Tip redakcii
 

Najviac párov sa sobáši v septembri: Tak prečo vám nechodia pozvánky?

V lete je to celé presvadbované a najviac párov sa vraj berie v septembri. Tak prečo práve mne nechodia pozvánky?

09. septembra 2013, 08:00
Najviac párov sa vraj berie v septembri

Najviac párov sa vraj berie v septembri

Autor: profimedia.sk

Bola som na svadbe! Viem, asi pôsobí čudne, že sa tak teším, keďže všetky moje kamarátky sú slobodné tridsiatničky. A tak logicky vyplýva, že by som ich mala vymetať jedna radosť. No celé roky sa nič nedialo. Nie, naozaj to nie je o tom, že by sa všetci veselo svadbili, len mňa nikto nepozval. Lebo sa neviem správať alebo niečo podobné. Skrátka sa nechcú brať. Buď nie je s kým, alebo je s kým, ale aj tak sa nič nekoná. Keď si vezmem najbližšie kamošky, vychádza mi zaujímavá bilancia. Všetky majú nad tridsať. Vydatá nie je ani jedna.

Štyri zo šiestich sú single. Jedna má síce sedem rokov frajera, no ten by radšej navrhol dovolenku s jej matkou a trojdňový nakupovací maratón než svadbu. Ďalšia má dieťa, no bez ženícha na obzore. A tá posledná bola najviac nádejná. Už som pomaly aj šaty vyberala – ona svadobné vybraté mala –, no chalanko si to na poslednú chvíľu rozmyslel. A odišiel. Čo na tom, že mali vytlačené pozvánky?

Zo žúrmenky nevestička

Nakoniec sa vydala tá, o ktorej by ste to najmenej povedali. Tak trochu súčasť slovenskej smotánky, volajme ju Mia. Hovorila, že ona sa nikdy nevydá. V šestnástich si začala s chlapom starším o štrnásť rokov – no na prekvapenie všetkých im to spolu vydržalo takmer desať. Nie mesiacov, ale rokov. A po rozchode sa rozhodla, že sa nechce viazať. Až v tridsiatke prišiel on.

Ak by sme to chceli gýčovo, tak ON s veľkým. O. Mia sa bláznivo zamilovala, prestala žúrovať, celý čas začala tráviť s ním, až sme si všetky mysleli, že ju vymenili mimozemšťania. Keď sa dali dokopy, celý rok sme o nej nepočuli. A potom bum, svadba. Úprimne, do poslednej chvíle som čakala, že predvedie scénu z filmu Nevesta na úteku. Mia a usadená? Nemožné. A predsa neutiekla. Naopak, žiarila šťastím ako slniečko.

Prečo sa nesvadbíme?

Svadby ma nezvyknú dojímať, no toto bola romantika ako hrom. Žiadna okázalá ceremónia, len pár ľudí a pohoda. A tak mi napadlo, prečo sa nikto nevydáva? Bojíte sa toho, že všetko pekné sa svadbou pokazí? Alebo chlapov do toho treba dokopať a vy na to fakt nemáte energiu? Alebo je problém v peniazoch?

Len nechytiť kyticu!

A možno si len hovoríte – načo? Čo sa tou svadbou zmení? Skôr sa všetko skomplikuje, keď to náhodou nevyjde, príde delenie majetku... Ja viem, je príšerné, že rozmýšľam tak negatívne, ale čo si budeme hovoriť, tých šťastných manželstiev akosi veľa nie je. V romantických filmoch nevesta hádže kyticu a vydajachtivé baby sa idú kvôli nej zabiť. Mali ste to vidieť na Miinej svadbe!

Žiadna z prítomných slečien sa do toho nehrnula a keď nás tam už nasilu nahnali, všetky sme sa pred letiacou kyticou rozprćhli ako ovce. Mii som sa hneď začerstva pýtala, aký má z toho celého pocit. Hlúpa otázka. Ozaj to na nej bolo vidieť. Napriek tomu, že bola vždy tým najväčším odporcom svadbenia, cítila to tak, že s nikým iným nikdy nie, ale s týmto áno. A bolo. Vraj je úžasné dostať meno človeka, ktorého milujete. Ako keby pocta. Vtedy mi tuším aj slzička vyhŕkla.

Pristará nevesta neexistuje

Ale o tom to je. Baba, ktorá sa zaprisaháva, že nechce mať deti, neskôr rodí ako jabloň. Tá, čo roky žila mestským životom, sa presťahuje na biofarmu a lodičky od L ouboutina vymení za gumáky. Dovtedy nenapraviteľná radodajka skrotne a zmení sa na žienku domácu v zástere. To všetko robíme kvôli chlapom. A kvôli láske. Lebo keď to príde, okamžite zabúdame, ako sme sa zaprisahávali – ja budem skôr mníška ako nevesta!

Osobne neznášam, keď sa rieši vek nevesty. Že do akého veku by mala napochodovať pred oltár. Vydať by sa mala, keď to tak chce a cíti. A pokojne aj v päťdesiatke. Veď si vezmite Helenu Vondráčkovú či Sisu Sklovskú. Dali to vo veku, keď niektoré už kočíkujú vnúčatá. A čo?

Aj tak bude všetko po starom

Ale je škoda, že sa moje kamarátky nevydávajú aj mladšie. Svadba je skvelá vec. Dojmete sa, postretáte tam ľudí, dobre sa najete, zabavíte. Híkate nad šatami nevesty a niekto si tam aj nájde nového frajera. My sme skákali oblečení do bazéna. S nevestou na čele. Takže ak by ma chcel niekto na svadbu pozvať, pôjdem rada. Ohromne sa mi to páčilo a od mojich kamošiek sa pozvania tak skoro nedočkám.

Ale chápem ich. A aj tie z vás, ktoré do svadby tlačí okolie. Ktoré vzdychá, že s vami niečo nie je v poriadku, keď máte tridsať a nulovú chuť šepkať niekomu áno. Pošlite ich všetkých do hája. Je lepšie nikdy sa nevydať, ako si vziať debila. A tiež radšej neskoro a už navždy, ako byť v štyridsiatke trikrát rozvedená. Veď na dobré sa oplatí počkať. Tak ako kamoška Mia.

Autor: EMMA/ Naďa Uličná

video

 


 

Vaše diétne tipy

Schudnutí z reality šou Extrémne premeny Slovensko radia ako jesť a nepribrať!

Aj chudnúci zo šou Extrémne premeny síce milujú sviatky, no pribrať už nemienia....
 

Po sviatkoch ani kilo navyše! Silvia schudla 88 kíl, Rudo 81 kíl - toto sú ich tipy na zdravé maškrty

Vyskúšajte aj vy zdravšie varianty vianočných koláčikov. Silvia Bzdil...
 

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Najviac párov sa sobáši v septembri: Tak prečo vám nechodia pozvánky?
EMMA/ Naďa Uličná