Tip redakcii
 

Prezradíme vám, prečo milujeme zlých chlapov a ako to s nimi dopadne

Stačil jeho zvodný pohľad, sebavedomé správanie a vám sa podlomili kolená. Tak ako mnohým pred vami. A tak ako im, aj vám tento nenapraviteľný chlap zlomí srdce...

28. januára 2014, 09:00
Stačil jeho zvodný pohľad, sebavedomé správanie a vám sa podlomili kolená. Tak ako mnohým pred vami. A tak ako im, aj vám tento nenapraviteľný chlap zlomí srdce...

Stačil jeho zvodný pohľad, sebavedomé správanie a vám sa podlomili kolená. Tak ako mnohým pred vami. A tak ako im, aj vám tento nenapraviteľný chlap zlomí srdce...

Autor: Profimedia.sk

Koľkokrát ste si povedali, že o pochybného frajera už ani nezavadíte pohľadom a že sa konečne začnete stretávať s nejakým normálnym chlapom? Z ktorého sa vám síce zakaždým neroztrasú kolená a nerozbúcha srdce, keď sa vás len letmo dotkne, no bude spoľahlivý, pozorný a zodpovedný? Ktorý vás nevymení ako kus nábytku, len čo ho zaujme modernejší kus so štíhlejšími nohami?

Vo všetkom je najlepší!

Bohužiaľ, práve tie vlastnosti, ktoré vás na „zlom“ chlapovi rozčuľujú, sú pre vás zároveň príťažlivé. Keď vám dvorí, je očarujúci, priťahuje vás aj vtedy, ak o vás zdanlivo nemá záujem. Je akoby nepolapiteľný, neovládnuteľný, a to vás láka.

„Chcete si ho pripútať, ovládnuť ho. Až v priebehu vzťahu zistíte svoj omyl,“ hovorí psychiatrička sexuologička Danica Caisová.

Zo sebavedomého chlapa máte skrátka dojem, že je vo všetkom najlepší, a teda má aj tie najlepšie gény. Kedysi, a v istom zmysle to platí dodnes, bola fyzická zdatnosť a príťažlivosť tým najdôležitejším faktom na prežitie. „Fyzicky a mentálne nadpriemerný muž zvíťazil nad ostatnými, získal moc a dokázal očariť najviac žien. Spravidla mal aj viac potomkov ako jeho menej úspešní súkmeňovci,“ vysvetľuje sexuologička.

Nečakajte zázraky (v posteli)

To však neznamená, že takýto chlap je automaticky skvelý aj v posteli a čakajú vás s ním úžasné zážitky. Spravidla nebýva lepším milencom ako jeho nenápadnejší kamarát. A už vôbec nečakajte, že bude oddaným partnerom a vzorným otcom. „Vzhľadom na to, že je o neho veľký záujem, ťažko očakávať, že bude celý život verný iba jednej žene,“ podotýka Caisová. A tak trpíte. Neopätovanou láskou a sebeckým správaním vášho partnera.

4 typy chlapov

Český doktor Miroslav Plzák kedysi určil štyri typy mužov absolútne nevhodných pre vzťah – muž závislý od alkoholu či iných drog, žiarlivec, lakomec a muž nezdržanlivý, teda „zlý“ chlapec. Dokáže byť očarujúci, zvodný a môžete s ním prežiť vzrušujúci románik, no budúcnosť si s ním neplánujte. „Takýto muž sa nikdy nezmení,“ varuje odborníčka.

Precitnutie bude bolieť

Myslíte si, že vy z neho predsa len dokážete urobiť vzorného partnera a že vy ste tá, ktorej bude po zvyšok života šepkať do uška? Prestaňte klamať samu seba a otvorte oči. Nie, nie, ani obrúčky vám nezaručia jeho oddanosť... Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre vás. Nečakané precitnutie totiž môže prísť veľmi rýchlo a bude bolieť.

Zaľúbenosť je síce silnou motiváciou, takisto ako viera, že chlap sa z lásky zmení. Danica Caisová však pripomína: „Pri tomto type muža ide o celoživotné nastavenie a preto veriť, že ho zmení niečo také premenlivé ako láska, je klam.“

Vaše príbehy

  • Radka, 35 r., Lučenec

„Mala som 25 rokov a pri sebe úžasného partnera. Marek mi so všetkým pomáhal. Keď som bola chorá, staral sa o mňa, varil mi čaj. Mama mi vravela, že si to mám vážiť, no mne tá jeho láskavosť čoraz viac liezla na nervy,“ povzdychne si sympatická tmavovláska.

Dnes je rozvedená, so 6-ročným synom. Jeho otcom je nenapraviteľný záletník, ktorého stretla ešte v čase, keď žila s Markom. „Dodnes ľutujem, že som sa na neho namotala a Marka dosť necitlivo odkopla. Dnes si už vážim iné veci než svaly a frajerské rečičky,“ uzatvára.

  • Zuzana, 32 r., Pezinok

Mladá žena tvrdí, že priťahuje nesprávnych chlapov. „Viem, že sa mužom páčim. Nemám však šťastie v láske. Priťahujú ma sebavedomé typy, chlapi, s ktorými je zábava. Bohužiaľ, pre vzťah nie sú najvhodnejší,“ uvedomuje si.

Prvý vzťah sa jej rozpadol, pretože jej partner mal na ňu čoraz menej času a dával prednosť kamarátom a zábave, druhý jej nebol verný azda ani deň, tretí ju vymenil za mladšiu už po troch mesiacoch. „Asi by som mala dať šancu aj normálnemu mužovi. Len zatiaľ každý taký, ktorého som stretla, bol nudný,“ pousmeje sa.

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Prezradíme vám, prečo milujeme zlých chlapov a ako to s nimi dopadne
Báječná žena/Alena Jurisová