Tip redakcii
 

Päť jazykov lásky vám pomôže udržať si vzťah: Ktorý je ten váš?

O knihe Garyho Chapmana Päť jazykov lásky ste už možno čo- to počuli. A ak nie, tak sa to dozviete aspoň v skratke od nás. Existuje totiž len päť vzorcov, podľa ktorých každý z nás funguje vo vzťahu. A ak vzorec odhalíte, ušetríte si veľa nedorozumení.

09. januára 2014, 15:00
Odhaľte s nami päť jazykov lásky.

Odhaľte s nami päť jazykov lásky.

Autor: profimedia.sk

Jazyky lásky hovoria o tom, ako naše city vyjadrujeme druhej osobe, ale tiež ako lásku prijímame. Je teda rovnako dôležité poznať vlastný jazyk, ale aj partnerov. Rozdeliť ich môžeme do piatich základných skupín.

Ak chcete zistiť, do ktorej patríte vy alebo vaša polovička, stačí si prečítať základné charakteristiky a vybrať tú, ktorá sa najviac zhoduje. Je pritom normálne, že veľa ľudí patrí do zmiešanej skupiny, a rovnako je bežné, ak sa vám z času na čas páčia prejavy lásky aj zo skupiny, do ktorej tak celkom nepatríte. Určite však budete vedieť odhaliť, čo u vás alebo u partnera dominuje.

Slová chvály

Lásku najradšej táto osoba prejavuje aj prijíma slovne, a to komplimentmi, oceňovaním a povzbudzovaním. Ak má takáto osoba vedľa seba človeka, ktorý nevie slovne vyjadriť svoje city, tak trpí. No stačí, aby to druhá strana vedela, a určite nie je problém aspoň z času na čas niečo príjemné a citové povedať.

Fyzický dotyk

Ak je vašim primárnym jazykom lásky dotyk, tak milujete objatia a väčšinou aj sex. Je pre vás tiež dôležité, aby ste sa s partnerom držali za ruky a počas komunikácie sa letmo dotýkali. Aby ste lásku prežívali naplno, potrebujete milovanú osobu fyzicky vedľa seba. Vzťah na diaľku by vám robil značné problémy. Najväčší problém takáto osoba zažíva, ak jej polovička odmieta bozky a túlenie.

Drobné služby

Existujú aj ľudia, ktorí svoju lásku dávajú najavo činmi, a to zdanlivo nedôležitými, ako je ochota zájsť do servisu či odprevadiť svoju polovičku na pracovný pohovor, pred ktorým je v strese. Ráta sa aj každodenné vynášanie smetí, či navarenie, keď ste unavená. Pocítajú sa však také služby, ktoré druhá strana oceňuje a pomáhajú jej.

Darčekový typ

Tento jazyk lásky prejavuje dotyčná osoba hmotnými vecami, nemusia to byť veľké drahé veci. Ide skôr o časté pozornosti, ako kvety bez zjavnej príležitosti, či suvenír zo služobnej cesty. Je to vždy niečo, čo môžete fyzicky chytiť a ukázať s pocitom, že na vás partner myslel. Ak ste vy tento typ a vaša polovička nie, môžete trpieť tým, že vám síce zo „služobky“ zavolá ako docestoval a ako vás miluje, no vy máte pochybnosti, lebo nič nedoniesol.

Kvalita času

Sú to ľudia, ktorí merajú lásku časom stráveným vo dvojici a zbierajú spoločné zážitky. Druhému dávajú pocítiť, že sú tu pre neho a s ním, spoločne by šli aj na kraj sveta. Aj tento jazyk lásky sa nemusí stretnúť s pochopením, ak partnerovi záleží na iných veciach a nechápe, prečo s ním vy chcete byť aj na hokeji, ktorý vrcholne neznášate, aj pri pokri, ktorý neovládate.

Podľa Chapmana nie je dôležité, aby partneri boli z rovnakej skupiny. Nemusia hovoriť rovnakým jazykom, ale mali by jazyku toho druhého rozumieť. Stačí teda pochopiť, že pre vás je dôležité, aby ste sa na ulici držali za ruku a partnerovi to tlmočiť. No zároveň pochopiť, že tým vysávaním, varením a robením vám taxikára prezentuje zas on svoju lásku k vám, aj keď vám „milujem ťa“ povie raz za uhorský rok.

Autor: glanc.sk

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 

TOTO sú Darine recepty na štíhlosť. Jedzte ako ona a budete mať krivky ako ona

Dara Rolins je nesmierne disciplínovaná a je to aj vidieť. Ženy ju obdivujú...
 

Maslo, z ktorého schudnete: Odhaľte tajomstvo tehotnej mozzarelly

Hebká burrata, vrzgajúce halloumi a nadýchaná ricotta. Neviete, čo s nimi?...
 

Chcete mať dokonalé krivky ako Lucia Mokráňová? Tu sú jej triky ako na to!

„Slovo nedá sa neexistuje! Všetko ide a nemusíte z domu vystrčiť ani nos....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Päť jazykov lásky vám pomôže udržať si vzťah: Ktorý je ten váš?
glanc.sk