Tip redakcii
 

Matky, sestry, kolegyne či ex: Ako vychádzať so ženami vášho muža?

Máte chuť tasiť zbraň, len čo sa v jeho blízkosti objaví nejaká iná bytosť v sukni? Múdre ženy na to idú inak.

17. októbra 2013, 10:00
Máte chuť tasiť zbraň, len čo sa v jeho blízkosti objaví nejaká iná bytosť v sukni?

Máte chuť tasiť zbraň, len čo sa v jeho blízkosti objaví nejaká iná bytosť v sukni?

Autor: Profimedia.sk

Nie sme tu samy

Nie, nejdeme sa baviť o mimozemšťanoch a paranojách so zelenými mužíčkami, aj keď trochu paranoje v tom bude. Koľkokrát (za deň) myslíte na iné ženy? Že by ste tej a tej vlasy vyšklbali, opätky vylámali a možno aj väčšie škody na fasáde spáchali? Aj keď sa hovorí, že baby majú držať spolu, pokiaľ ide o ženské, ktoré sa motajú okolo našich chlapov, neplatia občas žiadne zásady. A my nemáme zľutovanie. Či ide o vyškerenú blonďavú predavačku, ktorá na neho žmurká umelými mihalnicami a ide sa pretrhnúť, aby mu trikrát odmerala obvod pása – hoci si kupuje ponožky, alebo o snaživú kolegyňu, ktorá ho stále ťahá na drink a tvári sa, že potrebuje vyriešiť firemný problém. Všetky, čo k tomu nášmu naťahujú pazúry, treba bez milosti odstaviť!

Naozaj? A odkiaľ viete, ktorá je nebezpečná? Niekedy je prsnatá sexica, ktorá mu robí sekretárku, oveľa menšia hrozba než vaša kamarátka typu sivej myšky. Tie najnebezpečnejšie sú totiž často veľmi nenápadné a idú na to rafinovane. Vlastne je to celé veľmi podobné jedlu. Ak sa v možno nie práve najkvalitnejšej reštaurácii poriadne napcháte, dáte si polievku, hlavné jedlo a dezert, odchádzate s plným bruchom a spokojná, hoci majú vo vedľajšom podniku neskutočné steaky, ktoré milujete, už si ich nedáte.

Tak je to aj s chlapmi. Ak majú doma to, čo potrebujú, nebudú zháňať iné menu, aj keby bolo šťavnatejšie, dlhonohejšie, nízkokaloricko-vyšportovanejšie. Pozrieť sa môže – aj keby nemusel, všakže, no nič viac. Ak ho nejaká cica rozpáli, lebo sa pred ním pretŕča v sukni veľkosti opasku, no pomiluje sa potom s vami a nie s ňou, je to tiež v poriadku! Nie je to však vždy len o sexe a ohroziť vás môžu aj tie, s ktorými by na posteľ ani nepomyslel. Nové votrelkyne sa dajú väčšinou rýchlo zničiť, no čo so ženskými, ktoré sú v jeho živote pevne zakotvené a vykopaním vojnovej sekery by ste sa možno zakopali vy? Treba ísť na to rafinovane. A naučiť sa s nimi spolupracovať.

Bývalky

Bývalka vie byť otravnejšia než hmyz. Často z jeho života neodišla úplne a vo viac či menej pravidelných intervaloch sa stále pripomína, volá, esemeskuje, facebookuje a celkovo nedá pokoj. Ak má on tiež záujem byť s ňou v kontakte, nič s tým neurobíte a zákazmi všetko len zhoršíte.

Bývalku môžete začať ignorovať, dať najavo, že ona vás ohroziť nemôže, lebo tomu svojmu veríte. A ak nebudete syčať ako Medúza a metať očami blesky, keď s ňou ide na kávu, chlap ocení, že ste sebavedomá a vyrovnaná ženská, ktorej nemusí utekať za svojou ex.

S bývalkou sa môžete aj skamarátiť, stačí si spomenúť na film Frida, kde sa Frida Kahlo doslova spriahla s expriateľkou toho svojho... Ale úprimne, vážne sa vám chce pozerať a jesť špagety z jedného taniera s babou, s ktorou spával, miloval ju a ktorá presne vie, ako vaša polovička vyzerá v momente orgazmu?

Neznáme

Ak ho nemáte zavretého doma v klietke, ženy stretáva denne. Ak nie v práci, určite na ulici, v obchode, na obede v reštaurácii, na prechádzke so psom. Väčšinou sú neškodné, no nájdu sa aj také, čo sú schopné baliť cudzieho chlapa v potravinách pri pulte s rybami. Nemôžete mať oči všade a takisto nemôžete monitorovať každý jeho pohyb počas dňa.

Ak by vás chcel podviesť, spraví to a vy to pravdepodobne nezistíte. A tak zaoberať sa predstavami, či náhodou nestretol na ulici „tú pravú“ a nezistil, že vy ste nepravá, je maximálne zbytočné mrhanie času.

Matky a sestry

Keď vám na nejakom mužovi skutočne záleží, skôr než posteľovou akrobaciou či dokonalými krivkami si ho získate, keď sa zapáčite jeho mame. To je bez debaty. Ak ste ešte neabsolvovali zoznamovačku s potenciálnou svokrou, pripravte sa na to svedomitejšie než na štátnice. Každá matka je iná, no aj tak si všetky budú chrániť svojho chlapčeka a ak vás zaradia do kategórie „túto v rodine nechcem, ani keby traktory padali“, môže sa stať, že o svadobných šatách budete snívať márne.

O matke si treba dopredu zistiť čo najviac, áno, aj to, či volila Fica, miluje telenovely, alebo chytá hysterický záchvat, ak niekto nedoje jej večeru do poslednej omrvinky. Dobre zásobená informáciami budete vedieť, ako na ňu, a ak jej dáte najavo záujem o ňu, o jej zbierku porcelánových psov či o nepriateľsky vyzerajúcu obéznu mačku, pripíšete si vzácne bodíky. Nemusíte sa báť, že to preženiete a prekukne vás. Ak jej hneď na prvom stretnutí nezarecitujete ódu na trvalú, ktorú ste po nociach skladali pri pohľade na jej fotku, malo by vám prejsť aj trošku zaliečania.

Spraviť si z jeho matky spojenca býva na nezaplatenie. Ak už máte za sebou prvé rande s tou, čo ho vypiplala, a nedopadlo práve ideálne, ešte sa dajú škody napraviť. Základ je nenadávať na ňu pred ním, nehádať sa s ňou, neprovokovať ju.

Špeciálnou kategóriou sú sestry. Najmä tie staršie majú tendenciu svojho mladšieho bračeka stále ochraňovať. Teraz už nie pred grázlami, ktorí mu brali desiate, ale pred harpyami, ktoré by mu mohli zlomiť srdce. Čiže aj pred vami. Spraviť si z jeho sestry kamošku je veľká výhoda.

Ale pozor, nesmiete sa zabudnúť a zdôverovať sa jej so všetkým. Rozhodne pred ňou neospevujte nového kolegu, čo vás balí, aj keď si myslíte, že to ostane len „medzi nami babami“ – neostane. Jeho sestra bude stáť vždy na jeho strane, a takisto nepotrebuje počúvať podrobnosti z vášho intímneho života. Ak má ten váš dobrý vzťah so sestrou, je to pozitívne aj pre vás. Mal by sa vedieť v živote prispôsobiť, chápať ženské nálady a naučil sa akceptovať, že baby trávia v kúpeľni „trošku“ viac času.

Kamošky

Nikto nevstupuje do vzťahu ako nepopísaná tabuľa. Chlapi si so sebou prinášajú okrem skúseností aj hlúpe zvyky, mačku, ktorú zdedili po ex – a kamošky. Je jedno, či sa spolu hrali na pieskovisku, alebo sa spoznali počas stredoškolských žúrov. Ak je to kamoška, ktorej dátum spotreby nevyprchal, len čo zistil, že mu nedá, pravdepodobne ju má ozaj rád. Aj ona jeho. A nebude sa ho chcieť len tak vzdať. Ak začne mať pocit, že jej dobrý kamoš ju zrazu začal zanedbávať, lebo si niekoho našiel, môže sa z milej Janky stať beštia Jane.

Tieto kategórie žien sú zradné. Poznajú ho, vedia, čo má rád a čo z duše nenávidí, zažili spolu kopu zábavy a určite si aspoň raz pri fľaši vína vylievali srdcia. A možno sa potom trošku utešovali aj v posteli, aj keď to vám nikdy neprizná. S dobrou kamoškou sa chlap cíti bezpečne a uvoľnene, nemusí sa na nič hrať. Najhoršie, čo môžete urobiť, je na takúto jeho spriaznenú dušu nadávať a zakazovať mu, aby sa stretávali. Veľmi rýchlo by ste u neho mohli skončiť v prepadlisku dejín, lebo naštvaná kamoška má veľmi bujnú fantáziu a je schopná si o vás povymýšľať také veci, že by ste chodili kanálmi, ak by to bola pravda. Bohužiaľ, chlap jej verí, a tak by jej zhltol takmer čokoľvek.

Foto: Profimedia.sk

S kategóriou kamoška treba byť zadobre, ale nechcite si z nej spraviť svoju priateľku na život a na smrť. Vždy bude viac jeho ako vaša. Nemyslite najmä na to, čo už spolu zažili. Ak sa vám podarí skamošiť, možno od nej vymámite tajné triky, čo na neho zaberá, ako napríklad – že si vezme za ženu tú, čo s ním bude hrávať playstation a bez zbytočných rečí sa s ním vyberie na pivný festival. Ibaže, aj ony vedia byť veľké potvory, a ak jej leziete na nervy, možno vám poradí niečo, čo ten váš z duše nenávidí. Pozor na to. Aj na to, či náhodou nie je do neho. Tvári sa neškodne, no váš radar neomylne zaregistruje, že na neho pozerá ako na svätý obrázok. Keď sa vám ju podarilo odhaliť, v žiadnom prípade mu to neoznamujte. Ak ho aj s úsmevom podpichnete – však ona je z teba celá hotová, môže sa stať, že chalanovi v hlave blikne žiarovka a rozhodne sa otestovať, či vážne. A v posteli s ňou zistí, že ste mali pravdu, a vy si môžete trieskať hlavu, že ste nedržali jazyk za zubami.

Kolegyne

Ak máte chlapa, ktorý sa celý deň len nevŕta v nose a nerobí ani na stavbe, kde má len mužských kolegov, musíte rátať s tým, že s niektorými babami trávi veľa času. Možno ešte viac než s vami. Tráviť v práci minimálne osem hodín poskytuje skvelé podmienky na zblíženie. Nemusí si to s nimi hneď rozdávať na pracovnom stole, spoločné frflanie na šéfa a nájdenie spriaznenej duše zblíži často ešte väčšmi. Ak netušíte, či Betka, vedľa ktorej denne vysedáva, vyzerá ako sexbomba alebo skôr ako škaredá Betty, nie je od veci trošku spoznať nepriateľa. Aj keď sa z neho môže vykľuť úplne normálna, sympatická a najmä šťastne vydatá kolegyňa.

Ak sa to len trochu dá, zoznámte sa, dajte najavo, že existujete, no vyhnite sa teatrálnemu hádzaniu okolo jeho krku s výkrikmi: My sme takí šťastnučkí! Ani sa nehrajte na tajného agenta, nelustrujte si jeho spolupracovníčky a rozhodne nerobte hysterické scény, ak príde z roboty o pol hodiny neskôr. Ak budete pravidelne vykrikovať: Určite ste si to rozdávali, ty zvrhlík jeden, docielite len to, že sa mu veľmi nebude chcieť chodiť domov a skutočne začne tráviť viac času v práci. Alebo na drinku s kolegyňami, aby sa im posťažoval, aká ste semetrika. Tie ho vypočujú, poľutujú... a viete, ako sa to potom občas končí.

Ak chcete byť aspoň trochu v obraze a dať mu najavo, že aj vy rozumiete jeho práci, skúste sa ho pravidelne pýtať na novinky v robote. Áno, presne, ako keby bol školák. Veď muži sú ozaj veľké deti. Potom stačí počúvať, prikyvovať, trošku poľutovať, a keď treba, aj pochváliť. A tak máte väčšiu istotu, že si nebude hľadať inú bútľavú vŕbu.

Z nepriateliek spojenci

Aj keď sa na hlavu postavíte, iné ženy v jeho živote vždy boli, sú a budú. Ustavičnými obavami sa ničíte sama. Ak ho obmedzujete, sledujete, robíte stíhačku, nepoviete mu, čo vás trápi, a potom robíte scény, môže sa stať, že ho natoľko unavíte, až vás skutočne odsunie na vedľajšiu koľaj. Frustrovaní chlapi robia niekedy frustrujúce veci a nespokojnosť vo vzťahu so šialenou uháňačkou môže vyústiť do nevery. A možno vôbec nepôjde o tú, na ktorú najväčšmi žiarlite, naopak, šancu dostane presne tá nenápadná, no chápavá sivá myš.

Nepátrajte, kde všade hrozí riziko, namiesto kydania na iné ženy si z nich urobte spojencov. Nech si len pekne tvoria podporný spodok pyramídy, na vrchole ktorej ste pre neho vy a žiadna iná. Muž by mal mať pocit, že nemá dôvod obzerať sa po inom „menu“, lebo to, čo má doma, ho dokáže nasýtiť. A odchodom do inej, neosvedčenej reštaurácie by si mohol iba ak pokaziť žalúdok.

Autor: EMMA/Naďa Uličná
 


 

Vaše diétne tipy

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Rudo urobil pred svadbou to, čo robia budúce nevesty. Životnú zmenu si nevie vynachváliť!

Keď sa dnes už manželov Kučákovcov spýtate, kedy sa dali dokopy, Rudo okamžite...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?