Tip redakcii
 

Vydávať sa druhýkrát? 10 dôvodov prečo áno

10 rád pre všetky ženy, ktoré pre jednu chybu nevidia dôvod, prečo by mali umrieť rozvedené!

13. marca 2014, 11:00
10 rád pre všetky ženy, ktoré pre jednu chybu nevidia dôvod, prečo by mali umrieť rozvedené!

10 rád pre všetky ženy, ktoré pre jednu chybu nevidia dôvod, prečo by mali umrieť rozvedené!

Autor: Profimedia.sk

„Ak sa rozhodnete pre biele šaty, zvoľte radšej decentnejšie strihy,“ radí Tatiana Stempelová, majiteľka svadobnej agentúry Wedday. Princeznovské róby vymeňte za jednoduchšie splývavé alebo krátke šaty. Boli ste už v bielom? Zvážte šaty v inej farbe. V zahraničí sú moderné púdrové, slovenské nevesty si najčastejšie vyberajú krémovú, béžovú alebo champagne.

Na čo ste už stará...

Na nič. Jasné, že ak do toho chcete skočiť druhý raz, už ste čosi zažili. Po štyridsiatke by ste v tortových šatách vyzerali už asi trochu smiešne, potrebujete kvalitný strih a materiál. Ak máte atypické krivky, dajte si model ušiť na mieru. Zvýrazní to, čo má, a zakryje, čo už nie je v dokonalej forme.

Roztočiť to, ale s kým?

Prvá svadba je väčšinou veľkolepá, druhá intímnejšia. Obaja ste vyzretejší, možno už máte aj deti. Nepotrebujete nikomu nič dokazovať. Dobrá rada, ako pristupovať k svojej druhej svadbe, je: Užite si svoj deň ako párty v kruhu najbližších, pri kvalitnom jedle, víne a hudbe. „Vždy sú však aj výnimky. Nevesty, ktoré sa prvýkrát vydávali veľmi mladé a nepripravené alebo majú na svoju prvú svadbu a vzťah zlé spomienky, si chcú dopriať naozaj dokonalú svadbu a všetko, o čo boli ochudobnené.“

Kam s malkáčmi

Ak máte bábätko, objednajte si babysiterku, aby si každý z rodiny mohol užiť svadobný deň vrátane vás. Dobré svadobné agentúry majú k dispozícii aj animátorku, ktorá im urobí program. „Staršie deti uvítajú samostatný stôl,“ tvrdí odborníčka Tatiana Stempelová. „Máte deti do piatich rokov? Mali by sedieť radšej s vami. Treba im ešte pomáhať s jedením, prípadne ich napomínať, aby sa sústredili pri tom všetkom vzrušení aj na jedlo.“

Opatrne s ex

Experti na svadby radia jednoznačne: Ak spolu dobre vychádzate, pošlite bývalému manželovi svadobné oznámenie, ale na svadbu ho nepozývajte. Svadba rovná sa nový vzťah a prítomnosť expartnera by nemusela byť príjemná novomanželovi alebo jeho príbuzným.

Čo ak chce on pozvať exmanželku?

Musíte z toho vykorčuľovať. Najlepšie, ak tento „problém“ môžete hodiť na svadobnú agentúru. „Raz som mala požiadavku, aby sme istú slečnu posadili čo najďalej od nevesty a chrbtom,“ spomína Tatiana. „Je milé, keď vám bývalý partner alebo partnerka prídu zapriať na svadobný obrad, ale nepozývajte ich na párty. Cítiť v pozadí nejakú zlobu alebo sa prizerať, ako novomanžel, možno nevinne, ale až nápadne dlho zvŕta na parkete svoju bývalú, môže pokaziť celý zážitok.“

Prvá, druhá, tretia... Aký je v tom rozdiel?

Prvá svadba sa robí skôr pre rodinu, tie ďalšie sú na váš účet a všetko by malo byť podľa vašej vôle. Vždy si beriete iného človeka, s iným vkusom a štýlom. Väčšina už nechce klasické zvyky, ktoré sú pri prvých svadbách také obľúbené. Zábava je na trochu inej úrovni, ste predsa väčšinou aj starší. Zvyčajne ide o zabezpečených dospelých ľudí, tak si môžete aj všeličo dovoliť.

Foto: Profimedia.sk

Zasa v kostole?

Ak ste sa prvý raz nesobášili v kostole, druhý raz pokojne môžete. Boli ste sobášení v kostole a rozviedli ste sa? Druhý raz sa už spravidla pred oltár postaviť nemôžete. Iba v prípade, že by sa vám podarilo anulovať sobáš a to nie je jednoduché. Zodpovednosť zosobášiť či nezosobášiť však leží na pleciach kňaza a každý môže mať trochu iný prístup, preto sa oplatí zistiť to.

Ako rýchlo po rozvode?

Termín svadby si môžete dohodnúť na matrike, aj keď nie ste ešte s prvým partnerom rozvedení. Keď rozsudok nadobudne právnu moc, druhý deň sa môžete vziať. Dôležité je, aby ste mali v deň svadby vo vrecku doklady zo súdu a nový občiansky preukaz. To všetko však môže nejaký čas trvať.

Ako sa budete volať?

Máte na výber niekoľko možností. Buď si necháte jedno meno – svoje za slobodna –, alebo po svojom nastávajúcom, alebo obe mená. Problém môže nastať vtedy, ak už máte deti, ktoré majú priezvisko po vašom exmanželovi. Hoci to znie banálne, vašim deťom môže prekážať, ak sa budete volať inak. A zasa váš budúci manžel sa môže cítiť nepríjemne, ak si necháte meno po svojom exmanželovi.

Dôvod na žúrku!

Prvých pätnásť rokov manželstva sa oslavuje každý rok. Po siedmom roku údajne nastáva prvá kríza a ak sa vám podarí zahnať ju, mali by ste do vzťahu trošku investovať. Napríklad si dopriať väčšiu spoločnú dovolenku. Ak spolu prežijete pätnásť rokov, výročie sa oslavuje už len každých ďalších päť. Najbližšie strieborná svadba. Tá si už zaslúži riadnu žúrku. Po päťdesiatich rokoch si manželia môžu vymeniť nové svadobné obrúčky. A údajne, ak s tým svojím vydržíte sedemdesiatpäť rokov v manželstve a zdraví, pôjdete rovno do neba. To viete, za zásluhy...

 • Bronzová svadba - po 8 rokoch manželstva
 • Kristáľová svadba - po 15 rokoch manželstva
 • Porcelánová svadba - po 20 rokoch manželstva
 • Strieborná svadba - po 25 rokoch manželstva
 • Perlová svadba - po 30 rokoch manželstva
 • Koralová svadba - po 35 rokoch života
 • Rubínová svadba - po 40 rokoch manželstva
 • Jantárová svadba - po 45 rokoch manželstva
 • Zlatá svadba - po 50 rokoch života
 • Smaragdová svadba - po 55 rokoch manželstva
 • Diamantová svadba - po 60 rokoch manželstva
 • Železná svadba - po 65 rokoch manželstva
 • Platinová svadba - po 70 rokoch manželstva
 • Nebeská svadba - po 75 rokoch manželstva

Autor: EMMMA

video

 


 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Vydávať sa druhýkrát? 10 dôvodov prečo áno
EMMMA