Tip redakcii
 

Manuál života s huličom: Vzťah s ním je ako adrenalínový šport

Vzťah s ním sa niekedy podobá na adrenalínový šport. Lenže zatiaľ čo vám sa adrenalín dvíha, on zostáva stále v najväčšej pohodeeee.

19. augusta 2013, 09:00
Ako prežiť vzťah s huličom

Ako prežiť vzťah s huličom

Autor: profimedia.sk

Konečne ste HO stretli. Božský výzor, úsmev, ktorým dostane každú, sršiaci humorom a ako bonus zaujímavá práca. Dosť na to, aby ste sa zamilovali. Lenže po pár dňoch je jasné, že tu niečo nehrá. Vyžíva sa v rastlinkách. A nemyslíme tým bylinky na balkóne ani rajčiny v záhradke. Marihuanu skrátka berie tak ako vy rannú kávu a nedá na ňu dopustiť. Ak nie ste aj vy dušou hipisáčka, máte veľký problém.

Pravidlo č.1: Nezačať si s ním ani s ňou

„Presne takto som stretla Michala. Robil v reklamnej agentúre a fascinovalo ma na ňom, že bol stále dobre naladený. Keď sme boli vonku v partii a dal si pár ‚práskov‘, brala som to v pohode. Lenže on fajčil aj mimo partie, dokonca v práci, keď potreboval inšpiráciu. Keď som sa ozvala, hneď bol oheň na streche,“ zdôveruje sa študentka Petra. Dnes pripúšťa, že mala byť obozretnejšia, keď vstupovala do vzťahu. Na to, že kvôli vám s tým notorický hulič sekne, sa radšej nespoliehajte. Väčšia šanca je, že to bude robiť potajomky.

A klamanie vzťah zabíja. Dobre si rozmyslite, či budete vedieť jeho zelenú lásku tolerovať. Psychologička Alexandra Hrouzková, ktorá žila vyše dva roky s najznámejším českým huličom a propagátorom marihuany, novinárom Jiřím Doležalom, upozorňuje: „Dospelého človeka príliš nezmeníte, ani jeho návyky, ak to nechce on sám. Ženy si myslia, že ak sa do nich zamiluje, zmení sa kvôli nim – prestane fajčiť, nájde si lepšiu prácu, začne športovať a podobne. Žiaľ, to sa často nestáva. Oveľa pravdepodobnejšie je, že opadne prvá zamilovanosť a vzťah, v ktorom chcel jeden meniť druhého, sa rozpadáva.“

Tak sa to skončilo aj u novinárky Petry a fotografa Miša. On jej vyčítal, že je panovačná a rozkazuje mu, ona bola v jednom kuse naštvaná, že ju neustále klame. „Stačilo, aby som mu išla oprať veci. Vo vačkoch som vždy našla prázdne vrecúška alebo rozdrobený tabak z cigarety, ktorý si miešal s trávou. Ani jeden z nás sa nechcel prispôsobiť. To bol koniec.“

Pravidlo č. 2: Nič mu nedarovať

Nie každý hulič dopadne ako Jiří Macháček, alias Jakub, vo filme Samotáři. Ten v mariškovom opojení zabudol, že už má jednu frajerku a začal si s ďalšou. Nemusíme ísť do extrému. Môže sa stať, že váš hulič zabudne na vaše narodeniny, výročie, na nákup alebo v horšom prípade na splátku hypotéky. To, že užívanie marihuany zhoršuje krátkodobú pamäť, je fakt. Na druhej strane, je to veľmi individuálne a netreba hádzať všetkých do jedného vreca. Niektorí majú zabúdanie v povahe, no nie? „Existujú huliči, ktorí sú veľmi zodpovední a až úzkostlivo dbajú na dodržiavanie pravidiel a platenie účtov. Naopak, niektorí nie sú schopní ani chodiť do práce. Je veľmi dôležité, akú majú osobnosť,“ myslí si Alexandra Hrouzková.

Ak máte doma trávičkára, je v jeho záujme, aby nezabúdal. Všetko zlé môže byť použité proti jeho koníčku. Učiteľka Katarína to vyriešila po svojom. „Dušan zabudol na moje meniny a Valentína odbavil bonboniérou z večierky až po tom, čo som dostala záchvat plaču. Neviem, či za to môže tá jeho tráva, ale poistila som sa. Na narodeniny som mu nedala nič. Len diár a v ňom vyznačené dôležité dátumy, výročia a povinnosti. Štve ma len jedno, že Dušan sa do diára väčšinou zabudne pozrieť.“

Pravidlo č. 3: Nedať sa ohroziť

V prípade čerstvých absolventov Júlie a Maťa nastal problém, až keď spolu začali bývať. „Zdedila som byt po starej mame, tak sme sa doň nasťahovali. Maťovo fajčenie mi predtým vôbec neprekážalo, niekedy som si dokonca dala spolu s ním. Lenže keď začal do môjho bytu znášať všetky tie lampy a v pivničke si zriadil provizórnu záhradku, nebolo mi všetko jedno. Bála som sa, veď nás mohli zavrieť. Jedného dňa som prišla domov uťahaná z práce a v obývačke bolo päť neznámych chlapov, ktorí si pri debate šúľali jointy. Vybuchla som a všetkých vyhodila. Dnes máme dohodu. Môže si robiť, čo len chce, ale ja s tým nechcem mať nič spoločné,“ dodáva rezolútne.

Pravidlo č. 4: Neprekročiť svoje hranice

Júlii sa nepáčili ani vysoké sumy za elektrinu, ktoré spôsobila Maťova zábavka. Na druhej strane, vždy lepšie, ako by si mal dávky kupovať. Dennodenné fajčenie trávy ide do peňazí. „Makala som ako blázon a on mi na domácnosť prispieval minimom. Na fajčivo však vždy nejaké drobné naškriabal. V noci vyplienil už aj tak poloprázdnu chladničku a mne neostalo nič na raňajky. Viem, že to nerobil naschvál, ale už ma to nezaujíma. Skončili sme,“ sťažuje sa na toho svojho kozmetička Lucia. Alexandra Hrouzková upozorňuje aj na ďalší problém v spolunažívaní, s ktorým sama bojovala.

„Partnerka by mala počítať so všadeprítomným dymom. Užívatelia marihuany sú väčšinou zároveň aj fajčiari cigariet a radi si ich dajú v pohodlí domova. Treba sa tiež pripraviť na to, že váš partner nebude chcieť chodiť do reštaurácií, ale bude preferovať podniky, v ktorých sa fajčí. U silných užívateľov môže byť problémom aj obyčajná návšteva kina alebo divadla.“ Môže sa vám ľahko stať, že počas romantického filmu si párkrát odbehne alebo si na romantickej večeri namiesto sviečok zapáli jointa. Veď prečo nie? Dáva tým najavo, že sa cíti dobre.

Pravidlo č. 5: Nenechať sa odradiť

Dostali ste sa v čítaní až sem a napriek tomu pri myšlienke na svojho huliča počujete svadobné zvony? Gratulujeme! Možno práve vy ste tá šťastná výnimka potvrdzujúca pravidlo. Jeden taký prípad poznám veľmi dobre. Neprekáža jej, ak si sem-tam zafajčí a on zase prišiel na to, že neskreslená realita je niekedy krajšia ako marihuanová eufória. „Nechápem, čo riešiš. Veď je to skoro také isté, s trávou alebo bez nej. Akurát sex je lepší,“ tvrdila mi kamarátka Lenka. Aj podľa Alexandry Hrouzkovej sa práve sexuálny život pravidelných huličov dosť výrazne líši od bežných smrteľníkov.

Výskum, ktorý v minulosti robila, dokázal, že pravidelní intenzívni huliči sú sexuálne aktívnejší, sex trvá dlhšie, majú ho častejšie a prežívajú intenzívnejší orgazmus. A partnerky? „Tie, ktoré takisto užívajú marihuanu, považujú sex za lepší, podľa ostatných abstinentiek je však horší.“ Tak čo, zapálite si fajku mieru?

Autor: EMMA/ Katarína Rosinová
 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?