Tip redakcii
 

Ako počas sviatkov nezabiť partnera? Držte sa týchto 7 rád

Patríte k tým rodinám, kde býva pred Vianocami rušno? Stres a zhon, napätie sa dá krájať a hádka je na dennom poriadku? Dokonca máte chuť prizabiť svojho partnera len preto, lebo vám všetko prerastá cez hlavu? Tak moment! To chce pokoj, veď všetko sa dá riešiť s pokojom. Hlavne, aby ste mali veci pod kontrolou. Tu je 7 tipov, ako to všetko zvládnuť s ľahkosťou.

22. decembra 2013, 10:00
Nehádajte  sa! Vianoce  sú predsa  sviatky  pokoja.

Nehádajte sa! Vianoce sú predsa sviatky pokoja.

Autor: profimedia.sk

1. Spíšte si všetko, čo plánujete do Vianoc stihnúť

Vraví sa, že hlupák si píše. Neberte to v zlom, ale niekedy je naozaj lepšie dať si veci na papier a postupne odškrtávať, čo ste už urobili. Nerozpisujte sa príliš, je múdrejšie nebrať si toho na plecia veľa. Papier totiž znesie veľa, horšie bude potom všetko splniť.

2. Je najvyšší čas nakúpiť darčeky

Nespoliehajte sa na to, že je ešte dosť času. Viete, ako predsa letí… Vyberte sa do obchodov, a to čím skôr, veď o pár dní rozsvietite stromček a isto chcete, aby sa vaši blízki tešili. Na poslednú chvíľu by ste mohli kúpiť aj to, o čo by ste za normálnych okolností ani zrakom nezavadili.

3. Upratujte postupne

Najlepšie urobíte, ak si veci rozdelíte na dôležité a menej dôležité. Najprv urobte tie, bez ktorých si Vianoce neviete predstaviť. Musíte mať umyté okná za každú cenu? No tak ich umyte. Že záclony ste prali nedávno? Tak ich nechajte zavesené a namiesto toho vyleštite kuchynskú linku. Vravíte, že by bolo vhodné upratať v skriniach? Berte to tak, že čo oko nevidí, srdce nebolí. Komínčeky budete robiť, keď vám zvýši čas.

4. Dohodnite sa, kto ozdobí stromček

Vás drahý chce na stromček zavesiť ozdoby z minulého roka, ale vy kráčate s módou a chcete mať biele Vianoce? Dohodnite sa, že jeden rok zdobí on, na budúci rok zas vy. A nech si ozdobí vetvičky tak, ako to chce on, vy zatnite zuby a rešpektujte jeho vkus. Biele si urobíte o rok, ak ešte bude biely dekor v móde. A nezabudnite ho pochváliť, ako krásne stromček vyzdobil. Jeho oči budú žiariť tak, že sviečky, na ktoré zabudol pri zdobení, ani nebude treba.

5. S koledami opatrne

Máte už plné zuby vianočnej hudby? Zavŕtava sa do vášho podvedomia v obchodoch, v rádiu znejú vianočné songy od rána do večera a on si už piaty raz púšťa Last Christmas? Dajte si na uši slúchadlá a pustite si tam, čo je vám po chuti. Hlavne nech sú Vianoce veselé!

6. Hovorte, po čom túžite

Nie je nič hlúpejšie ako sklamanie po vybalení darčeka. Poznáme to asi všetci, dostali ste pod stromček čosi, čo ani zďaleka nespĺňa vaše očakávania, no musíte sa pri tom tváriť šťastne. A híkať od radosti, tváriť sa, že práve po tomto vaše srdiečko piští. Naznačte partnerovi, čo by vám urobilo radosť, azda mu to trkne. Ale keby aj nie, berte to tak, že to kupoval z lásky a po Vianociach si svoj vysnívaný darček choďte kúpiť sama. Napokon, budú zľavy!

7. Zvážte, koho pozvať k štedrej večeri

Chceli by ste pozvať na sviatky mamu, sestru alebo priateľov? Bolo by vhodné, keby ste si to vydiskutovali s partnerom, možno má celkom inú predstavu o tom, ako prežiť Štedrý deň. Je síce fajn mať veľké srdce a otvorenú náruč, ale dôležité je, aby ste Tichú noc, svätú noc spievali jednohlasne. Chápete, byť dobre naladení – základ pokojných sviatkov.

Autor: Plus JEDEN/mst
 


 

Vaše diétne tipy

Počuli ste už o hubovej káve, hubovom latte a hubovom kakau? Oplatí sa ich vyskúšať!

Máte problémy so srdcom, alebo tlakom? Riešte to kávou. Samozrejme, bezkofeínovou....
 

Strava ma vyliečila, tvrdí autorka stravovacieho hitu Antónia Mačingová. Naozaj to funguje u každého?

„Keď ma lekárka otestovala, zistila, že som alergická hádam na všetko…...
 

TAKTO to robí Dara Rolins! Ženy sa chcú obliekať ako ona, mať jej postavu aj frajera. Speváčka svoje finty netají

Návod, ako vyzerať skvele, poskytla Dara Rolins (44) opäť vo svojom novom...
 

Ryža pri chudnutí? Prečo nie! Táto 1 surovina zníži jej obsah kalórií

Zahájili ste boj s kilami navyše? Ak ste na druhú koľaj dočasne odsunuli...
 

SCHUDLA 45 kíl a dnes si už na sladkosti ani nespomenie. Miriam prezradila, ako sa jej to podarilo

V šou Extrémne premeny Slovensko sa podarilo zmeniť životný štýl aj bývalej...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?