Tip redakcii
 

Trend úspešných žien: Chlapa chcú len na oplodnenie

Nič viac od teba nechcem, len tvoj dobrý genetický materiál...

24. septembra 2013, 12:00
Úspešné ženy chcú chlapa len na oplodnenie

Úspešné ženy chcú chlapa len na oplodnenie

Autor: profimedia.sk

Neverila som jej. Do diskusie k článku o umelých oplodneniach, na ktorý som natrafila na nete, sa zapojila aj Silvia. Prednedávnom vorkoholička a zúfalka, aktuálne budúca mamička. Pritom je takmer rok bez chlapa. „V tridsiatich piatich sa mi rozpadol už druhý dlhoročný vzťah. Nemala som chuť, čas a už vôbec nie energiu hľadať niekoho, s kým to možno opäť nevyjde. Túžila som len po jednom. Stať sa mamou,“ čítala som jej priznanie. Keby žila v Anglicku či v USA, vyriešila by to jednoducho. Aj single ženy tam môžu prísť na kliniku, vybrať si z množstva darcov spermií a dostať dieťa zo skúmavky.

Stačí len vytiahnuť kreditku. U nás to nejde, aspoň nie oficiálnou cestou, a tak to Silvia vyriešila po svojom. Podala si inzerát. „Viem, že ma niektorí odsudzujú, ale mne sa to zdá rozumnejšie, ako skočiť do postele s prvým okoloidúcim. Chcela som si vybrať. Podľa výzoru, nadania, povahových vlastností.“

Na vlastnej koži

Naozaj sa to dá? A čo sú zač tí muži, ktorým nerobí problém oplodniť neznámu ženu? Vyťukala som adresu najznámejšej zoznamky a po registrácii som si dala inzerát. „Som bez partnera a túžim po dieťatku. Hľadám niekoho, kto mi s tým pomôže. Požiadavky: hnedé vlasy, modré alebo zelené oči, príjemný vzhľad, vysokoškolské vzdelanie a žiadne dedičné choroby.“ Hotovo. Publikované. Len ktovie, či sa nájde aspoň jeden seriózny záujemca. Našiel, a nie jeden, ešte v ten deň mi prišlo dvadsať odpovedí a postupne pribúdali ďalšie. Dohromady odpísalo takmer päťdesiat mužov! Nastal ďalší problém. Ako si vybrať?

Pestrá spoločnosť

Asi tretina záujemcov si preložila môj inzerát ako „chcem si nájsť chlapa, spoznať ho, mať s ním vzťah a niekedy potom dieťa“. Ďakujem pekne za ochotu pomôcť, ale takto som to nemyslela. Ďalší traja mi poslali poučné maily o tom, že takto sa to nerobí a že dieťa predsa nemôže žiť v neúplnej rodine. Jeden z nich však zaklincoval svoje moralizovanie vetou, že sa môžeme stretnúť a „niečo skúsiť“. Zarazilo ma, že niektorí mi rovno poslali fotografiu, jeden dokonca link na svoj facebookový profil a ďalší svoj album Picassa plný šťastných rodinných fotografií.

Darcom, zdá sa, môže byť ktokoľvek. Ozval sa aj devätnásťročný panic, ktorý by o „to“ rád prišiel pri plodení nového života. Milé od neho, ale učiteľky sexu musí hľadať na inej adrese. Slušná kôpka budúcich oteckov môjho potenciálneho dieťaťa mi v odpovedi rovno poslala rozmery svojho penisu. Ako dôkaz, že budú mať kvalitné spermie. A asi v tom nebolo žiadne otcovské cítenie, ale skôr ich zlákala šanca na neviazaný sex bez ochrany. A tak som sa zamerala na tých, ktorí spĺňali moje kritériá a pristúpili aj na striekačkovú metódu oplodnenia. Boli „až“ traja. Postupne som ich pozvala na „rande“. V bezpečí za rohom čakala kamarátka, vraj keby ma bolo treba zachrániť pred nejakým úchylom.

Alfasamec

Sedím v kaviarni na dohodnutom mieste. Prvý pán na holenie je Peter – tridsaťdvaročný úradník v banke. Výzor taký, ako napísal do mailu. Vyšší, trošku pri sebe, husté tmavé vlasy, okuliare, inak sympaťák. Oblečený síce ako spred desiatich rokov, ale vkus, dúfajme, nie je dedičný. Vychrlí na mňa prúd otázok na telo. Som rozhodnutá na sto percent? Mám kde bývať? Z čoho žiť? Pri slovách spermiogram a lekárske vyšetrenia sa zarazí. „To netreba, som stopercentne zdravý a nadmerne plodný, ver mi. Jednej známej som pomohol otehotnieť.

S manželom sa im to dlho nedarilo a so mnou to klaplo po týždni. Jasné, že to netušil a ani sa to nikdy nedozvie.“ Uznanlivo prikyvujem, ale trvám na svojom. „Aha, teraz mi napadlo, že som skóroval aj druhýkrát. Mal som náhodný nechránený sex a dotyčná ostala v tom. Ale mám pocit, že to tak chcela,“ hrdo opisuje svoje oplodňovacie úspechy. Premeriavam si ho a rozmýšľam, či by som išla do rizika, že budem mať syna, ktorý bude jeho vernou kópiou. Peter pokračuje sofistikovane. Nemá vraj nič proti tej striekačkovej metóde, ale prečo si to nespríjemniť?

„Čítal som, že aj pre dieťa je lepšie, keď je počaté prirodzenou cestou. Môžeme sa ešte zopárkrát stretnúť, trochu lepšie sa spoznať. Ja som teraz single,“ navrhuje a ja zbystrím pozornosť. Povedzme, že by som súhlasila. „Ako to vidíš v budúcnosti? Chceš sa s malým stretávať?“ pýtam sa a on len pokrúti hlavou. Vraj to nie je najlepší nápad, dieťa by z toho mohlo byť zmätené. Ideálne by vraj bolo, keby sme sa potom nekontaktovali. Počas rozpačitej rozlúčky ešte spomenie, že má fotografickú pamäť a že dieťa by bolo určite krásne po mne a múdre po ňom. Ha-ha.

Neverný fatalista

Július má dvadsaťosem, živí sa ako programátor a miluje šport. Trochu počerný, dobre stavaný, potetovaný. Značkové džínsy, športová košeľa, tenisky. Zdá sa mi, že ho myšlienka počatia dieťaťa vážne zaujala. Spermiogram ani vyšetrenia mu nerobia problém, dokonca trvá na tom, že si všetko zaplatí sám. „Aj muži majú svoje biologické hodiny. Mám pocit, že tie moje začínajú tikať,“ usmieva sa, no keby mi to neprekážalo, rád by sa s dieťaťom občas stretol. A možno mi aj čosi prispel. „Ale od teba žiadne peniaze nechcem, veď ten pocit byť otcom je na nezaplatenie.“

Žeby konečne vysnívaný darca? A žeby som ho našla už na druhý pokus? Lenže to by Julo už musel iba mlčať. A, smola, nemlčí. „Mám mladšiu partnerku, pre ňu dieťa ešte dlho nebude prioritou, pritom ja by som už chcel.“ Otázkou, čo keby mu na to prišla, ho neodradím. „Asi by to nerozchodila, ale ja na tom nevidím nič zlé. Vnútorne som s tým v pohode. Osud chcel, že som natrafil na tvoj inzerát, a všetko sa deje tak, ako sa má diať,“ nenechá sa vyviesť z miery. A čo keby som bola na mieste jeho frajerky? „Už musím ísť,“ lúčim sa. „O. k., tak zatiaľ. A premysli si ešte tú striekačku. Mne sa to zdá čudné. Navyše, som dobrý v posteli!“ kýva mi rozlúčku.

Profesionálny darca

Tretí potenciálny otecko má s darovaním spermií bohaté skúsenosti. Živnostník Roman to niekoľkokrát robil na klinike. Koľko detí, či skôr jeho potomkov behá po svete, netuší, bolo to anonymné. Zato pozná svoje prednosti. „V našej rodine je niekoľko hudobníkov, sám hrám na klavíri a trochu spievam. No z matematiky som úplne ľavý,“ zdôveruje sa štíhly tridsiatnik.

Hneď ma zaujme svojím profesionálnym prístupom. „Stačí si objednať spermie na termín, keď si plodná, a ja ti ich prinesiem nepoškodené. Kamkoľvek si povieš.“ A koľko za to chce? Nič, dostanem ich grátis. Romanovi vraj stačí len dobrý pocit. „Som gay a s partnerom deti mať nemôžem, tak pomáham ženám, aby mohli byť matkami. Napĺňa ma to.“ Ešteže tak.

Epilóg

Návrat do reality bol veľmi príjemný. Priznám sa, som rada, že si otca svojich detí nemusím hľadať cez internet. Aj keby som začala, určite by som to nedotiahla do konca. „Mrzí ma, že si so mnou strácal čas, ale rozhodla som sa, že to takto nechcem,“ napísala som všetkým trom kandidátom. Odpovede som ani nečakala, o to príjemnejšie ma prekvapili. Všetci mi moje rozhodnutie odobrili a popriali veľa šťastia. A prví dvaja pridali aj pozvanie na rande.

Autor: EMMA/ Katarína Rosinová

video

 


 

Vaše diétne tipy

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Trend úspešných žien: Chlapa chcú len na oplodnenie
EMMA/ Katarína Rosinová