Tip redakcii
 

Prvá láska: Tieto tri páry sú spolu dodnes

Niektorí majú prvú lásku po svojom boku doteraz. Začalo sa to nesmelou pusou a skončilo svadbou.

01. júna 2013, 08:00
Týmto párom prvá láska vydržala až dodnes

Týmto párom prvá láska vydržala až dodnes

Autor: Júlia Šimáková

Za čias našich starých rodičov to ani inak nebolo. Dnes máme často pocit, že toho pravého treba hľadať lupou celé roky a medzitým si užívať. Kým nevystriedame aspoň dve-tri vážne a niekoľko nezáväzných známostí, nemáme pokoj na duši. Našli sme pre vás tri manželské páry, ktoré nič iné skúšať nepotrebujú, lebo tých pravých partnerov stretli hneď na začiatku. Ľúbia sa, nemajú pred sebou tajnosti a držia spolu v každej situácii. Chcete dôkaz?

Eva a Miro Lokšinskí

Spolu: 22 rokov Manželia: 19 rokov Deti: René (19) a Laura (15)

Sympatických východniarov trafil Amor v rovnakej chvíli, keď mali pätnásť rokov a chodili na strednú školu. Tínedžerská láska postupne prerástla do vážneho vzťahu, v ktorom vydržali dvadsaťdva rokov. A stále vyzerajú zamilovane. „Na to, aby vzťah fungoval, treba okrem šťastia na toho správneho človeka aj veľa tolerancie, rozprávať sa o všetkom, riešiť veci spoločne a nezľaknúť sa problémov. Lebo manželstvo nie je len o pekných chvíľach,“ myslí si Miro. Prvú tvrdú skúšku im život pripravil v čase, keď boli ledva dospelí. Eva mala osemnásť, keď otehotnela.

Bolo pre nich ťažké prísť domov a oznámiť rodičom, že budú mať vnúčatko. „Museli sme im dokázať, že tú zodpovednosť zvládneme. Na začiatku sme nemali nič, všetko sme si postupne vybudovali,“ spomína na ťažké časy Eva. Po synovi Reném prišla na svet už plánovaná dcérka Laura. dnes ako mladí rodičia majú s deťmi perfektný kamarátsky vzťah. „Rozumieme si, povieme si všetko, počúvame rovnakú hudbu. Aj ony si to pochvaľujú.“ S peniazmi to až také ružové nebolo a ak sa Miro chcel postarať o rodinu, musel vyraziť do sveta.

Sedem rokov pracoval v Írsku, s rodinou sa videl raz za pol roka. Bolo to ťažké obdobie, ale nedalo sa inak. Dnes pracuje v Bratislave a do S pišskej Novej Vsi sa vracia na víkendy. „To, že spolu netrávime tak veľa času, ako by sme chceli, je síce smutné, ale aj na niečo dobré. Chýbame si a keď sa stretneme, vieme si to vážiť a užívame si to. Kino, spoločné výlety či wellness nám hneď vynahradia dni, keď sme od seba. Našťastie, vďaka internetu a mobilom sme každý deň v kontakte,“ hovorí mama dvoch detí a priznáva, že ich rodina nemá jednu, ale dve hlavy.

Aj keď sú cez týždeň ďaleko od seba, všetko riešia a konzultujú spoločne. A nebojí sa Eva, či jej manžel nie je neverný, keď ho nemá na očiach? „Občas ho podpichnem, párkrát som ho už aj vypočúvala, no my sa tak dobre poznáme, že by som to hneď zistila,“ hovorí presvedčivo a jej muž s ňou súhlasí. „Neviem jej klamať a ani na to nemám dôvod,“ tvrdí Miro. Obaja sú presvedčení, že ich manželstvo je silné a vydržia spolu v dobrom aj v zlom. Navždy. „Sme radi, že nás osud spojil. načo si komplikovať život, keď je nám spolu dobre? Vidíme okolo seba toľko párov, ktoré stále čosi riešia, rozchádzajú sa alebo rozvádzajú, a to je pre nás dostatočná výstraha.“

Veronika a Miro Polóniovci

Spolu: 11 rokov Manželia: 6 mesiacov Deti: 0

Párik ako zo žurnálu, pomyslíte si pri pohľade na túto dvojicu. Obaja sú vysokí, štíhli, atraktívni a trochu introverti. Na fotenie musela Nika svojho muža trochu prehovárať, no nakoniec ho zlomila. „Beriem to ako dôkaz, že ma má naozaj rád,“ usmieva sa Veronika, ktorá svojho pána pravého spoznala už v pätnástich. Cez internet. „Mohlo to dopadnúť úplne inak. Mirko si najprv písal s mojou kamarátkou Janou. Zistil, že býva blízko, tak za ňou pricestoval. Na stanici som ho však čakala ja, lebo Jana bola hanblivá,“ vysvetľuje Nika, ktorej sa Miro hneď zapáčil, tak si to s kamarátkou vydiskutovala.

Vydržali spolu do maturity, no potom prišla vysoká. „Ja som študovala v Trnave, on v Košiciach. Nechcela som mať vzťah na diaľku, preto som sa s ním niekoľkokrát rozišla. Vždy sme sa však k sebe vrátili.“ Pri poslednom z rozchodov jej Miro povedal, že ich cesty sa aj tak opäť niekde stretnú, lebo je to osud. Mal pravdu. Päť rokov už bývajú spolu v Bratislave a vlani svoj vzťah spečatili svadbou. „O ruku ma požiadal na Valentína. Priznávam, že som to trochu tušila – týždeň predtým mi totiž posielal mailom obrázky prsteňov a pýtal sa, ktoré sa mi páčia. Ale bolo to milé,“ hovorí Veronika, ktorá svojmu manželovi povedala áno pred oltárom.

O to vážnejšie berú svoj vzťah. „Počas prestávok v našom chodení som si všímala aj iných chalanov, ale žiadny sa Mirovi nevyrovnal. Vážim si na ňom, že je na svoj vek veľmi zodpovedný, vie ma pochopiť, upokojiť aj zvládnuť moje výkyvy.“ Hoci sú obaja znamením Blíženci, povahovo sú ako oheň a voda. Každý z nich je úplne iný. „S Veronikou sa navzájom dopĺňame. To, čo nemám ja, má ona, a naopak. Najväčšmi sa mi na nej páči jej fantázia, je akčná a kreatívna,“ dodáva Miro. Sympatický pár sa zatiaľ stará len o mačku Elišku, ale už teraz sa tešia na spoločné dieťatko, ktoré v budúcnosti plánujú.

Vladka a Vlado Maruniakovci

Spolu: 11 rokov Manželia: 2 roky Deti: Samko (1)

Nebola to láska na prvý pohľad, no minimálne na druhý určite. „Zoznámil nás vtedajší priateľ a terajší manžel mojej sestry dvojičky. Oni sú podobný prípad ako my, sú spolu od začiatku doteraz,“ hovorí Vlaďa, ktorá však veľa mladých párov s podobným „osudom“ nepozná. Švagrovi sa zdalo, že Vladimír a Vladimíra si budú mať čo povedať. Nemýlil sa, no určite to nie je len o krstných menách. Spája ich láska k horám, prírode, spoločné sny a už aj syn Samko. Keď vlani prišiel na svet, len potvrdil, čo jeho rodičia vedeli. Že k sebe patria.

Na strednej škole si študenti zvyčajne ďalekú budúcnosť neplánujú, ale Vlado bol iný prípad. „Poistil si ma a už po roku chodenia sa ma spýtal, či si ho niekedy v budúcnosti zoberiem. Tak som povedala, že niekedy možno áno,“ smeje sa Vladka. Čo mala povedať, keď k otázke pridal aj prstienok? No o osem rokov sa dočkala ďalšieho, už ozajstného zásnubného, ktorý jej ako správny romantik dal v prírode pri západe slnka. Obaja veria, že ich prvá láska bude aj poslednou. Za tie roky poznajú všetky svoje prednosti aj nedostatky.

„To, že sme spolu od začiatku, je podľa mňa len výhoda. Určite si nemyslím, že sme o niečo ukrátení. Nemám síce s čím porovnávať, ale to je na druhej strane aj dobre,“ sprisahanecky hovorí Vladimíra. Dvojica má aj malý recept na bezproblémový vzťah – vedieť sa dohodnúť a dokázať robiť kompromisy. „Jasné, aj my sa občas pohádame, ale nikdy to nie je nič vážne. Ja veci dosť prežívam, môj muž zase odľahčuje situáciu. Je vždy nad vecou.“ A čo na to jej zákonitý? „Viem, že sa na svoju manželku môžem spoľahnúť a že ma má rada. Je to dobrý pocit, keď sa o mňa niekto stará. Neviem si predstaviť, že by som bol s niekým iným.“

Foto: Júlia Šimáková

Autor: EMMA/ Katarína Rosinová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Prvá láska: Tieto tri páry sú spolu dodnes
EMMA/ Katarína Rosinová