Tip redakcii
 

Milujte zdravo a naučte sa na chlapovi nevisieť

Nie každé správanie vo vzťahu je v poriadku a zabezpečí vám šťastné partnerstvo. Milujte zdravo!

17. marca 2014, 10:00
Nie každé správanie vo vzťahu je v poriadku a zabezpečí vám šťastné partnerstvo. Milujte zdravo!

Nie každé správanie vo vzťahu je v poriadku a zabezpečí vám šťastné partnerstvo. Milujte zdravo!

Autor: Archív

Odkedy ste ho stretli, visíte na ňom nielen pohľadom, ale aj doslova – nie je minúta času, ktorú by ste trávili bez neho. Prípadne, ktorú by ste si vedeli predstaviť, že by ste boli bez svojho miláčika. Na sociálnej sieti každú chvíľu aktualizujete statusy o tom, aká ste šťastná, ako sa milujete, a na nástenku mu vešiate romantické pesničky.

Áno, ste zamilovaná, ale takýmto spôsobom svoj vzťah postupne zadusíte. Váš chlap potrebuje dýchať. Vy by ste mali tiež. Takže sa do kina alebo na wellness víkend občas vyberte s kamarátkou – a ovládnite svoju túžbu volať mu každých desať minút!

Stále mu odpúšťate

Je jedno, či má porozhadzované ponožky, stále sedí pred televízorom a jediná pomoc v domácnosti je, že keď vysávate, zdvihne nohy. Alebo na vás kričí, nedokáže sa s vami rozprávať – akurát tak buchne dvermi, prípadne pije a je agresívny. Aj napriek všetkému mu vždy a všetko odpustíte, vždy a všetko mu prepáčite a za problémy hľadáte vinu v sebe. Ste s ním, aj keď si uvedomujete, že nie ste šťastná, ale tvrdíte, že bez neho by vám bolo ešte horšie. Toto vôbec nie je zdravá láska.

Je iba, iba váš...

Ste presvedčená, že ste pre neho jediná a tá práva a každú ženu, ktorá sa objaví v jeho blízkom okolí alebo hoci aj na druhej strane cesty, považujete za možnú hrozbu. Pri každej príležitosti dávate najavo, že je len váš, držíte ho za ruku, objímate a hladkáte, či sedí s partiou kamarátov, alebo v práci. Nie vždy mu to musí byť príjemné, tieto majetnícke prejavy si nechajte na doma a dávkujte ich s mierou. A už vôbec mu neprehľadávajte maily, mobil ani vrecká. Nehľadajte nič, ak na to nemáte naozaj dôvod.

Dokonalý servis

Pofúkate mu každú boliestku, ak má nádchu, tak mu ani nedovolíte vstať z postele a každú chvíľu mu nosíte čaj a meriate teplotu. Varíte majstrovsky, nejeden šéfkuchár by sa od vás mohol učiť a váš chlap má v práci pravidelne domáce obedy. Vaša domácnosť je ako zo škatuľky, všetko má svoje miesto. A vy ste kde? Meníte sa na matku, nie na partnerku. Snažte sa zostať takou, akú vás spoznal. Sebavedomou a sebestačnou osobou, veď to bola jedna z vecí, ktorá sa mu na vás páčila, nie? Môžete si byť istá, že aj on sa vie postarať o seba a nie je stále odkázaný na vašu bezvýhradnú starostlivosť. To nie je veľmi sexi ani príťažlivé. Chlapa takýto dokonalý servis skôr či neskôr prestane baviť.

Aj keď vám dal kopačky...

Kedy ste sa to rozišli? Pred pol rokom, pred rokom? A vy stále „náhodne“ vyhľadávate jeho spoločnosť, pozeráte si spoločné fotky, píšete mu esemesky o tom, ako bez neho nedokážete žiť, dýchať, existovať...

Kde máte svoju hrdosť? Odišla spolu s ním? Zmierte sa s tým, že je koniec. Nie je to ľahké, ale ani nemožné. Nie je predsa jediný chlap na svete. Neuzatvárajte sa do seba, žite. Ak už od rozchodu ubehlo viac ako pol roka a stále sa s tým neviete zmieriť, porozprávajte sa so psychológom.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová
 


 

Vaše diétne tipy

FOTO: Takúto postavu ešte nemala! Zuzana Plačková sa zaťala a zhodila 14 kíl

Hviezda nákupných maniačok priznala, že prvý mesiac sa nedotkla ani len...
 

Bez celulitídy aj po štyridsiatke. Silvia Lakatošová pozná recept, ako na to

Silvia Lakatošová hovorí, že za to, ako vyzerá, nemôžu dobré gény. Po dvoch...
 

Fit pred letom: Voňavé chudnutie

Aj vás trápia kilá navyše po dlhej a chladnej zime? Dá sa to vyriešiť jednoducho...
 

Prečo tieto ženy vyzerajú božsky? Pijú olej a jedia vývar z kostí

Už roky majú náš obdiv, páči sa nám ich postava aj pokožka. Skúste dať na ich...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?