Tip redakcii
 

Pudingoví chlapi: Hocikedy sa zbabelo roztrasú

Zbabelo sa roztrasú, skryjú, bez slova zmiznú, len aby sa nemuseli pustiť do hádky. Pri zbabelcovi je aj zajac poľný Chuckom Norrisom!

20. mája 2013, 09:00
Pudingoví chlapi zbabelo utečú a vám ostanú len oči pre plač

Pudingoví chlapi zbabelo utečú a vám ostanú len oči pre plač

Autor: profimedia.sk

Zlatko, ja som ti to nepovedal preto, lebo som vedel, že sa budeš rozčuľovať – tak ako vybuchuješ teraz. A to ti nepristane. Veď o nič nešlo, chcel som ťa tých nervov ušetriť. Je vám veta „Pána starostlivého“ povedomá? Skvelé, ako na vás myslí, aby sa vám nerobili vrásky a nepukli ste od jedu ako vajce... Úprimne však ešte stále aspoň v kútiku duše veríte v chrabrého a udatného rytiera, ktorý vás vymaní zo stereotypu a nudy, bude vás milovať, hovoriť vám vždy a za každých okolností pravdu, za ktorú sa bude biť do pŕs a pobije sa aj za vás a... Cŕŕŕŕŕn, budíček!

Dobre, možno sa taký nájde – no princ Krasoň to nebude, skôr Shrek. Sebavedomí fešáci sa často na niečo „necítia“, nemajú radi scény a NIKDY by sa nepostavili žene, ktorá by im mohla v návale zlosti porušiť fasádu. Radšej potichučky zmiznú zo scény, zdupkajú do ústrania a hrajú mŕtveho chrobáka. Ale čo si budeme hovoriť, ani tí Shrekovia už nie sú to, čo bývali, a nehrnú sa do nebezpečenstva. Aj zelenému zlobrovi musel dračicu skrotiť oslík. Ak ste tou dračicou vy, ponechajú vás svojmu osudu, buď váš hnev „vyšumí“, alebo sa ako bublinky stratia oni.

Teraz nemôžem, Ozvem sa neskôr (nikdy)

Sonin Mišo bol vždy pre nás tak trochu prírodným úkazom. Chalan celkom feši, aj zarobil, aj ju ľúbil – aspoň si myslíme –, no keď mal za ušami, stiahol sa ako slimáčik do ulity a čakal, kedy búrka prehrmí. Keď sa ožral a zabudol prísť na Soninu tridsiatku, namiesto toho, aby na druhý deň priliezol so sklopenými ušami, sa ďalší týždeň zatajoval, predstieral smrteľnú chorobu a potom sa zjavil, ako keby sa nechumelilo. Oslava? Aká? Nie je možné. Mišo horlivo zatĺkal, že dr. Plzák by sa nadnášal pýchou. Soňa sa s Mišom schádzala a rozchádzala, až sa rozhodli, že spolu ostanú navždy.

Sonička sa nadnášala blahom, vyberala svadobné šaty, premýšľala nad romantickým miestom, keď jej plány narušila klobása. Mišo sa ňou prejedol a bol zrazu prepchato–nevrlý. Keď sa ho po agresívnej jazde domov Soňa spýtala, či prespí u nej, vybuchol. Nie však z pretlaku škodlivých splodín v žalúdku, skutočný dôvod bol dlho zahalený rúškom tajomstva. Soňu šokoval len výkrikom: „Nemusím ísť k tebe, ak nechceš, veď to na tebe vidím!“ To bol jej posledný pohľad na jej budúceho manžela. Mišo sa neozval deň, dva, bol nedostupnejší ako signál na Kamčatke.

Občas len napísal esemesku: Sonička nič sa nedeje, všetko je medzi nami o. k., volám hneď, ako sa bude dať. Keď sa nás, za normálnych okolností rozumná PR manažérka Soňa po polroku pýtala, či tá svadba podľa nás fakt nebude a má si hľadať niekoho iného, ťukali sme si na čelo. ona však neochvejne argumentovala: Veď sme sa nerozišli. To len tá prekliata klobása... Menom Erika.

Ghándhí povedal: Zbabelec nie je schopný lásky. Láska je výsadou chrabrých. Keď ide o dovolenky so svokrou, zabudnuté výročie, prepitý rodinný rozpočet či o zbabelé zatĺkanie podielu viny na vyhladovaní rybičiek v akváriu, v pohode. No čo sa týka nedôstojných útekov zo vzťahov, vinníkom netreba odpúšťať.

Náznaky „krysizmu“

Nech už sme akékoľvek potvory, sviňuchy, nevernice, hysterické a žiarlivé, zbabelé nie sme. Rozchádzame sa vášnivo, hlučne, slzavo a ukričane, no úniky na spôsob mŕtveho chrobáka nám nie sú prirodzené. Za to sa pochváľme! Aj Broni je to cudzie, a preto nechápe: „Bola som vydatá za zbabelú krysu. A nemala som o tom ani potuchy. Nečakala som hrdinské činy, ale bol to podlý hlodavec!“ Broňa bola za Andreja vydatá desať rokov, mali dve deti, dom, vlastne idylka. Andrej (vraj) pracovne veľa cestoval, no vždy, keď sa vrátil zo služobky, zahrnul ju darčekmi, pozornosťou a perfektným sexom.

Žiadne náznaky „krysizmu“. Raz Broňa svojho milého mužíka odviezla na letisko a potom už jej nedvíhal telefón (aké povedomé). Po týždni jej napísal mail, ako ho to mrzí, ale miluje inú. Každý ďalší telefonát od Brone nechal zbabelo vyzváňať. Tým mailom bolo z jeho strany všetko povedané. Ani po služobke sa doma nezastavil a vtedy Broňa zistila, že si už dávno postupne nenápadne odškrečkoval veci k milenke.

On nie je zbabelý, len sa bojí, že dostane po papuli

S Andrejom sa Broňa stretla až počas rozvodového konania, do očí sa jej nepozrel ani raz. Dodnes to nerobí. Po deti si prichádza s pohľadom pevne zabodnutým do zeme. „Sme rozvedení tri roky a ani raz sme sa o tom neporozprávali. Nedá sa. Svokra mi povedala, že sa ma bál. Vraj som výbušná a robila by som scény. A aj tej jeho fuchtli by som určite fyzicky ublížila. Nechápala som. Ja?“ pokrúti Broňa hlavou.

Povzbudiť či nezastrašiť?

Lenže, ako ich rozpoznať? Ak ste natrafili na samostatného chlapa, ktorý sa od sedemnástich pretĺka životom, pravdepodobne neutečie bez slova a nebude mať problém popasovať sa ani s vami. Ak mu mamička doteraz perie košele a každú nedeľu ho kŕmi bublaninou, chlapský férový prístup nečakajte. A nemusela ho pokaziť len „starostlivá“ mamička, rovnako aj ľahostajná.

Nemusíte byť však psychologičkou na to, aby ste vedeli, čo je pre vás dobré – a kto si vás zaslúži. Ak vás počúva, ak treba, vie sa prispôsobiť a byť oporou, nebude to s ním márne. Aj keď príde so sklopenými ušami a horiacimi lícami: Sorry, ja som taký debil, ale asi som to pokašlal, gratulujeme! Aj keď jedna z najznámejších kurtizán – madame de Pompadour, tvrdila, že všetci muži sú zbabelci. Rozdiel je len v tom, že niektorých musíme povzbudiť, iných zase nesmieme zastrašiť...

Autor: EMMA/ Naďa Uličná

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Pudingoví chlapi: Hocikedy sa zbabelo roztrasú
EMMA/ Naďa Uličná