Tip redakcii
 

Poznáme najčastejšie dôvody, prečo sa chlapi nechcú ženiť

Čakáte na Valentína zásnubný prsteň? Aby ste neboli sklamaná...

17. februára 2014, 10:00
Čakáte na Valentína zásnubný prsteň? Aby ste neboli sklamaná...

Čakáte na Valentína zásnubný prsteň? Aby ste neboli sklamaná...

Autor: Profimedia.sk

Ste zamilovaná a rada by ste svoj dlhoročný vzťah konečne spečatili svadbou? Lenže ten váš chlap sa k ničomu nemá. Akoby to bol v poslednom čase trend, že muži vstup do manželstva odďaľujú čo najviac a vyzváňanie svadobných zvonov je pre nich desivejšie ako hudba v horore. Máte aj vy pri sebe takéhoto chlapa? Možno sa vyhýba manželstvu, pretože...

... bez papiera sa cíti slobodne

Spoločné bývanie, ožehlené tričká a teplá večera sú veci, ktoré si váš chlap určite cení. Zároveň ho však upokojuje fakt, že spolužitie bez papiera je voľnejšie. Keby sa vyskytli problémy alebo trhliny vo vašom vzťahu, jednoducho sa môže zbaliť, odísť a spáliť mosty bez toho, aby sa najskôr radil s rozvodovým právnikom. Sobáš pre neho predstavuje vstup do väzenia s najvyšším stupňom ostrahy.

... má strach zo zodpovednosti

Keď si vás vezme, už nebude môcť hľadieť len na seba, svoje záujmy a potreby. Manželstvo je okrem iného aj prejavom zodpovednosti za toho druhého. Začína sa to zháňaním spoločného bývania – nebudete predsa celý život v podnájme alebo jednoizbáku, možno ho trochu desia aj výdavky súvisiace s väčšími opravami v domácnosti. Predpokladá, že namiesto futbalu s kamarátmi bude nútený chodiť s vami na nákupy a voziť vašich rodičov k lekárovi. Nie každý chlap tieto fakty dokáže prijať a stráviť bez toho, aby ho už len pri pomyslení na ne nebolelo brucho.

... ste len dočasné riešenie

Vy ste presvedčená, že on je ten pravý. On si o vás, bohužiaľ, nič podobné nemyslí. Aj keď to nahlas nepovie, stále verí, že ho čaká „niečo lepšie“ a vás berie len ako dočasné riešenie. Aspoň má pri vás istý sex a nemusí naháňať známosti na jednu noc. Možno mu je s vami dokonca celkom príjemne, ale ak by ste sa mu dlhšie neozvali, ani si to nevšimne. A každú chvíľu premýšľa nad tým, či by pre neho nebola lepšou partnerkou nová kolegyňa z kancelárie oproti alebo čašníčka v obľúbenej reštaurácii.

... vy chcete, a veľmi

Nápadne pokukujete po výkladoch svadobných salónov, po byte sa vám povaľujú časopisy otvorené na článkoch, ktoré inštitúciu manželstva vynášajú do nebies, zasnene spomínate na každú svadbu svojej kamarátky a nahlas pred ním plánujete, čo na tej vašej urobíte inak a lepšie. Chlap musí mať pocit, že rozhodnutie oženiť sa prišlo z jeho hlavy, nie že mu bola obrúčka nanútená.

... všetko stratí iskru

Nejeden chlap má v hlave zvláštnu rovnicu – a to, že svadbou sa všetko zmení k horšiemu. Ostriháte si vlasy, namiesto sexi šiat si navlečiete neforemné tepláky a vaším jediným pohybom bude behanie po potravinách alebo do neďalekej cukrárne, čo sa určite odrazí na vašej postave. Z vášho vzťahu sa podľa mnohých mužov vytratí po sobáši spontánnosť a romantika, všetko bude nudné a otravné, z čoho jemu určite začnú predčasne vypadávať vlasy a tie, čo mu ostanú, bude mať onedlho šedivé.

... má zlé skúsenosti

Jeho staršia sestra je už druhýkrát rozvedená, prípadne to nevyšlo jeho rodičom? V práci má kolegu, ktorý posledné mesiace spáva v obývačke, nie v spálni, jeho rozvedený kamarát má pre zmenu nočné mory z toho, ako dopadne delenie majetku, a nezabudne podotknúť, že keby vedel, čo ho čaká, nikdy nekúpi obrúčky? No uznajte, prečo by sa mal pri takýchto okolnostiach hrnúť do ženby váš chlap?

... skrátka nechce

A bodka! Medzi jeho obľúbené argumenty určite patrí otázka: Prečo by som sa mal ženiť, keď sa polovica manželstiev rozvádza? Alebo veta, že papier ani obrúčky k šťastiu nepotrebuje.

Foto: Profimedia.sk

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?