Tip redakcii
 

Ubráňte sa klebetám s našimi 10 trikmi

Mám priateľku, ktorá chodí za mojím mužom, keď som v robote. Všetko, čo jej poviem, vie aj on. Ťahá zo mňa odpovede, len aby sa mu zalíškala a pri spoločných stretnutiach mu všetko povie. A čo je horšie, ešte aj popridáva, len aby zo mňa urobila špinu. Ako jej to mám povedať a hlavne, mužovi vyvrátiť, že to, čo vie od nej, sú klamstvá? Manžela nechcem stratiť, ale ona, aj keď ju ignorujem, vždy si nájde dôvod prísť ku mne na výzvedy. Potom to všetko povie mužovi, keď sa stretnú, a tým si ho získava na svoju stranu. Veronika

27. mája 2013, 12:00
Poradíme vám, ako sa vyhnete klebetám.

Poradíme vám, ako sa vyhnete klebetám.

Autor: Profimedia.sk

Čo na to psychoterapeutka Helga Menkeová?

Priateľka sa asi cíti silná a zaujímavá, keď o druhom človeku za chrbtom rozpráva klebety, výmysly, zmes pravdy a polopravdy. Je to taký jej komunikačný zvyk. Nerobí ju síce šťastnou a spokojnou, lebo ohováranie ani ohováranému, ani ohovárajúcemu nikdy nič dobré neprinesie, ale inak sa rozprávať nevie. Keď si prečíta rady pre vás, ako sa proti takémuto slovne agresívnemu správaniu brániť, možno si z toho zoberie aj niečo pre seba.

Ak vaše priateľstvo pretrvá, môžete sa pokúsiť pomôcť kamarátke vytvoriť si nový spôsob, ako rozprávať o ľuďoch a s ľuďmi. Určite by sa vedela naučiť byť silná a cítiť sa zaujímavá aj bez toho, aby druhých slovne podceňovala a ponižovala.

Ubráňte sa proti klebetám!

1 Pevne, jednoznačne, rezolútne povedzte jednu krátku vetu: STOP, toto už nikdy viac nerob!

2 Stiahnite sa z kontaktu, nedávajte možnosť útočníkovi získavať o vás informácie. Po všetkých zlých skúsenostiach máte právo nenechať sa zraňovať ďalej a povedať: „Nechcem sa stretnúť.“ alebo „Nechcem hovoriť viac detailov.“

3 Hovorte „Nie!“ , „Hnevám sa!“ alebo „Zranilo ma tvoje ohováranie, už ti nedôverujem!“

4 Stanovte si medzi sebou jasné pravidlá, ak máte záujem priateľstvo udržať. Napríklad: „Neželám si, aby si sa stretávala s mojím manželom v mojej neprítomnosti.“

5 Keď sa budete cítiť nanič, vyrozprávajte sa z vlastného žiaľu naozajstnej kamarátke, vybehajte hnev, vytancujte sa pri dobrej hudbe. Pustite si obľúbenú motivačnú pesničku, ktorá vám dodá optimizmus.

6 Keď sa stretnete s priateľkou, aby ste jej povedali, čo si neželáte, zaujmite sebaistý postoj a pohľad. Predstavte si, že ste nejaká šelma a pozeráte sa na svoju obeť. Hoci by ste sa cítili ako vyplašená srnka, nedajte to na sebe znať.

7 Ak tieto pokusy postaviť hranice dovoleného nepomôžu zlepšiť váš vzťah, nestrácajte ďalej energiu a tvárte sa, že je vám to jedno.

8 Požiadajte manžela, aby vám pomohol vo vašom probléme. Vyžadujte jeho lojalitu. Ak sa dostanete s priateľkou do sporu, musíte cítiť, že je na vašej strane.

9 Uvedomte si fakt, že keď vás niekto ohovára, je to vizitka jeho spôsobu komunikovania s ľuďmi a nie pravdivý opis vašej osoby. Vyžadujte od okolia, aby si mienku na vás robili na základe vašich činov a nie cudzích rečí.

10 Ohovárať druhých ľudí je neférové, slabošské a zlomyseľné. Môžete a nemusíte to povedať takto priamo kamarátke, ale je dôležité, aby ste to vedeli vy.

Autor: Báječná žena
 


 

Vaše diétne tipy

Poznáme jediný sendvič, po ktorom schudnete!

Expresné zoštíhlenie vám zabezpečí kombinácia troch prístrojov. Výsledok...
 

Výherkyne súťaže: Naše čitateľky sú s nami odhodlané chudnúť!

Naše čitateľky Martina Konfederáková (38) a Anna Krupská (56) vyhrali...
 

Lucia Mokráňová dodržuje zaujímavú diétu: Chudne vďaka vlnám!

Exfarmárke Lucii Mokráňovej (25) ukazuje ručička na váhe mínus desať kilogramov....
 

FIT do plaviek: TIETO potraviny môžete jesť do zbláznenia a nepriberiete!

Leto nám už nezadržateľne klope na dvere a preto sa treba dostať čo najrýchlejšie...
 

Máte tučné brucho? Choďte na rannú prechádzku. Slnko medzi ôsmou a deviatou ráno dokáže vytopiť tuk!

Prijali ste ako fakt, že svoje staré džínsy už nezapnete a od istého veku...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?