musí točiť len okolo vášho partnera. Buďte občas tajomná, niekedy mu nezdvihnite mobil a pokojne si na celý víkend vyrazte s kamarátkou na babskú jazdu. Nech si uvedomí, že nie ste súčasťou vybavenia domácnosti.

Ono sa to urobí...

Možno bol doteraz zvyknutý, že väčšinu povinností za neho urobila mama či súrodenci. Svoju izbu nazýval hrdo „organizovaným chaosom“, čo mu dávalo pocit nezávislosti. Niečo podobné by sa mohlo časom stať aj z vašej domácnosti. „Keď sme začali spolu žiť, tri mesiace mu trvalo, kým si vyložil svoje veci do skríň. Stále mal v nich neporiadok. Ak z nich niečo vybral, na miesto to už vrátiť nedokázal,“ smeje sa dnes 42-ročná Mirka. Rok sa učili spolu žiť, už 13-rokov však fungujú v spokojnom manželstve.

Čo s tým?

Chlap vie veľa vecí urobiť bez vášho zásahu – vrátane toho, aby si po sebe upratal. No čaká, že vy to nakoniec urobíte za neho. Nedajte sa, buďte prefíkaná. Pochváľte ho, že viete, že to spraví aj sám a určite lepšie ako vy – je predsa šikovný. Navyše mu pripomeňte, že potom bude aspoň vedieť, kde čo odložil.

A čo prekáža chlapom?

  • Že ho pravidelne vyprevádzate do práce s upozornením, aby si nezabudol šál či potvrdiť obed na ďalší deň. Je predsa dospelý a má vlastný rozum.
  • Ak po ňom všetko upratujete hneď, ako si niečo vybral zo skrine či z kuchynskej linky. Nebuďte ako čistiace poriadkové tornádo!
  • Byt plný aromatických sviečok a osviežovačov vzduchu v zásuvkách. Niekedy stačí poriadne vyvetrať.
  • Nútite ho, aby zmenil štýl obliekania, stravovania, vyjadrovania, kamarátov...? Pozor, aby nakoniec nevymenil vás!
  • Do mesta s kamarátkami sa chystáte vyše hodiny, doma však chodíte v starých teplákoch, neforemnom tričku a strapatá. Upravte sa občas aj len kvôli nemu, ako keď ste chodievali na spoločné rande.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Idete žiť s partnerom? Takto sa idylka nezmení na nočnú moru
Báječná žena/Alena Jurisová