Tip redakcii
 

Vydrží vám letná láska? Zistite, či to s vami myslí vážne aj po dovolenke

Ak vás váš milý predstavil svojim priateľom či dokonca rodine a už si hľadá letenku, aby vás mohol prísť navštíviť na Slovensko, mohlo by vám to vyjsť.

15. augusta 2013, 11:00
Prežije vaša letná láska leto?

Prežije vaša letná láska leto?

Autor: profimedia.sk

Platí to však aj naopak. Ak ste sa zoznámili s mužom, ktorý o sebe nerád rozpráva, neviete presne povedať, aké je jeho povolanie a len vám hudie do ucha, aká ste očarujúca, na vážny úmysel z jeho strany to nevyzerá. „Pravdepodobne ide o profesionálneho letného baliča. Od takéhoto vzťahu nemajte veľké očakávania. No treba povedať, že neexistujú všeobecné kritériá, podľa ktorých by ste mohli vopred odhadnúť, či vaša letná známosť bude, alebo nebude mať budúcnosť,“ hovorí odborníčka.

Keď velí láska

Nové prostredie, zaujímaví ľudia, slnko a pocit bezstarostnosti vzbudzujú chuť prežiť vysnívanú lásku. V lete ste akosi priamo nastavené zamilovať sa a vlastne to k tomuto obdobiu patrí. No a čo, že vám bolo dopriate stretnúť osudového muža práve v cudzine?

Ja ho chcem!

Ak ste si istá, že máte svoj vzťah na čom budovať a nejde len o chvíľkové pobláznenie, z vašej ani z jeho strany, máte spoločné túžby a predstavy o budúcnosti, môžete sa pustiť do jej reálneho plánovania.

Hoci si zamilovaný človek dá len ťažko poradiť, nezabúdajte, že:

 • V láske treba najprv použiť zdravý rozum a len opatrne sa zaoberať myšlienkou, aké vás postretlo životné šťastie, že ste spoznali tohto tmavookého šviháka, ktorý vás tak neúnavne balí.
 • Nezabúdajte, že manželstvom sa dá získať povolenie na trvalý pobyt na Slovensku či dokonca štátne občianstvo, čo by niektorí cudzinci veľmi radi dosiahli, aj prostredníctvom predstieranej lásky.
 • Kým do vzťahu vhupnete rovnými nohami, zistite, či vôbec máte nejaké spoločné témy na rozhovor, spoločné predstavy a názory.
 • Úprimne si odpovedzte, či váš vzťah vznikol z vášne alebo z lásky, prípadne z potreby usadiť sa a pre tikanie biologických hodín, pre nečakané tehotenstvo alebo z túžby po lepších životných podmienkach.
 • V sľubne vyzerajúcom vzťahu vám váš milý svojím správaním dokazuje, že si vás váži a podporuje vás, že sa naňho môžete spoľahnúť a máte ho pre čo obdivovať.
 • Perspektívny vzťah má dve dôležité kvality: komunikáciu, ktorá je pre oboch zrozumiteľná a plynulá, a určité trvanie, aby ste počas dostatočne dlhého obdobia dokázali zistiť, či si chcete a dokážete spolu plánovať budúcnosť.

Dôležité otázky:

1. Museli by ste sa vzájomne výrazne prispôsobiť zvykom a kultúre toho druhého alebo si budete tolerovať odlišný životný štýl?

2. Kde sa usadíte?

3. Akým hodnotám budete učiť vaše deti?

4. Aké náboženstvo budú vyznávať?

5. Aké občianstvo budú mať?

Štúdium, práca, brigáda

Vzdialenosť vás môže rozdeliť aj v tom prípade, keď vy alebo váš drahý odchádzate do zahraničia za vzdelaním, prípadne za trvalou či sezónnou prácou. Vzájomne sa utešujete, že sa predsa budete často počuť a vidieť vďaka vymoženostiam, ako sú mobily, sociálne siete a ďalšie komunikačné prostriedky. Ten, kto odchádza do zahraničia, môže odlúčenie vnímať menej bolestivo, lebo ho zamestná spoznávanie nového prostredia a prispôsobovanie sa mu. Ten, kto ostáva doma, pravdepodobne viac pocíti neprítomnosť toho druhého, bude mu v známom prostredí chýbať v tej zvyčajnej každodennosti.

Možno sa od seba vzdialite len na pár týždňov či mesiacov, no čo ak vás majú deliť roky? Nie je vtedy lepšie vzťah ukončiť, hoci s ťažkým srdcom, a dať si navzájom slobodu? „To závisí od viacerých faktorov, od veku, zrelosti vás oboch, od vašich predstáv o budúcnosti, vašich záujmov. Hoci sa možnosti komunikácie za ostatné roky podstatne rozšírili, bezprostredný kontakt nenahradí žiadna, hoci najdokonalejšia komunikačná vymoženosť. Každý, kto v takomto vzťahu na diaľku žije, vám povie, že je to náročné. Každodennosť sa nedá tak ľahko nahradiť. Práve vymieňanie drobných, bežných informácií je pre vzťah veľmi dôležité,“ prízvukuje Danica Caisová.

Preto závisí len od vás dvoch, nakoľko budete silní zvládnuť odlúčenie a zároveň motivovaní vzťah si udržať. „V hre je mnoho premenných, no láska a jej hĺbka sú pre budúcnosť vzťahu takmer to najdôležitejšie,“ poukazuje Danica Caisová. Kým sa znova stretnete, snažte sa udržať rovnakú intenzitu kontaktu, komunikujte spolu čo najčastejšie.

Ako to bez neho vydržím?

 • píšte si listy, v dnešnom svete komunikačných technológií je táto forma komunikácie takmer na poslednom mieste, ale práve premýšľanie nad listom vám dá príležitosť premýšľať a formulovať ucelené myšlienky, alebo napíšte každý večer pár viet, iba tak pre seba, a keď sa vráti, dajte mu ich prečítať
 • dôverujte a nepreverujte
 • skúšajte sex na diaľku, možno sa vám to spočiatku bude zdať čudné, ale viaceré dvojice takto sexuálne žijú 
 • žite svoj život, lebo samostatnosť sa vždy zíde aj v čase, keď už budete spolu
 • neizolujte sa vo svojom domácom prostredí
 • pestujte si záľuby, ak žiadne nemáte, nejaké skúste, možno ste už dávno uvažovali o tom, že sa naučíte cudzí jazyk, tak prečo nie trebárs jazyk

Takto prežijete odlúčenie

Vrátili ste sa „zaláskovaná“ a chcete vedieť, čo robiť, aby váš vzťah napriek vzdialenosti dostal šancu pokračovať?

Naša odborníčka odporúča:

 • časté vzájomné návštevy
 • komunikáciu všetkými dostupnými prostriedkami: telefón, sociálne siete, e-mail, listy...
 • zváženie možnosti odcestovať a nájsť si prácu v krajine, kde váš milý žije
 • dôležitá je aj iniciatíva muža, ak je naozaj zaľúbený, sám aktívne pracuje na tom, aby vzťah pokračoval

Naša rada

„Ak pomýšľate na odchod za svojou láskou do jeho domoviny, vyskúšajte si to najprv len na nejaký čas, príďte len na návštevu a sledujte chod jeho rodiny,“ radí odborníčka.

Autor: Báječná žena/ Sylvia Dernárová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Vydrží vám letná láska? Zistite, či to s vami myslí vážne aj po dovolenke
Báječná žena/ Sylvia Dernárová