Tip redakcii
 

Prešľapy po rozchode: Takto si to robíte ešte ťažším

Rozpadlo sa vám partnerstvo? Nerobte si to ešte ťažším, ako to je…

02. apríla 2014, 09:00
ozpadlo sa vám partnerstvo? Nerobte si  to ešte ťažším, ako to je…

ozpadlo sa vám partnerstvo? Nerobte si to ešte ťažším, ako to je…

Autor: Profimedia.sk

Kôpka nešťastia

Pokojne plačte, hnevajte sa a s kamarátkami hľadajte na svojom bývalom čo najviac chýb. Pozbierajte však zvyšky energie a neopúšťajte sa – aj keď máte možno pocit, že je úplne jedno, ako vyzeráte, neforemné tepláky a mastné vlasy vám na psychickej pohode nepridajú. Vážte si samu seba a starajte sa o seba. Upravené vlasy a dobre padnúce oblečenie vám zdvihnú náladu viac ako „kôpka nešťastia“, ktorú každé ráno vidíte v zrkadle.

Stále nablízku

Žili ste v spoločnej domácnosti? Odsťahujte sa čo najskôr. Aj keď spolu zostanete pár týždňov z „praktických“ dôvodov, napríklad pre zaplatené nájomné, budete sa trápiť. A platí, že ten, koho rozchod zaskočil, bude trpieť dvojnásobne. Takže, ak sa váš chlap rozhodol riešiť svoj ďalší život bez vás, choďte od neho čo najďalej. Pretože v opačnom prípade sa budete s rozchodom zmierovať ťažšie a dlhšie – hlavne, ak počas „dočasného“ spolužitia prídu dni, keď budete mať pocit, že by ste svoj vzťah nejakým spôsobom mohli zachrániť.

Vzťah za vzťahom

Aj keby vás zrazu začal baliť hollywoodsky herec, spomaľte. Oddýchnite si od vzťahu, ktorý máte za sebou. Ujasnite si, čo chcete a očakávate, nevrhajte sa bezhlavo do náručia ďalšieho chlapa. Áno, môže to vyjsť – ale takýto krok je väčšinou podnietený smútkom a zúfalstvom. Možno vďaka tomu na chvíľu prídete na iné myšlienky, ale nevyriešené otázky a sklamanie si so sebou budete vliecť stále. Preto najskôr v sebe uzatvorte predchádzajúci vzťah a až potom sa poobzerajte po potenciálnom partnerovi.

Nechcete sa ho vzdať

Odkedy odišiel, neprezliekli ste posteľnú bielizeň, pretože z nej stále cítite jeho vôňu. Spávate v tričku, ktoré si zabudol v kúpeľni, a dookola si prezeráte darčeky, ktoré ste od neho dostali. Dostaňte ho konečne z bytu aj z hlavy! Všetko, čo vám ho pripomína, nahádžte do škatúľ a odložte na najtmavšie miesto v pivnici. Hneď sa vám bude ľahšie dýchať.

Foto: Profimedia.sk

Celé zle

Verili ste, že on je mužom vášho života, on však váš vzťah videl inak. Nie je jednoduché zmieriť sa s týmto faktom, hlavne, ak ste pri ňom pochopili, že chlap môže byť celkom milé a rozumné stvorenie. Aj keď to nie je jednoduché, začnite vo svojej situácii hľadať pozitívne veci. Zamerajte sa na súčasnosť a pozerajte do budúcnosti. Neotáčajte sa stále do minulosti, s tou už nič neurobíte. Aj keď bola príjemná, určite vás čakajú ešte oveľa lepšie dni.

Ostaneme kamarátmi?

Vyradil vás zo svojho života, tak to urobte aj vy! Nepýtajte sa na neho, nežiadajte ho o pomoc, nesnorte na jeho profile na sociálnej sieti. Len si tým ubližujete. Vymažte ho z priateľov aj z telefónu. Nie je vylúčené, že časom spolu dokážete normálne komunikovať, no kým vás ovládajú emócie, môžete urobiť veľa „prešľapov“, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?